5 قانون مهم دنیا

5 قانون مهم دنیا که برای درک بهتر موفقیت در زندگی باید آنها را بشناسید

موفقیت، نسخه ثابتی ندارد و این مفهوم برای هر فرد متفاوت است. با این حال، برای رسیدن به آن قوانین خاصی وجود دارد که می‌تواند به تلاش شما جهت بدهد. بدون شک برای دستیابی به اهداف خود و رشد در ارتباطات اجتماعی و زندگی روزمره، به شناخت چند قانون مهم نیاز دارید. امروز قصد داریم شما را با 5 قانون مهم دنیا که برای درک بهتر موفقیت در زندگی باید آنها را بشناسید، آشنا کنیم. در ادامه با دینو همراه باشید.

5 قانون مهم دنیا

5 قانون مهم دنیا

تمام افراد موفق در زندگی از یک سری قوانین مشخص و برنامه‌های از پیش تعیین شده برای حفظ جایگاه خود استفاده می‌کنند. البته این موضوع نیاز به شناخت و درک درست از شرایط و نحوه رخ دادن اتفاقات اطراف ما دارد. در ادامه 5 قانون مهم دنیا برای درک بهتر موفقیت در زندگی را می‌خوانید تا بدانید چطور می‌توانید از بروز مشکلات جلوگیری کرده یا آن‌ها را بهتر از همیشه حل کنید.

1. قانون مورفی (Murphy’s Law)

هر خطا و اشتباه ممکنی در جهان رخ خواهد داد. تفسیر این قانون در واقع می‌گوید که از هر اتفاقی در زندگی‌تان بترسید، برای شما رخ می‌دهد. پس اگر احتمال بروز اشتباه یا خطایی را در هنگام انجام کاری می‌دهید، شرایط را به نوعی تغییر بدهید که مانع از بروز این اشتباهات شوید.

2. قانون کیدلین (Kidlin’s Law)

اگر بتوانید مشکلات خود را به طور کامل و واضح روی کاغذ بنویسید و جزییات آن را مشخص کنید، در واقع نصف مشکل را حل کرده‌اید. چنین قانونی برای جهت دادن به ذهن شما در مواقعی است که نمی‌دانید چطور مشکلات پیش آمده را حل و شرایط را مدیریت کنید. با نوشتن و شرح کامل موضوع، ذهن شما به دید درستی از مشکل می‌رسد و می‌توانید مسیر درست را بهتر تشخیص دهید.

3. قانون گیلبرت (Gilbert’s Law)

بزرگ‌ترین مشکل هنگام انجام دادن کاری، این است که کسی به شما نمی‌گوید دقیقا باید چه کاری انجام دهید. برقرار نشدن ارتباط صحیح بین کاری که باید انجام شود و تصوری که در ذهن شما است، باعث می‌شود روند صحیحی طی نشود و نتیجه رضایت بخش نباشد.

4. قانون والسون (Walson’s Law)

اگر همیشه اطلاعات و هوش را در اولویت قرار دهید، پول به طور مداوم به سمت شما خواهد آمد. فراموش نکنید که برای موفقیت در هر کاری علاوه بر هوشمندی، به آگاهی و دانش نیاز است. اگر بتوانید این دو را همیشه با هم همراه کنید، موفقیت دائمی در زندگی شما تضمین می‌شود.

5. قانون فالکلند (Falkland’s Law)

زمانی که مجبور نیستید درباره چیزی تصمیم بگیرید، پس بهترین کار این است که تصمیمی نگیرید. به این دلیل که تصمیمات عجولانه و ناآگاهانه در نهایت عواقب منفی و مشکلات زیادی در زندگی شما ایجاد می‌کند.

نظر شما درباره این 5 قانون مهم دنیا برای موفقیت در زندگی چیست؟ شما چه اطلاعات و دانشی در این زمینه دارید؟ آیا موارد بیشتری را می‌توانید به فهرست ما اضافه کنید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات ارزشمندتان در این زمینه را با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

امتیاز: 4.3 از 5 (4 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

۱۴ دیدگاه

 1. Avatar Farzad گفت:

  با سلام. تمام قوانین جهان هستی چه فیزیک چه متافیزیک و …. ، بر یک اصل استوار هستن. اونم فقط بستگی به باور صددرصد هر فرد نسبت به اون قانون یا فرضیه یا نظریه یا هر چی که میگن داره. اگه باورش داری برات عمل میکنه اگه شک داری حتی اگه برای هزار نفر درست عمل کنه تو نتیجه نمیگیری.عقل و منطق و ….، میتونن روی تو تأثیر بذارن ولی تو خالق جهانت و قوانینت هستی .
  بیرون ز تو نیست هر آنچه در عالم هست
  کز خود بطلب ، هر آنچه خواهی که تویی

