5 بازی فکری جذاب برای دوران قرنطینه خانگی

5 بازی فکری جذاب برای دوران قرنطینه خانگی که به شما کمک می‌کند باهوش‌تر باشید

ذهن خود را در انزوا فعال نگه دارید. با گذشت فقط چند هفته از تغییر عادت‌های روزمره، به احتمال زیاد شاهد کاهش کارایی مغز خود در هنگام انجام فعالیت‌های خود بوده‌اید. بهتر است اجازه ندهید ذهن شما تحت تاثیر شرایط فعلی، تنبل شده و قدرت خود را از دست بدهد. در ادامه همراه دینو باشید تا با 5 بازی فکری جذاب برای دوران قرنطینه خانگی که به شما کمک می‌کند باهوش‌تر باشید، آشنا شوید.

5 بازی فکری جذاب

فقط یک یا چند هفته از قرنطینه خانگی شما می‌گذرد. با این حال، ممکن است متوجه شده باشید که چگونه تغییر رفتارهای روزمره شما مانند صحبت کردن یا انجام کارهایتان به صورت دورکاری و مسئولیت‌هایی چون آموزش در خانه، نظافت منزل و پخت و پز، تمرکز، حافظه، خلاقیت و مهارت‌های حل مسئله شما را به گونه‌ای منفی تحت تاثیر قرار داده است. در این شرایط مبازره با شیوع بیماری ویروس کرونا، به جای تسلیم شدن در برابر ساعت‌های بیکاری و بدون فعالیت ذهنی، سعی کنید هر روز زمان مشخصی را برای تحریک ذهن خود اختصاص دهید.

برای تقویت قدرت مغز خود از بازی کردن شروع کنید. توجه داشته باشید که بازی‌های فکری و استراتژیک به شما در حفظ مهارت‌های تفکر انتقادی، تجزیه و تحلیل مسائل و نوآوری بیشتر در طول کار و زندگی کمک می‌کند. با انجام این کار پس از پشت سر گذاشتن شیوع جهانی ویروس، ذهن شما باهوش‌تر شده و کمک می‌کند در مسیر خود جلوتر از بقیه باشید. در این جا به معرفی 5 بازی فکری جذاب برای دوران قرنطینه خانگی می‌پردازیم که به شما در داشتن ذهنی باهوش‌تر کمک می‌کنند. این بازی‌ها را با هم می‌بینیم.

1. شطرنج یک نفره

5 بازی فکری جذاب برای دوران قرنطینه خانگی - 1. شطرنج یک نفره

اگر در خانه خود تنها هستید یا برای گذران دوران قرنطینه خانگی همبازی خوبی ندارید، برای استفاده از زمان تنهایی خود، به سراغ «شطرنج یک نفره» بروید. در این بازی شما مهارت‌های حیاتی زندگی مانند استنتاج منطقی، استدلال فضایی و تفکر انتقادی را می‌آموزید. این نوع شطرنج خلاقانه، 80 چالش جدی را برای مبتدیان و حتی متخصصان به صورت یکسان ارائه می‌دهد. مجموعه این بازی دارای یک تخته به عنوان صفحه شطرنج، ده قطعه مهره بازیکن (یک شاه و یک ملکه، و دو شوالیه یا اسب، رخ، سرباز و وزیر) و همچنین دستورالعمل‌های روشنی است تا بتوانید بلافاصله بازی را شروع کنید. خود را برای حل 20 معمای فریبنده مغز آماده کنید.

2. اتاق فراری در یک جعبه

5 بازی فکری جذاب برای دوران قرنطینه خانگی - 2. اتاق فراری در یک جعبه

آیا شما عاشق جمع کردن سرنخ‌ها و حل اسرار هستید؟ از آن جایی که در حال حاضر نمی‌توانید از یک اتاق فرار واقعی استفاده کنید، آن را به درون اتاق خود بیاورید. بپذیرید که شما نمی‌توانید از خانه خود فرار کنید تا حس واقعی بودن بازی را بهتر درک کنید. اکنون زمان بسیار خوبی برای کشف اسرار اتاق فرار درون یک صندوق است. هر چه خانواده بزرگتری داشته باشید، جذابیت بازی نیز بیشتر می‌شود. بدون شک هر شخصی دیدگاه مخصوص به خود را داد که ویژگی‌های بسیار مهمی را برای این بازی پیچیده به ارمغان می‌آورد. قبل از این که دانشمند دیوانه شما را به گرگ تبدیل کند، باید تمام 19 پازل ذهنی و جسمی این جعبه را حل کنید. شما فقط یک ساعت وقت دارید. می‌توانید با اضافه کردن موسیقی متن شبح‌وار به محیط، جذابیت بیشتری به سرگرمی خود بدهید.

