8 ترفند سفید کردن کفش با محصولات خانگی

8 ترفند سفید کردن کفش با محصولات خانگی قبل از تصمیم برای دور ریختن آن‌ها

تقریبا همه ما یک جفت کفش سفید در خانه داریم تا بتوانیم برای استایل‌های خاص خود از این رنگ خنثی استفاده کنیم. متاسفانه این رنگ بر خلاف جذابیت و مجبوبیت بسیار زیاد آن، به راحتی لک شده و برای انتخاب‌های روزانه زیاد کاربردی نیست. حتی اگر از آن‌ها به خوبی مراقبت کنید و کفش‌های سفید خود را درون کمد قرار دهید، خواهید دید که بعد از مدتی توسط گرد و غبار هوا به رنگ قهوه‌ای و خاکی در می‌آیند. با این شرایط شما نیاز دارید تا از روش‌هایی خاص برای تمیز کردن آن‌ها استفاده کنید تا مجبور به خرید یک جفت کفش جدید نباشید. در ادامه همراه دینو با 8 ترفند سفید کردن کفش با محصولات خانگی قبل از تصمیم برای دور ریختن آن‌ها آشنا شوید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

8 ترفند سفید کردن کفش با محصولات خانگی

همیشه قبل از تصمیم برای دور ریختن کفش‌هایتان، 8 ترفند سفید کردن کفش با محصولات خانگی را امتحان کنید. خواهید دید که با چند روش ساده می‌توانید از شستشوی زیاد کفش‌ها یا آسیب دیدن پارچه آن‌ها بر اثر سایش زیاد جلوگیری نمایید. این روش‌های کاربردی را با ما بخوانید.

1. جوش شیرین و سرکه سفید

8 ترفند سفید کردن کفش با محصولات خانگی - 1. جوش شیرین و سرکه سفید

برای این که کفش‌های کتانی مورد علاقه شما دوباره براق و سفید به نظر برسند، نیازی به خرید دوباره آن‌ها ندارید. فقط با استفاده از ترکیب جوش شیرین، سرکه سفید و آب داغ می‌توانید از شر لکه‌های تیره روی پارچه آن‌ها خلاص شوید. کافی است در ابتدا این ترکیب ساده به شکل نوعی خمیر را تهیه کنید. سپس با استفاده از یک برس یا مسواک قدیمی مواد را روی کفش‌های خود بزنید و روی پارچه به آرامی مالش دهید. اجازه دهید کفش‌ها به مدت حداقل 3 تا 4 ساعت زیر آفتاب بمانند و در نهایت مواد اضافی را از روی آن‌ها پاک کنید. این روش نه تنها کفش‌های شما را سفید می‌کند، بلکه راه حل خوبی برای از بین بردن بوی بد تولید شده از تجمع باکتری‌ها در داخل کفش است.

2. نمک درشت و شیر

8 ترفند سفید کردن کفش با محصولات خانگی - 2. نمک درشت و شیر

وقتی رنگ کفش‌های سفید شما مایل به زرد شد، وقت آن رسیده که کاملا آن‌ها را تمیز کنید. برای این کار در یک کاسه بزرگ نصف فنجان نمک درشت را با 1 لیتر شیر مخلوط نموده و کفش‌هایتان را حداقل به مدت 3 ساعت در این مخلوط سفید کننده خیس قرار دهید تا تاثیر آن را ببینید. بعد از این مدت می‌توانید آن‌ها را با برس تمیز کنید تا تمامی لکه‌ها پاک شوند. سپس، آن‌ها را با مقدار زیادی آب صابون بشویید و بگذارید در هوای آزاد خشک شوند. مراقب باشید هیچ اثری از شیر روی کفش‌هایتان باقی نماند!

3. خمیر دندان

8 ترفند سفید کردن کفش با محصولات خانگی - 3. خمیردندان

بعضی از انواع کفش‌ها به دلیل پارچه ظریفی که دارند، به روش‌های تهاجمی برای سفید کردن نیاز ندارند. این روش مخصوصا هنگامی که خیلی عجله دارید بسیار کاربردی است. یک ترفند خوب برای بازگرداندن رنگ سفید آن‌ها استفاده از خمیر دندان‌های سفید کننده است. با استفاده از یک مسواک قدیمی، سطح لکه‌دار کفش‌های کتانی را دوباره سفید کنید. اجازه دهید این ترکیب حدود 15 دقیقه روی کفش بماند. سپس خمیر دندان را تمیز نمایید. برای پاک کردن خمیر دندان و گرفتن نتایج شگفت‌انگیز فقط به یک پارچه مرطوب یا اسفنج تمیز و کمی حوصله نیاز دارید.