 2. Avatar علی محمد گفت:

  یادمون رفته از خالق هستی نان ببریم .همه این قوانین درسته ولی کار خوبه خدا درست کنه سلطان محمود خر کیه

 3. Avatar .. گفت:

  کاملادرست
  به دلیل اینکه برای من عین همین موارد اتفاق افتاده بخاطر این هم نمیتونم بگم نخیر غلطه
  به شدت قانون ۱،۲،۴،۵رو قبول دارم
  برای قانون سوم نظری ندارم ولی بقیه درسته

 4. Avatar Intel Inside گفت:

  مخالف، تنها قوانین حاکم بر جهان مادی ما قوانین و نظریه های فیزیک هستند و بس! معمولا این جملاتی که در فرهنگ عامه بعنوان قانون خطاب میشن ترکیبی از غلط و درست و نامربوط هستن، ۲ مورد رو مثال میزنم:

  مورد ۱:
  از نظر روانشناختی میدونیم و مطالعات زیادی شده، شما وقتی باور به مثلا فالی دارین که یک شارلاتان براتون گرفته و گفته تصادف ماشین خواهید داشت، برای رهایی از فشار روانی ناخودآگاه سنگینی که روی شماست، میتونید ناخودآگاه ماشینتونو به یه جا بمالید تا از این فشار رها بشین! (مشخصه مکانیزم های دفاعی در انسان ناخوداگاه بودنشونه) ولی اینکه فکر کنیم چون ما باور داریم تغییری در جهان فیزیکی خارجمون بوجود میاد راستش از نظر روانشناسی یه اسیب عقلی استدلالی محسوب میشه و از نظر علمی هم هرگز راهی برای اثباتش نیست! ضمن اینکه وقتی رشد عقلی استدلالی کامل نباشه انسان در درک نظریه احتمالات دچار مشکل میشه و میتونه باورهای اینچنینی داشته باشه! — مهم: گفته شده: اگر احتمال بروز اشتباه یا خطایی را در هنگام انجام کاری می‌دهید… هیچکس در شرایط نرمال و سالم نمیخواد این اتفاق بیفته پس تغییر شرایط در اینجا یعنی؟ وسواسی مجبور! – تقریبا در بیشتر کارهایی که انجام میدیم احتمال خطا و اشتباه هست، انسان سالم سعی میکنه بدون اضطراب بهترین کارشو انجام بده، ریشه ترس از خطا و اشتباه و شکست وسواس جبری یا OCD هست که یک بیماری روانی محسوب میشه!

  مورد ۴:
  جمله اول فریب خطرناک! جمله دوم درست ناقص! جمله سوم مجددا فریب خطرناک! خطرش کجاست؟ دقیقا همونجایی که این داستان های انگیزشی دارن! در اکثر موارد در انتهای کار افراد وقت و پولشون رو هدر دادن و پس از نتیجه نگرفتن بدتر از روز اول دچار سرخوردگی یا افسردگی میشن! برای موفقیت در هر کاری، علاوه بر دو مورد ذکر شده پشتکار هم لازمه ضمن اینکه باز هم احتمالش هست شما اصلا بهترین در دنیا باشید ولی موفق نشید! یعنی شرایط این موفقیت هرگز براتون فراهم نشه! باز برمیگردیم به نظریه احتمالات در ریاضیات که بیشتر ما از درکش عاجزیم!

  ضمنا ما در خیلی موارد هزاران بار اثبات شده علمی هم اینقدر راحت از کلمه قانون استفاده نمیکنیم و مدت زیادی روی نظریه بودنش ایست میکنیم، جالبه که این جملات قصار به این سرعت و سهولت قانون شدن (در فرهنگ عامه همه جا هست میدونم)

  ولی سخت نیست، اسم این مثلا قوانین رو به انگلیسی + Academic and scientific views سرچ کنید منابعی در ویکی پدیا و سایر مراجع علمی میاد که مشخصا برچسب nonsense بی معنی یا بی ربط یا فریبکاری خوردن!

  • Avatar unknow گفت:

   خلاصه لپ کلام هر قانونی
   شماره 1 قرار کردن راه چاره نیست غلبه کردن راه چاره هست
   شماره 2 زندگیتونُ طبق برنامه پیش ببرید و این برنامه ریزیُ خودتون باید بنویسین
   شماره 3 وقتی به کسی کاری میسپارین که انجام بده واضح با تمام جزئیات واسش مشخص کنید که باید چکار کنه نه اینطور که سرسری یا سطحی بهش میگین بورو اونکارو انجام بده و وقتی کار انجام میشه میبینید طبق انتظاراتتون نبوده
   شماره 4 همیشه اطلاعاتتون بروز باشه و نسبت به اتفاقات اطرافتون آگاه باشید که بدونید باید چکار کنین یک اصل بسیار مهم در تجارت همینه
   شماره 5 صبرو باشید در مورد همه چیز یا هرکاری عجولانه تصمیم نگیرید چون ممکنه بعدش پشیمانی به بار بیاره مثلا مواقعی که عصبانی هستین یا از چیزی عصبانی شدین و می خواین حل فصلش کنین یا توی همون لحظه چیزی به ذهنتون نمیرسه پس به خودتون فرصت بدید آروم بشید و خوب فکر کنید و بعد تصمیم بگیرید

