عاشقانه‌ترین حیوانات جهان

با رمانتیک‌ترین و عاشقانه‌ترین حیوانات جهان و رفتارهایشان نسبت به یکدیگر آشنا شوید

اگر به سراسر جهان و دنیای اطرافمان بنگریم یک عشق ابدی و حقیقی را در تمام اجزای آن خواهیم دید. همچنین شاهد علاقه و محبت حیوانات در دنیای وحشی هستیم که قطعاً نظرمان را بارها به خود جلب کرده است. در این مطلب سعی داریم تا عاشقانه‌ترین حیوانات جهان را معرفی کنیم.

عاشقانه‌ترین حیوانات جهان

مرغابی‌های دریایی

مرغابی

مرغابی‌های دریایی درواقع بزرگ‌ترین پرندگان دریایی در اقیانوس جنوبی و مناطق شمال اقیانوس آرام هستند. این پرندگان زیبا  جزو حیوانات بسیار دوست‌داشتنی طبیعت محسوب می‌شوند. این پرندگان پس از ده سال زندگی بالغ می‌شوند و یاد می‌گیرند چگونه با دیگر پرندگان ارتباط برقرار کنند. مرغابی‌های دریایی در انتخاب جفت و شریک خود بسیار دقیق و جالب هستند و سعی می‌کنند با رقصیدن و آواز خواندن نظر جفت را به خود جلب کنند.

درنهایت مرغابی ماده از بین رقصندگان نر یکی را برای کل زندگی‌اش انتخاب خواهد کرد و هرگز جفت خود را تغییر نخواهد داد. پس از مدتی زبان عاشقانه‌ی منحصربه‌فردی بین یک جفت مرغابی دریایی ایجاد می‌شود و مراسم عاشقانه‌ای برای ازدواجشان بر پا خواهد شد. مرغابی‌های جفت شده با کمک هم لانه‌ای در نزدیکی بقیه می‌سازند و پس از گذاشتن تخم برای تبدیل‌شدن به جوجه غذا تهیه می‌کنند. همکاری عاشقانه‌ی خاصی در مرغابی‌های دریایی دیده می‌شود و پیوند عمیقی بین یک جفت برقرار خواهد شد که یک عشق واقعی را به تصویر خواهد کشید. به طورکلی مرغابی ها یکی از عاشقانه‌ترین حیوانات جهان هستند

فیل

فیل

فیل‌ها موجودات بسیار بااحساسی هستند و حتی احساس مثبتی نسبت به انسان‌ها دارند. فیل روابط عمیق و طولانی‌مدتی با یکدیگر دارند و معمولاً از حرکات عاشقانه‌ی منحصربه‌فردی استفاده می‌کنند. فیل‌ها حیواناتی بسیار اجتماعی هستند و خیلی زود با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. فیل‌ها هم یک جفت و معشوق را برای یک زندگی ابدی انتخاب می‌کنند و تا زمان مرگ این رابطه‌ی عاشقانه ادامه خواهد داشت.

این حیوانات بااحساس دارای خانواده‌ی بزرگی هستند که از پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ، عمه‌ها، عموها، خاله‌ها و دایی‌ها تشکیل می‌شود. درواقع فیل‌ها می‌توانند روابط فامیلی را به خوبی تشخیص دهند و به اقوام خود احترام زیادی می‌گذارند. دوره‌ی حاملگی فیل‌ها 22 ماه است و فیل‌های زن خانواده در این دوره مراقبت فیل باردار خواهند بود. فیل‌ها احساس همدردی با خانواده را کاملاً درک می‌کنند و مغزشان به خوبی موضوعات احساسی را تشخیص خواهد داد. فیل‌ها از مرگ عزیزانشان اشک می‌ریزند و سنت‌های خود مراقبت خواهند کرد.

مرغ عشق

مرغ عشق

مرغ عشق یک گونه طوطی کوچک است که بسیار مهربان و با عشق متولد می‌شود. مرغ عشق‌ها معمولاً زرد، نارنجی یا سبز هستند و عشقی پاک و بی ریا دارند. مرغ عشق ماده برای جلب نظر نر پر خود را به سمت نر پرت می‌کند و عشق خود را به او نشان می‌دهد. مرغ عشق نر نیز در پاسخ به این حرکت عاشقانه‌ی ماده، برای او رقص زیبایی را اجرا خواهد کرد.

