7 حقیقت شگفت انگیز درباره بدن زنان که افراد کمی از آن اطلاع دارند

همه ما می‌دانیم بدن زنان از استقامت بالایی برخوردار است امروز در این مطلب حقایق شگفت انگیزی را به اشتراک می‌گذاریم که جنبه‌های جدید بدن‌ زنان را نشان می‌دهد که ما در این‌جا به این 7 حقیقت درباره بدن زنان می‌پردازیم:

1. گردن زنان بیشتر متحرک و انعطاف‌پذیر است

گردن

آیا تا به حال متوجه شده‌اید که چگونه زنان و مردان هنگام صدا زدن اسمشان برمی‌گردند؟ این را امتحان کنید و خواهید دید که مرد تمام بدن خود را می‌چرخاند و زن فقط سر خود را برمی‌گرداند. دلیل آن ساختار ماهیچه‌ای است که در بدن زنان کشش بیشتری دارد.

2. زنان هنگام خواب شنوایی حساسی دارند

این واقعیت نتیجه یک فرایند تکاملی است. زنان در هنگام خواب به صداها حساس هستند تا با گریه نوزاد بیدار شوند. اما خبر خوب این است که این قانون فقط برای صداهای بلند کار می‌کند. ولی آنچه در این شرایط ناعادلانه است این است که زنان نیز نسبت به مردان نسبت به اختلالات خواب حساس تر هستند.

3. زنان منطقی‌‌تر از مردان هستند

ذهن

علیر‌غم تصور رایج که زنان احساساتی‌تر و مردان منطقی‌تر هستند، واقعیت کاملاً برعکس این است. قشر ضخیم مغز با نمرات بالاتر‌ی در انواع تست‌های شناختی و هوش عمومی همراه شده‌است. و قشر مغز زنان بسیار ضخیم‌تر از مردان است. در عین حال، حجم مغز مردان بیشتر بوده، که نقش گسترده‌ای در احساسات و تصمیم گیری آن‌ها دارد.

4. زنان دلبستگی‌های قوی‌تری به دیگران دارند

دلبستگی عاطفی

دلیل آن این است که سطح هورمون اکسی‌توسین زنان بیشتر است. اکسی‌توسین به اصطلاح هورمون عشق است. این هورمون وابستگی را تقویت می‌کند، روابط را مستحکم می‌کند و استرس را کاهش می‌دهد. اکسی‌توسین همچنین مسئول ایجاد پیوندهای مادر و کودک و حتی شیردهی است.

5. بدن زنان در بیست سالگی تغییر می‌کند

ورزش بانوان

اگر شما دوران نوجوانی ناسالمی داشته‌اید، هنوز برای تغییر شیوه زندگی خود دیر نیست. بدن زنان هنوز در حال رشد است و در بیست سالگی تغییر می‌کند. بنابراین، به خوردن موز و بادام ادامه دهید، آنها حاوی مقدار زیادی کلسیم هستند که واقعاً به استحکام استخوان‌های شما کمک می‌کند. تمرینات تقویت عضلات نیز این کار را انجام می‌دهد. همچنین احتمال این وجود دارد که در تصمیم‌گیری بهتر شوید، زیرا قشر جلو پیشانی شما هنوز در حال توسعه است.

6. زنان تمایل بیشتری برای ایجاد خلاقیت دارند

مغز یک شبکه است. داخل آن سیم و اتصالات زیادی وجود دارد. مطالعات نشان داده است که شبکه‌های مغزی زنان بیشتر از شبکه‌های مغز مردان به هم متصل هستند. این بدان معناست که زنان در ایجاد ارتباطات سببی سریعتر عمل می کنند، اما در عین حال به راحتی به یک روال عادی عادت می‌کنند.

7. زنان اروپایی رنگ روشن‌تری نسبت به مردان دارند

بر اساس تحقیقات جدید، زنان اروپایی تبار در مقایسه با مردان دو برابر بیشتر احتمال دارد که به طور طبیعی بلوند باشند. این مطالعه نشان می‌دهد که این به این دلیل است که ژن‌های بلوندی که ممکن است در هنگام تولد در زنان وجود داشته باشد در زنان ماندگارتر بوده و در واقع در مردان ناپدید می‌شوند. همچنین ممکن است دلایل تکاملی داشته باشد زیرا زنان بلوند بیشتر در روابط خود موفق هستند و مردان در صورتی که مو‌های تیره داشته باشند درروابطشان با زنان موفق خواهند بود. البته همه این‌ها تا کنون فقط یک فرضیه بوده‌است.

به کدام حقایق در مورد خود توجه کرده‌اید؟ کدام را نمی‌دانستید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بدانید:

امتیاز: 4.6 از 5 (5 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.