5 حرکت کششی برای انعطاف پذیری بیشتر

5 حرکت کششی برای انعطاف پذیری بیشتر هنگام لمس زمین در خم شدن رو به جلو

حتما تا به حال با این مورد مواجه شده‌اید که مربی کلاس یوگا یا بدن سازی شما هنگام خم شدن رو به جلو به راحتی قادر به لمس زمین است؛ ولی این کار برای شما بسیار دشوار و دست نیافتنی به نظر می‌رسد. بله درست است در صورتی که اهل ورزش نباشید و روی عضلات خود کار نکنید، انعطاف پذیری بدن و دامنه حرکتی شما محدود خواهد بود. البته خبر خوب این است که در هر سنی می‌توانید برای افزایش سلامت بدن‌تان به سراغ ورزش بروید و هرگز برای شروع دیر نیست. شما فقط به کمی تمرین و استمرار نیاز دارید. همراه دینو 5 حرکت کششی برای انعطاف پذیری بیشتر هنگام لمس زمین در خم شدن رو به جلو را بشناسید و از همین امروز شروع کنید.

5 حرکت کششی برای انعطاف پذیری بیشتر

5 حرکت کششی برای انعطاف پذیری بیشتر هنگام لمس زمین در خم شدن رو به جلو

همگی می‌دانیم که برای داشتن سلامتی بیشتر، نیاز داریم ساعت‌های معینی از روز را به ورزش و انجام حرکات کششی اختصاص دهیم تا مفاصل و ماهیچه‌های ما وضعیت خوب خود را حفظ کنند. البته نباید انتظار داشت که در مدت کوتاهی بتوانید تمام حرکات را به صورت حرفه‌ای اجرا کنید و این کار نیاز به زمان دارد تا بدن شما به شرایط جدید عادت کند. برای افزایش انعطاف بدن در ابتدا شما فقط به چند حرکت ساده نیاز دارید تا بتوانید بعد از مدتی به راحتی زمین را لمس کنید. در ادامه شما را با 5 حرکت کششی برای انعطاف پذیری بیشتر آشنا می‌کنیم و روش رسیدن به حالتی ایده آل را با هم بررسی می‌نماییم.

1. کشش رو به جلو با کش

5 حرکت کششی برای انعطاف پذیری بیشتر - 1. کشش رو به جلو با کش

حرکات کششی ابتدایی و ساده به شما در لمس زمین هنگام خم شدن رو به جلو کمک می‌کنند. برای باز کردن عضلات پشت ران به کمک یک کش یا حوله سعی کنید خودتان را کم کم به پاهایتان نزدیک کنید تا زمانی که بتوانید کامل روی زانوهایتان خم شوید.

2. حرکت سگ رو به پایین

5 حرکت کششی برای انعطاف پذیری بیشتر - 2. حرکت سگ رو به پایین

این حرکت معروف در یوگا برای افزایش انعطاف پذیری بدن شما بسیار عالی است. سعی کنید تا جایی که می‌توانید در این حالت بمانید تا ماهیچه‌های شما درگیر شوند و به انعطاف شما کمک کنند. توجه داشته باشید که در هنگام اجرای این حرکت باید دست‌ها کاملا در امتداد بدن قرار بگیرند و همچنین عضلات شکم شما سفت باشند.

3. لانچ کوتاه رو به جلو

این حالت لانچ کمی ساده‌تر از حالت‌های بلند آن است و شما با قرار دادن یک زانو روی زمین، می‌توانید مدت بیشتری در این وضعیت بمانید. دست‌ها و قفسه سینه را به سمت بالا بکشید و نگه دارید تا عضلات پشتی شما تقویت شوند. سفت کردن شکم را فراموش نکنید.

3. لانچ کوتاه رو به جلو

4. هرم

برای انجام دادن حرکت هرم چند روش مختلف وجود دارد که شما در تصویر زیر، ابتدایی‌ترین حالت آن را مشاهده می‌کنید. در این حرکت شما باید سعی کنید بدنتان را به صورت مستقیم روی یکی از پاها به جلو خم کنید. همچنین باید دست‌هایتان را به زمین برسانید تا بدن شما تحت کشش قرار بگیرد. برای گسترش این حرکت، کم کم پای جلویی خود را گرفته و تلاش کنید صورت خود را به زانویتان برسانید.

4. هرم

5. مثلث

5. مثلث

یکی از حرکات حرفه‌ای اما موثر برای بهبود انعطاف پذیری بدن، اجرای مثلث یوگا است. برای این که مطمئن شوید این حرکت را درست انجام می‌دهید، به یاد داشته باشید که بدن شما باید از پهلو به سمت بالا کشیده شود و نباید بالا تنه خود را به طرفین خم کنید.

نکات مهم برای انعطاف پذیری بیشتر

قبل از شروع کار، نیاز دارید چند نکته حرفه‌ای را به یاد داشته باشید تا به بدنتان آسیب نرسانید. این نکات کوچک اما مهم را هیچ وقت فراموش نکنید:

1. اولین مورد این است که برای رسیدن به هدف لمس زمین، توصیه می‌شود از حرکات کششی ساده در یوگا استفاده شود که این موارد را با هم بررسی کردیم. یوگا بهترین ورزش برای افزایش انعطاف پذیری بدن است.

2. نکته بعدی این است که چه در حالت ایستاده و چه در حالت نشسته هرگز نباید زانوهای خود را سفت و خشک نگه دارید. این کار به مفاصل شما آسیب می‌رساند. همیشه سعی کنید کمی زانوهایتان را خم نگه دارید و به تدریج آن‌ها را باز کنید. نباید بدنتان را مجبور به انجام کاری کنید که آمادگی آن را ندارد.

3. تمام حرکات کششی را به مدت 20 تا 30 ثانیه (یا حدود 8 تا 10 تنفس کامل) انجام دهید. سعی کنید مدت زمان ماندن در یک حرکت را به تدریج زیاد کنید تا اثربخشی آن نیز بیشتر شود.

نظر شما درباره این 5 حرکت کششی برای انعطاف پذیری بیشتر چیست؟ آیا حرکات کششی دیگری را می‌شناسید که به ما و همراهان خوبمان معرفی کنید؟ پیشنهاداتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Well + Good

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.