   آقای @intel inside یا فکنم همون anti amd باشی
   اینا قوانین زندگی هستن این شرورا چیه که تا از این مدل مقاله ها میبینی زیرش می نویسی
   احتمالا اگر تیتر اینجوری نوشته میشد( 5 قوانین مهم زندگی که برای درک بهتر موفقیت در زندگی باید آنهارا بدانید) نمیومدید انقدر چرتُ پرت بنویسید آقای باهوش خوره ی علم دانش اما با وجود اینکه احتمالا پروفسوری فیزیک هسته ای و کوانتومی هستین با این حال از پس تشخیص به این سادگی عاجز هستین

   —–
   قانون شماره 3 یه موردی که توی تمام جوامع یا بهتره بگم توی تمام فرهنگ ها دیده میشه و من زیاد دیدم و متنفرم ازش و توی ایران که صد در صدی هست یعنی توی ایران اصلا رعایت نمی شه مثلا برنامه نویسی فرض کن یکی بهت بگه آقا من یه سایت می خوام یا یک برنامه می خوام این کارو انجام بده خوب اون برنامه نویس بدبخت اگه تازه کار باشه چطور باید بفهمه چه متدهایی واسه برنامش لازم داره وقتی هیچ جزئیاتی از ساختار برنامه بهش نمیده خوب کار کردن اینجوریُ فقط برنامه نویسان باتجربه بالا از پسش برمیان اشخاصی که مثلا 5 یا 8 ساله کار کردن نه فقط این کار بلکه توی هرکاری اینجوری هست مثلا کار توی رستوران یا تعمیرات یا برش کاریُ فرض کنیم یا هرچیز دیگه ای مشابه اینا ، یک تازه وارد حدأقل 2 سال یا بیشتر در عذاب هست و توسط کارفرماها اذیت میشه تا خودش کار دستش بیاد یعنی این همه تو سری می خوره و تحقیر میشه برای رعایت نکردن همین قانون توی تعمیرگاها ماشین هم که به وفور دیده میشه طرف تازه وارده بدون استا کار بدون اینکه چیزی واسش توضیح بده ازش کار می خواد و وقتی هم کاری درست انجام نمیشه سرزنش شروع میشه و جدای از اینا نکته ی بسیار مهم قانون شماره 3 اینه که اکثرا البته خودم اینطور نیستم اما به حدی که شاید بگم صدر در صد دلیل رعایت نکردن این قانون اینه که از سرزنش کردن یا تحقیر کردن و تو سری زدن لذت میبرن توی فرهنگ ایران و ایرانی که موج میزنه

  • Avatar لیلا میرزاخان گفت:

   متشکر از وقت و اطلاعات شما درباره این موضوع. در نهایت باید این جمله معروف رو مطرح کرد که: «شنونده باید عاقل باشه!» در هر صورت ممنون

  • Avatar مجتبی گفت:

   داداش زمین پیچیده تر از ایناس یعالمه قوانین بر طبیعت حکمران که ما فقط چندتاشو میدونیم.فکر میتومه به فیزیک تبدیل شه

 5. Avatar Mn گفت:

  😘😘😘💙💙💙
  لطفا برای این قوانین کتاب معرفی کن

  • Avatar لیلا میرزاخان گفت:

   هر کدوم کتابهای مختلفی دارن ولی بیشتر یک سری نظریه های روانشناسی هستن ک ب نوع نگرش افراد ب زندگی و بازی های ذهن میپردازن

   • Avatar Intel Inside گفت:

    خانم میرزاخان عزیز هموطن خوبم نکن اینکارو نظریه روانشناسی آخه؟ فرضیه هم نیستن چون بلافاصله قابل رد کردن هستن و اصلا جایی در دنیای علم، حتی در قواعد بحث و استنتاج برای این حرفا نیست!

    بهرحال هدف فقط امید به انگیختن انگیزه کنکاش علمی بود تا شاید کمک کنه مثل اکثر مردم باورهای رایج ولی اشتباه غیر علمی، شبه علمی یا خرافی نداشته باشیم!

  • Avatar لیلا میرزاخان گفت:

   Thanks!

  • Avatar شهاب صابریان گفت:

   یعنی چی فرضیه هم نیستن :/ ؟!
   اثبات شدن و در تمام دنیا دارن ازش استفاده میکنند.
   این دیدگاه چرت رو باید کنار بزارید.
   الان اگه شما هوش و اطلاعات رو سرمشق زندگی خودت قرار بدی ، آیا سبب بهتر شدن زندگیت نمیشه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.