9 نشانه پایان روابط دوستانه

9 نشانه برای اینکه بدانید پایان روابط دوستانه شما نزدیک است

همه دوستی‌ها قرار نیست که تا پایان عمر ادامه داشته باشند، بعضی اوقات راه‌ها از یکدیگر جدا می‌شود و بعضی اوقات روابط سمی می‌شوند. در بعضی از این شرایط شما باید پایان روابط دوستانه خود با این افراد را بپذیرید. اما این شرایط چگونه هستند و ما از کجا می‌توانیم دریابیم که روابط دوستانه ما دیگر روی خوش سکه را نخواهند دید؟

نشانه‌های پایان روابط دوستانه

مانند روابط عاشقانه شما ممکن است در دوستی عادی هم تشخیص دهید که این رابطه به جایی نمی‌رسد اما گفتنش آسان‌تر از عملی کردنش است و چطور می‌توان از این موضوع مطمئن بود. اگر هنوز شک دارید که آیا به این نقطه رسیده‌اید یا نه باید ببینید که 9 نشانه زیر در روابط دوستانه شما وجود دارد یا خیر.

1. دوستی شما یک‌طرفه است

دوستی یک طرفه

هر نوع رابطه‌ای باید مانند خیابان دوطرفه باشد، روابط فامیلی، دوستانه یا عاشقانه فرقی ندارد. اگر پیش خودتان تصور می‎کنید که دوستی شما همواره یک طرفه است، شاید باید پایان این رابطه را قبول کنید. اگر شما به کسی انرژی می‌دهید که همان انرژی را به شما نمی‌دهد، این یک دوستی متقابل نیست. اگر دوستانتان تنها زمانیکه به شما نیاز دارند ظهور می‌کنند باید به آنها درس سختی بدهید.

2. به اعتماد شما خیانت می‌کنند

اعتماد بخش بزرگی از هر رابطه است و هنگامی که از بین برود بازسازی آن سخت است. در دوستی‌ها خیانت‌های کوچک و بزرگی وجود دارد که به اعتماد آسیب می‌زند. اگر دوستی به دوست دیگر زخم زد و پشیمانی خود را از این موضوع نشان داد، دوستی که آسیب دیده در صورت دادن شانس دوباره احتیاط بیشتری خواهد کرد. با این حال آسیب‌های بزرگی مانند خیانت، دزدیدن پول و… خط قرمز ماجرا است و معمولاً روابط بعد از این اتفاقات بازسازی نمی‌شود.

3. اسرار شما را نگه نمی‌دارند

لو دادن اسرار

در کنار اعتماد داشتن به دوستان، ما باید اطمینان حاصل کنیم که آنها مسائل خصوصی را خصوصی نگه می‌دارند. هر چیزی که شما درخصوص آنها صحبت می‌کنید لزوماً شخصی و محرمانه نیست و گفتن آنها به دیگر افراد ایرادی ندارد. اما زمانیکه شما واضح به آنها می‌گویید که نمی‌خواهید یک موضوع خاص را به کسی غیر از او بگویید، هر دوست واقعی‌ای از این کار قدردانی خواهد کرد.

4. بیش از حد منفی و بدبین هستند

همه ما روزهای خوب و بدی داریم، اما اگر دوست شما تمایل بیشتری به منفی‌نگری دارد شاید این نشانه‌ای برای پایان دوستی است. اگر شما دوستی داشته باشید که دائماً و بدون تلاشی برای تغییر بدبین است، از او فاصله بگیرید. اکثر مردم نسبت به دیگران به خصوص دوستان خود مهربانانه رفتار می‌کنند، اما اولویت زندگی هر شخصی خود اوست. اگر دوست بدبین دائماً شما را به سمت پایین هل می‌دهد زمان کمتری را با آن بگذرانید یا کلاً قطع رابطه کنید.

5. حرف زیادی برای گفتن با آنها ندارید

پایان روابط دوستانه

پایان روابط دوستانه گاهی با تغییر شرایط زندگی یا نقاط مشترک دوست‌ها فرار می‌رسد. اگر شما چیزهای کمی برای صحبت درباره آن دارید و یا به‌طورکل موضوعی نیست شاید نشانه‌ای برای پایان رابطه‌تان است. برای حفظ دوستی می‌توانید در مورد تغییرات زندگی و اینکه بر چه موضوعاتی تمرکز دارید صحبت کنید، اما گاهی در بعضی روابط شما می‌توانید ترجیح دهید انرژی کمتری مصرف کنید.

بیشتر بخوانید: 10 گروه از افراد سمی زندگی خودتان را بشناسید و از آنها دوری کنید

6. زندگی آنها یک درام به تمام معناست

اگر دائما در زندگی دوست شما اتفاقات درام می‌افتد این تأثیر منفی در دوستی شما خواهد گذاشت. چرا که احتمالاً دوستی خود را وسط یک هرج‌ومرج تصور خواهید کرد که دیر یا زود به بخشی از آن تبدیل خواهید شد. این افراد خسته کننده هستند و برای تمام کارهای خود مقصر دیگری معرفی می‌کنند. شما ممکن است به آنها توصیه‌ یا کمکی کنید اما همچنان مشکلات آنها در حال تکرار است.

7. مقابل “نه” گفتن شما به‌شدت جبهه می‌گیرند

پایان روابط دوستانه

زمان‌هایی هستند که شما به دوست خود “نه” می‌گویید، این ممکن است یک برنامه آخر هفته باشد یا درخواستی برای انجام یک لطف. این مهم است که ببینید چطور به این “نه” واکنش نشان می‌دهند. گاهی شما نیاز دارید که زمانی برای خودتان باشد، اگر دوستتان از این موضوع عصبانی می‌شود این یک رابطه سالم نیست. دوست‌ها از یکدیگر حمایت می‌کنند و همدیگر را درک می‌کنند.

8. ایرادهای خود را قبول نمی‌کنند

هیچ رابطه دوستانه‌ای بی‌عیب نیست و شما باید بتوانید مشکلات دوستان خود را زمانیکه کار غلطی می‌کنند یا به شما آسیب می‌زنند به آنها بگویید. یک دوست نابالغ زیر بار نمی‎رود و یا واکنش غیرمعقول نشان می‌دهد، حتی ممکن است تقصیرها را به گردن شما بیندازد. این نشانه‌ای از کیفیت روابط دوستانه شما است. دوست واقعی هرچند با حرف شما موافق نباشد، به این موضوع اهمیت داده و با احترام رفتار می‌کند.

9. آنها حال شما را بدتر می‌کنند و نه بهتر

پایان روابط دوستانه

زمانیکه شما وقتی را با دوستان خود می‌گذرانید، آنها به شما احساس بهتری می‌دهند نه بدتر. اگر در اکثر مواقع در هنگام حضور آنها احساس بدتری دارید این نشانه‌ای برای پایان روابط دوستانه است. این دسته از افراد معمولاً همیشه در حال مقایسه خودشان با افراد دیگر هستند و دائماً شما را مقصر مشکلات می‌دانند. البته گاهاً در شوخی هم حرف‌ها تند و دردناکی به شما می‌زنند.

هر کدام از موارد گفته شده در بالا می‌تواند به خودی خود وضعیت روحی بدی را برای شما به ارمغان بیاورد، فراموش نکنید که همواره خودتان را اولویت اصلی زندگی قرار دهید و اگر متوجه این موضوع شدید که دوستان شما دیگر دوستان واقعی نیستند، از کنار گذاشتن آنها واهمه‌ای نداشته باشید.

منبع: Businessinsider

امتیاز: 4.2 از 5 (9 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.