3. بلوکاس

5 بازی فکری جذاب برای دوران قرنطینه خانگی - 3. بلوکاس

در شرایط سخت قرنطینه خانگی، بین کلاس‌های آنلاین مجازیتان سعی کنید از این بازی فشرده لذت ببرید. برای انجام دادن بازی استراتژیک سریع «بلوکاس» شما فقط 30 دقیقه زمان دارید که در کنار تمام اعضای خانواده، بسیار دلپذیر خواهد بود. در این جا فقط یک قانون وجود دارد و در نتیجه یادگیری آن کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد. با این حال، برای تسلط بر تعادل ظریف دفاع و مقداری که برای برنده شدن نیاز دارید، باید دورهای زیادی را تجربه کنید. به طور خلاصه برای شروع بازی، ادعای خود را مطرح کرده و در حالی که حرکت رقیبان خود را مسدود می‌کنید، با قرار دادن بیشترین تعداد از 21 مهره خود روی تخته، از قلمرو خود نیز محافظت کنید. مطمئن باشید که این کار اصلا آسان نیست.

4. فکر بکر

4. فکر بکر

بازی آشنای «فکر بکر» یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های تمام دوران‌ها است. این بازی محبوب استراتژی‌محور، اصول STEM (فناوری علمی، مهندسی و ریاضیات) مانند استدلال قیاسی و منطق را آموزش می‌دهد. شما یک صفحه با دو قسمت مجزا دارید. یک بخش سازنده کد اصلی که می‌توانید ایده خود را در آن جا پیاده کنید. شما به عنوان تعیین کننده کد مخفی، باید نسبت به حرکت حریفتان بازخورد مثبت و منفی داشته باشید. قسمت بعدی مربوط به بخش رمزگشایی توسط حریف شما است. او در این قسمت با توجه به بازخوردهای شما، تلاش می‌کند کد مخفی را شناسایی کند. بازی‌های حریف 10 حرکت یا کمتر هستند؛ اما، به دلیل تحلیلی بودن حرکت‌ها، زمان زیادی برای پایان یک دور نیاز دارید. شما بین دورها می‌توانید نقش‌هایتان را عوض کنید تا هر بازیکنی فرصت تجربه هر دو طرف صفحه را داشته باشد.

5. فروتس موزی

5. فروتس موزی

بازی‌های فکری کلمات (کلمه‌ساز)، مانند «اسکربل» یا «کلمات با دوستان» در حقیقت تمرین‌های شناختی ذهنی هستند. بازی فکری «فروتس موزی» نوعی کلمه‌ساز است که بدون داشتن یک تخته مخصوص محدود کننده مهره‌ها، جذابیت بیشتری به خود می‌گیرد. در این بازی هر بازیکن با استفاده از 21 مهره درون کیسه موزی، حروف را برای ساختن کلمات، در کنار هم می‌چیند و سپس با حریف خود به رقابت می‌پردازد. عدم وجود تخته‌ای برای محدود کردن قوه تخیل شما باعث می‌شود بتوانید به صورت جذاب‌تری کلمات را شکل دهید. باید بدانید که سرعت این بازی زیاد است و همچنین به گسترش واژگان و فعالیت ذهن کمک می‌کند.

اگر شما نیز از این دوران برای بازی کردن در کنار اعضای خانواده خود استفاده می‌کنید، آن‌ها را به ما معرفی نمایید. همچنین دیدگاه‌های خود را نیز درباره 5 بازی فکری جذاب دوران قرنطینه خانگی، با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Reader’s Digest

بیشتر بخوانید: معما: حل معما باعث کاهش افکار منفی و تنش‌های ذهنی خواهد شد!

بیشتر بخوانید: معما: افزایش قدرت ذهن با معمایی جذاب و پیچیده برای تمامی سنین

امتیاز: 5.0 از 5 (5 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.