استفاده اشتباه از این محصولات زیبایی به پوست شما آسیب می‌ زند

استفاده اشتباه از محصولات زیبایی می‌تواند پوست شما را خشک کند و باعث ایجاد جوش شود. احتمالاً برای شما هم این اتفاق افتاده است که برخی از محصولات زیبایی بیش از حد تبلیغ و تعریف شده‌ را خریداری می‌کنید اما رو پوست شما تاثیری ندارد. یا گاهی استفاده از ماسک‌های صورت به اصطلاح “مرطوب کننده” باعث می‌شود حتی پوست شما خشک‌تر از قبل شود. اما این بدان معنا نیست که شما باید از شر هر محصول زیبایی که دارید خلاص شوید. شاید تنها کاری که باید انجام دهید این است که روش استفاده از برخی محصولات زیبایی را تغییر دهید.

محصولات زیبایی که از آن اشتباه استفاده می‌کنید:

1. هر روز از دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش استفاده می‌کنید

استفاده درست از محصولات زیبایی

دستمال مرطوب به اندازه کافی پوست را تمیز نمی‌کند بلکه حاوی موادی است که باعث تحریک و خشکی پوست می‌شود. فقط زمانی باید از آنها استفاده کنید که به آب و پاک کننده خوب دسترسی ندارید. برای مراقبت‌های روزانه پوستی باید از پاک کننده‌ها و ژل‌های کف کننده مخصوص استفاده کنید.

2.  با خود فکر می‌کنید که سرم‌ها به تنهایی قابل استفاده هستند

سرم‌ها باید قبل از استفاده از کرم مرطوب‌کننده استفاده شوند و بهتر است این کار را در عصر انجام دهید، به خصوص اگر سرم حاوی رتینول باشد. این کار به پوست اجازه می‌دهد تا مواد مغذی لازم را به طور کامل جذب کند و استفاده از ماسک صورت، سرم‌ها را حتی موثرتر می‌کند. در تابستان، محصولات دارای رتینول را فقط با ضد آفتاب استفاده کنید، زیرا پوست را بیش از حد به نور خورشید حساس می‌کند که می‌تواند باعث آفتاب سوختگی شود.

3. بعد از زدن فونداسیون یا زیرساز از اسفنج‌های خشک استفاده می‌کنید

محصولات آرایشی

اکثر اسفنج‌ها باید خیس شوند. وقتی خشک هستند، مقدار زیادی از محصولات زیبایی را می‌خورند و آن را به طور یکنواخت پخش نمی‌کنند.

4. ماسک را یک شب بر روی پوست خود می‌گذارید یا فقط پس از خشک شدن کامل آن را برمی‌دارید

هر نوع ماسک صورت باید طبق دستورالعمل استفاده شود. ماسک را یک شب کامل روی صورت خود نگذارید مگر اینکه سازنده این را بگوید. این کار می‌تواند منجر به مشکلات جدی پوستی شود. ماسک‌های پارچه‌ای باید قبل از خشک شدن برداشته شوند: اگر این کار را نکنید، ماسک شروع به جذب رطوبت پوست می‌کند که باعث خشک شدن پوست می‌شود. همین اتفاق در مورد ماسک‌های خاک رس نیز صدق می‌کند، در حالی که هنوز چسبنده هستند آنها را بردارید.

5. صورت را با لوسیون حاوی الکل می‌مالید

لوسیون‌های مختلف صورت اثرات متفاوتی دارند. البته مواد تشکیل دهنده آنها بسته به عملکرد محصول متفاوت است. با این حال، بیشتر لوسیون‌ها حاوی الکل هستند و اگر به مقدار زیاد از آنها استفاده کنید، پوست در پاسخ به مواد شیمیایی تهاجمی، شروع به تولید سبوم بیشتری می‌کند. همچنین، لوسیون‌ها را نباید روی کل صورت مالید، بلکه باید در نواحی خاصی استفاده کرد.

6. میسلار واتر را از روی پوست خود نمی‌شویید

میسلار واتر

میسلار واتر بسیار شبیه لوسیون است، تنها تفاوت آن این است که الکل ندارد و حاوی مواد فعال دیگری است که روی صورت باقی می‌ماند مگر اینکه آن را با آب بشویید زیرا تماس طولانی مدت میسلار واتر با پوست باعث تحریک پوست می‌شود.

چه اشتباهات در آرایش و مراقبت از پوست انجام داده اید؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.