در طول زندگی پرنده‌ی نر مراقب و نگهبان ماده و جوجه‌هایشان خواهد بود و لانه‌سازی را به عهده خواهد گرفت. همچنین مرغ عشق نر وظیفه دارد تغذیه‌ی لازم برای مادر و جوجه‌های را تهیه کند. آنها جفت‌گیری بسیار عاشقانه‌ای خواهند داشت و در زندگی با یکدیگر همکاری می‌کنند درنتیجه تمامی فشار مسئولیت‌های بر دوش یکی از اعضا نخواهد بود. مرغ عشق‌ها در طول عمر با یکدیگر هم‌نشینی خواهند کرد و اگر یکی از جفت‌ها بمیرد مرغ عشق دیگر تا پایان عمر افسرده خواهد شد. درواقع عشق واقعی را می‌توان از رفتار یک مرغ عشقی که همسر خود را ازدست‌داده دید. به طور کلی مرغ عشق جزو عاشقانه‌ترین حیوانات جهان است.

اسب دریایی

اسب دریایی

یک حیوان دریایی دیگر که سری شبیه به اسب دارد و با نام اسب دریایی شناخته‌شده است. ماهیت اسب‌های دریایی بسیار عاشقانه است. آنها به‌محض این‌که جفت واقعی خود را پیدا کنند به او علامت می‌دهند و او را متوجه عشق خود خواهند کرد. اسب‌های دریایی که جفت باشند باقی عمر خود را در کنار هم در دریا شنا خواهند کرد.

بخش شگفت‌انگیز اسب‌های دریایی این است که تخم‌ها در شکم یا کیسه‌ی اسب دریایی نر نگه‌داری می‌شود و در این دوران بارداری نر، اسب دریایی ماده از او مراقبت خواهد کرد و همراه و همیار او خواهد بود. در هر بار دوره‌ی بارداری بیش از 1000 اسب دریایی در کیسه نگه‌داری و درنهایت متولد می‌شوند. این حیوانات دریایی زندگی روزمره‌ی خوبی را در کنار هم با عشق می‌گذرانند و روزها مدام با یکدیگر می‌رقصند و شادند. نرهایی که بچه‌ها را در کیسه‌ی خود حمل می‌کنند تا اسب دریایی‌ها متولد شوند درواقع برای ماده‌ها نماد قدرت و عشق به خانواده خواهند بود.

شامپانزه‌ی بونوبو

عاشقانه‌ترین حیوانات جهان

بونوبوها نوعی شامپانزه هستند که اغلب در آفریقای مرکزی یافت می‌شوند. بونوبوها  ازنظر رفتاری شباهت زیادی به انسان‌ها دارند و تمام احساسات طبیعی خود اعم از خشم، شادی، ترس و عشق را بروز می‌دهند. حس عشق در میان این نوع شامپانزه‌ها همیشه در جریان است و زندگی هماهنگی با جفت‌های خوددارند. آن‌ها زمان زیادی را در طول روز با معشوق خود می‌گذرانند و مدام یکدیگر را در آغوش می‌گیرند. بونوبوها صلح‌آمیزترین و عاشقانه‌ترین حیوانات جهان هستند. ماده‌های در بین شامپانزه‌ها بسیار مسئول هستند و این رفتار در بین حیوانات دیگر نادر است.

ماده‌های ازنظر ابعاد کمی کوچک‌ترند اما توانایی‌های زیادی دارند و از قدرت حفظ دوستی و ارتباط صلح‌آمیز بهره می‌برند. بونوبوهای ماده حتی از ایجاد دعوا بین نرها هم جلوگیری خواهند کرد و مسئول برقراری صلح در بین شامپانزه‌های هستند. شامپانزه‌های بونوبو یک رابطه‌ی عاشقانه را تا پایان زندگی ادامه خواهند داد و ارتباط عاشقانه‌ی عمیقی با یکدیگر خواهند داشت. شامپانزه‌های هرگز خودکشی نمی‌کنند و به خانواده و دوستان اهمیت می‌دهند. این موجودات غذای خود را حتی با غریبه‌ها به اشتراک می‌گذارند و یکی از بهترین تصاویر عاشقانه‌ی دنیا را رقم می‌زنند.

امتیاز: 4.7 از 5 (9 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.