فیلم The Banshees of Inisherin
فیلم The Banshees of Inisherin

معرفی فیلم The Banshees of Inisherin، نمایشی از پایان یک دوستی

The Banshees of Inisherin یک فیلم ایرلندی است که پایان یک دوستی و تاثیر روابط بر انسان را به تصویر می‌کشد. از سوی دیگر در این فیلم احساسات انسان به خوبی به تصویر کشیده شده و از سویی نشان می‌دهد که ممکن است ما روزی چیزی یا شخصی را دوست داشته باشیم و ناگهان روزی دیگر، حس متفاوتی نسبت به آن چیز یا شخص پیدا کنیم. همچنین در فیلم The Banshees of Inisherin شاهد یک نمایش فوق‌العاده از تاثیر روابط و پایان یافتن روابط در زندگی انسان خواهیم بود. البته این فیلم ابعاد دیگری هم دارد که در ادامه در دینو به آن می‌پردازیم.

فیلم The Banshees of Inisherin

اگر می‌خواهید حس و حال یک روستای کوچک به نام اینیشرین در جزیره‌ای در جنوب ایرلند در سال ۱۹۲۳ را تجربه کنید، فیلم The Banshees of Inisherin انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. در فیلم بارها طبیعت بکر و بی‌نظیر از یکی از جزایر ایرلند به نمایش گذاشته می‌شود که خالی از لطف نیست و باعث ایجاد اتمسفر بیشتر در فیلم می‌شود.

به طور کلی فیلم The Banshees of Inisherin به سراغ لایه‌های عمیق یک رابطه می‌رود. در واقع ما در این فیلم متوجه پایان یک رابطه‌ی دوستی می‌شویم و مدام تاثیر این موضوع بر یکی از دوستان را شاهد خواهیم بود.

فیلم The Banshees of Inisherin

ماجرا از آنجا شروع می‌شود که پادریک (کالین فارل) با بهترین دوستش کالم (برندان گلیسون) هر روز ساعت 2 بعدازظهر به میخانه می‌روند. اما ناگهان یک روز کالم رابطه‌ی خود را با پادریک قطع می‌کند و می‌گوید دیگر از تو خوشم نمی‌آید. در طول فیلم متوجه می‌شویم که پادریک فرد بسیار ساده‌لوحی است که می‌تواند ساعت‌ها درباره موضوعات روزمره صحبت کند در حالی که کالم سعی می‌کند متفکر باشد، موسیقی بنویسد، ساز بنوازد و برای زندگی‌اش اهداف مهم‌تری داشته باشد. در واقع کالم بارها به پادریک توضیح می‌دهد که دیگر وقت برای مکالمات بی‌هدف و بیهوده ندارد و ترجیح می‌دهد وقت خود را جور دیگری سپری کند و تنها باشد. اما پادریک هر بار تلاش می‌کند تا روابطشان مثل قبل شود.

این فیلم سعی دارد دلشکستگی و از دست دادن روابط را به تصویر بکشد و به طرز ماهرانه‌ای پیچیدگی‌های یک دوستی را بررسی کند. Banshees of Inisherin مدام بیننده را غافلگیر می‌کند و ما را به مسیرهای نگران‌کننده‌ای می‌‌کشاند. در تمام مدت، غم و اندوهی در فیلم وجود دارد که در هماهنگی کامل با عناصر سوررئالیستی فیلم است. نویسنده و کارگردان Banshees of Inisherin، مارتین مک‌دونا (Martin McDonagh) بوده که به خوبی توانسته موضوع دوستی و تنهایی را به چالش بکشد. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم فیلم بانشی های اینشرین (The Banshees of Inisherin) را در روزهای آینده تماشا کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: فیلم Women Talking، نمایش تصمیمات زنان برای اعتراض به ظلم و ناعدالتی

امتیاز: 5.0 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: majdi.mahta@gmail.com

یک دیدگاه

  1. Avatar Farzam گفت:

    ممنون از پیشنهادتون 🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.