4. نمک درشت و آب صابون

8 ترفند سفید کردن کفش با محصولات خانگی - 4. نمک درشت و آب صابون

اگر برای سفید کردن کفش‌هایتان چند ساعت وقت ندارید، نگران نباشید. شما می‌توانید با هر صابونی که در خانه دارید و کمی نمک درشت، از شر آن‌ها خلاص شوید. ابتدا با یک برس خشک کمی روی کفش را تمیز کنید و خاک‌های اضافی را پاک کنید. سپس با حداقل 150 گرم نمک درشت روی کفش را بسابید و اجازه دهید نمک یک ساعت بماند. بعد از این مدت، آن‌ها را با آب سرد و صابون مایع بشویید تا آلودگی و نمک اضافی پاک شوند. نمک همچنین یک ماده عالی برای از بین بردن بوی بد کفش است.

5. آمونیاک

8 ترفند سفید کردن کفش با محصولات خانگی - 5. آمونیاک

اگر برای سفید کردن کفش‌های خود روش‌های مختلفی را امتحان کرده‌اید، اما، هنوز هم لکه‌های آزاردهنده آن قابل مشاهده است، به یک روش موثرتر نیاز دارید: آمونیاک. این ماده می‌تواند یکی از موثرترین روش‌ها برای تمیز کردن کفش‌های ورزشی سفید باشد. با این حال، بسیار مهم است که هنگام استفاده از ترکیبات شیمیایی مانند آمونیاک، اقدامات احتیاطی لازم برای حفظ سلامتی خود را انجام دهید. همیشه دستکش بپوشید و از تماس آن با چشم‌ها خودداری نمایید. شما حتی می‌توانید از آمونیاک ضعیف (محلول حاوی 50 درصد آمونیاک و 50 درصد آب) برای این کار استفاده کنید. پارچه‌ای را در محلول آغشته کرده و روی لکه‌های کفش‌هایتان بکشید. بعد از شستشو با آب فراوان، اجازه دهید کفش‌هایتان حداقل 24 ساعت در هوای آزاد خشک شوند تا بوی شدید آن‌ها گرفته شود.

6. جوش شیرین و مایع لباسشویی

6. جوش شیرین و مایع لباسشویی

برای این که کفش‌های پارچه‌ای سفید خود را کاملا تمیز کرده باشید، ابتدا باید بندها را جدا کرده و سپس آن‌ها را در آب خیس کنید. توجه داشته باشید که برای خیس کردن کفش‌ها باید از آب ولرم و سرد استفاده کرد چرا که آب گرم باعث می‌شود لکه‌ها از روی پارچه سخت‌تر پاک شوند. ابتدا با ریختن آب کافی شروع کنید تا کفش ها و بندها خیس بخورند. وقتی پارچه کفش خیس شد، یک قاشق جوش شیرین و یک قاشق مایع لباسشویی را درون یک کاسه مخلوط کنید و با استفاده از یک برس یا مسواک قدیمی، کفش‌هایتان را به این ترکیب آغشته نمایید. در انتها نیز با استفاده از یک پارچه میکروفیبر آن‌ها را خشک کنید.

7. لیمو یا نارنج

7. لیمو یا نارنج

آب لیمو به داشتن قدرت زیاد در از بین بردن لکه‌ها و بوهای نامطلوب در خانه شهرت دارد. همچنین استفاده از آن برای سفید کردن کفش‌های کتانی که در اثر لکه‌های خاک قهوه‌ای شده‌اند نیز گزینه مناسبی است. برای این کار فقط باید یک لیمو یا نارنج را از وسط نصف کرده و به هر پیمانه آب لیمو یا نارنج، 3 پیمانه آب اضافه کنید. به سادگی با این مخلوط می‌توانید لکه‌های تیره را از بین ببرید. در نهایت کفش‌ها را با آب بشویید تا آلودگی اضافی و لیمو از بین برود. سپس اجازه دهید خشک شوند تا اثر سفید کنندگی مرکبات را ببینند.

8. صابون سفید

8. مداد پاککن

برای کفش‌های چرمی طبیعی یا مصنوعی و یا جیر که لکه‌هایی از اصطکاک در اثر استفاده بیش از حد دارند، همیشه می‌توانید از صابون‌های سفید استفاده کنید. در این روش باید صبور باشید و محدوده‌ای از اطراف لکه را نیز پاک کنید. شما همچنین می‌توانید از پاککن‌های مدادی نیز برای تمیز کردن کفش‌هایتان استفاده کرده و نتایج مشابهی به دست آورید.

نظر شما درباره 8 ترفند سفید کردن کفش با محصولات خانگی چیست؟ آیا روش دیگری برای این منظور سراغ دارید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Bright Side

بیشتر بخوانید: 10 ترفند هوشمندانه زندگی برای حل مشکلات روزمره آشپزخانه شما

بیشتر بخوانید: 10 وسیله کاربردی قابل بازیافت که هرگز نباید آن‌ها را دور بریزید

امتیاز: 3.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

۲ دیدگاه

  1. Avatar shadiM گفت:

    خیلییی کاربردی بود
    مخصوصا قسمت جوش شیرین و مایع لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.