بیشترین مهاجرت
بیشترین مهاجرت

مردم کدام کشورها بیشترین مهاجرت را به کشورهای دیگر دارند؟

مهاجرت یک پدیده جهانی است که تأثیر زیادی بر کشورها و جوامع دارد. در این مقاله، به بررسی کشورهایی که شهروندان آن‌ها بیشترین مهاجرت را تجربه می‌کنند، می‌پردازیم. با توجه به عوامل مختلفی مانند اقتصاد، سیاست، جامعه، جنگ و فرهنگ، برخی کشورها بیشترین مهاجرت را به کشورهای دیگر دارند. در این میان هند، مکزیک، سوریه، چین و بنگلادش از جمله کشورهایی هستند که بیشترین مهاجرت را تجربه می‌کنند. با دینو همراه باشید.

کشورهایی با بیشترین مهاجرت

مهاجرت یک پدیده عمده در جهان مدرن است که به واسطه فرصت‌های اقتصادی، عوامل سیاسی، جنگ، تغییرات اجتماعی و فرهنگی، تفکرات دینی و بسیاری عوامل دیگر ایجاد می‌شود. کشورهای پیشرفته‌ی جهان میزبانانی برای مهاجران از سراسر جهان هستند. در این مقاله، به بررسی کشورهایی که بیشترین مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند، می‌پردازیم و عواملی که باعث این مهاجرت‌ها می‌شوند را بررسی خواهیم کرد. شایان ذکر است که مهاجرت می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله شرایط اقتصادی، جستجوی فرصت‌های شغلی، تحصیلات، خانواده و یا به دنبال عوامل سیاسی و امنیتی رخ دهد.

هند:

بیشترین مهاجرت

هند با جمعیت بزرگ خود و عوامل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، یکی از کشورهایی است که شهروندان آن به مقاصد مختلف جهان مهاجرت می‌کنند. فرصت‌های شغلی در کشورهای توسعه‌یافته، آموزش برتر، فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته باعث می‌شود تا هندیان به کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان و استرالیا مهاجرت کنند. در واقع هند با جمعیت بالغ بر ۱.۳ میلیارد نفر، بزرگ‌ترین کشور مهاجرتی در جهان است.

مکزیک:

مکزیک با همسایگی با ایالات متحده آمریکا، به یکی از کشورها با بیشترین جریان مهاجرت تبدیل شده است. فرصت‌های شغلی در ایالات متحده، عوامل خانوادگی و اقتصادی، فساد سیاسی و جنگ قومی در برخی ناحیه‌های مکزیک از جمله عواملی هستند که مهاجرین را به سمت ایالات متحده آمریکا سوق می‌دهند. مکزیک دارای بیشترین مهاجرت به ایالات متحده بوده و در واقع فقر و بیکاری، خشکسالی، خشونت و ناامنی در برخی مناطق، و فشارهای اقتصادی از جمله دلایل مهاجرت از مکزیک به کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا است.

سوریه:

بیشترین مهاجرت

با آغاز جنگ داخلی در سال ۲۰۱۱، سوریه یکی از کشورهایی شد که بیشترین جریان مهاجرت را تجربه کرد. فاجعه‌های امنیتی، تهدیدات جانی، نابرابری و بحران‌های انسانی باعث شده‌اند که شهروندان سوریه به سرزمین‌های امن در کشورهای همسایه مانند ترکیه، لبنان و اردن فرار کنند، و در برخی موارد به کشورهای اروپایی مانند آلمان و سوئد مهاجرت کنند. با توجه به جنگ داخلی و بحران‌های امنیتی، سوریه یکی از کشورهایی است که بیشترین مهاجرت را دارد.

چین:

چین با جمعیت بزرگ خود و توسعه اقتصادی روزافزون، یکی از کشورهایی است که شهروندان آن به مقاصد بین‌المللی مهاجرت می‌کنند. فرصت‌های شغلی، تحصیلات برتر و فرصت‌های تجاری در کشورهای دیگر، به خصوص کانادا، استرالیا و ایالات متحده آمریکا، باعث جذب مهاجرین چینی می‌شوند. چین به لحاظ جمعیتی دومین کشور بزرگ مهاجرتی است در نتیجه با جمعیت بیش از 1.4 میلیارد نفر، یکی از بزرگترین منابع مهاجرت در جهان به حساب می‌آید.

 پاکستان:

پاکستان نیز یکی از کشورهایی است که بیشترین جریان مهاجرت را تجربه می‌کند. عواملی مانند بیکاری، فقر، تغییرات اقتصادی و اجتماعی، بی‌ثباتی سیاسی و ناامنی مناطق مختلف کشور باعث می‌شوند که شهروندان پاکستان به مقاصدی مانند خلیج فارس، اروپا و ایالات متحده آمریکا مهاجرت کنند.

بنگلادش:

بنگلادش نیز یکی از کشورهایی است که مهاجرت بالایی دارد. عواملی مانند فقر، تغییرات آب و هوا و عدم فرصت‌های اقتصادی باعث می‌شوند که شهروندان بنگلادشی به کشورهای همسایه مانند هند و عربستان و همچنین به کشورهای اروپایی مهاجرت کنند. بنگلادش یکی از کشورهایی است که اقتصادی ضعیف و شرایط زندگی سختی دارد. بیشترین مقصد مهاجرت بنگلادشی‌ها کشورهای مجاور مانند هند و مالزی است.

سخن پایانی:

بیشترین مهاجرت

در سال‌های اخیر بسیاری از مردم افغانستان نیز مهاجرت را بیشتر از قبل تجربه کرده‌اند و دلیل مهاجرت نیز جنگ داخلی و در دست گرفتن کشور توسط طالبان بوده است. بسیاری از مردم افغان به کشورهای اطراف مهاجرت می‌کنند. در این میان مردم ایران نیز به دلیل شرایط اقتصادی، نبود امکانات پیشرفته، عدم دسترسی به اینترنت و کمبود فرصت‌های شغلی به ترکیه یا کشورهای پیشرفته‌ای چون کانادا یا دیگر کشورهای اروپا مهاجرت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: آیا در شرایط فعلی، مهاجرت به کشور ترکیه و پناهجویی بهتر از ماندن است؟
بیشتر بخوانید: مهاجرت مردم ایران به عمان برای کار و کسب درآمد، روز به روز در حال افزایش است
بیشتر بخوانید: معرفی برخی از بهترین کشورهای گردشگری جهان

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

۲ دیدگاه

  1. Avatar میترا گفت:

    ایران بر اساس تعداد مهاجر بر اساس جمعیت از ۲۰۰ کشور دنیا رتبه ۱۴۶ رو داره
    یعنی فقط ۵۰ تا کشور تعداد مهاجرینشون کمتر از ایرانه به نسبت جمعیت

  2. Avatar محمد گفت:

    مطلب دقیقی نیست و جهت دار و مغرضانه ست؛ در لیست کشورهای دارای بیشترین مهاجرت به نسبت جمعیت اسم چند کشور اروپایی از جمله ایتالیا و یونان هم هست. ضمن اینکه ایران عزیز ما اتفاقا رتبه ی خیلی پایین و حداکثر هفدهم رو بر طبق برخی گزارش ها داره. در عین حال مثلا لبنان تنها دو برابر جمعیت ساکن در لبنان رو در آفریقا و آمریکای جنوبی مهاجر داره و عمده ی اعراب اونجا لبنانی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.