باغچه گیاهان یا جعبه کمک‌های اولیه: چگونه قفسه گیاهان دارویی خود را پرورش دهید

گلو درد؟ سردرد؟ اضطراب؟ شما می‌توانید درمان را در باغ خود و یا یک پارک محلی پیدا کنید. ما به شما مواردی را معرفی می‌کنیم تا بتوانید قفسه گیاهان دارویی خود را پرورش دهید. با دینو همراه باشید.

باغچه گیاهان یا جعبه کمک‌های اولیه

«آلیس فاولر» باغبان و روزنامه‌نگار بریتانیایی است. او به عنوان مجری در برنامه تلویزیونی طولانی مدت «دنیای باغبانان» بی بی سی حضور داشت. فاولر از تجربیات خود می‌گوید:

به تازگی متوجه یک درخت شدم. طبق معمول، مشغول نگاه کردن به اطرافم بودم و نه جایی که پا می‌گذارم. نتیجه یک تکه آشفته از پوست پاره شده بود. راه حل در همان نزدیکی بود: من چند برگ از گیاه سوزن چوپان قرمز و تعدادی از برگ‌های بارهنگ نیزه‌ای را چیدم. آن‌ها را بین انگشتانم له کردم تا عصاره‌هایشان گرفته شد و به بریدگیم فشردم. در عرض یک ساعت محل بریدگی به هم چسبیده بود. یک هفته بعد شما به سختی می‌توانستید بگویید که چنین اتفاق افتاده است.

هیچکس شکی در معجزاتی که داروهای مدرن به ارمغان آورده‌اند ندارد. انسان‌ها همیشه با جوشاندن ریشه‌ها و فشار دادن دانه‌ها، برگ‌ها را له کرده‌اند و پوست درختان را جویده‌اند. وقتی من یک برگ را برای کمک به بهبودیم چیدم، تمام چیزهایی را که قبل از من بوده‌اند به یاد آوردم.

قفسه گیاهان دارویی-باغچه گیاهان یا جعبه کمک‌های اولیه

قفسه گیاهان دارویی

راه‌حل‌های ساده برای مشکلات جزئی، قبلا در باغچه‌هایتان عنوان علف‌های هرز و گل‌های زینتی رشد کرده‌اند. درک اینکه چگونه گیاهان می‌توانند به ما کمک کنند نه تنها ارزشمند است، بلکه به معنای یک داروی پلاستیکی کمتر در قفسه و یک کیسه غیرقابل بازیافت کمتر است. این یک درس صرفه‌جویی در اقتصاد و همینطور طبیعت است. سعی کنید قفسه گیاهان دارویی خود را پرورش دهید.

هر دو گیاه سوزن چوپان قرمز (Geranium Robertianum) و بارهنگ نیزه‌ای (Plantago Lanceolata)، گل‌های وحشی رایجی با خواص قدرتمند درمانی هستند. بسیاری از مردم آن‌ها علف‌های هرز نامیده‌اند. سوزن چوپان قرمز، یک منعقدکننده خون و بهبود دهنده زخم بسیار عالی است. به این معنی که باعث توقف خونریزی شده و زخم را بهبود می‌بخشد. این گیاه ضدمیکروبی و ضدالتهابی، مولد انقباض و مانع ترشح و خونریزی می‌باشد. از قدیم برای بهبود زخم، نیش حشرات و خراش‌های جزئی مورد استفاده قرار گرفته است. بارهنگ نیزه‌ای نیز ویژگی‌های مشابهی دارد.

بریدگی، پارگی، زخم سطحی و خراش

با له کردن برگ‌ها و گاهی اوقات ریشه‌های گیاهی از مواد گیاهی پاک، تا زمانی که عصاره آن‌ها به دست آید، ضماد درست کرده و روی پوست فشار دهید. دو گیاه بارهنگ نیزه‌ای (Plantago Lanceolata) و بارهنگ پهن‌برگ (Plantago Major)، می‌توانند زخم‌های جزئی را بهبود بخشند. خرده چوب یا شیشه را خارج کرده و مخصوصا برای نیش حشرات مفید می‌باشند. هر دو در کناره‌های جاده‌ها، علفزارها و چمن‌های بلند رشد می‌کنند. گیاه سوزن چوپان قرمز زمانی که خرد شود، بوی مشک می‌دهد، اما عصاره آن یک منعقدکننده قدرتمند خون است. به گونه‌ایست که یک برش یا زخم خار را در ثانیه‌ای متوقف می‌کند.

نعناع چمنی (Prunella Vulgaris) یکی دیگر از چمن‌های وحشی است که در کمک به بهبودی زخم بسیار شگفت‌انگیز عمل می‌کند. یک داروی ضدمیکروب بسیار قوی بوده که بافت‌های آسیب‌دیده را سریعا ترمیم می‌کند.

دانه قناری (Stellaria Media) یکی دیگر از علف‌های هرز در باغچه‌هاست، که هنگام له شدن تبدیل به یک گیاه نرم و دلپذیر برای پوست می‌شود. همچنین خارش و زخم را بهبود می‌دهد. همه این گیاهان برای استفاده عمومی امن هستند.

کبودی و کشیدگی

گل گاوزبان اروپایی (Borago Officinalis) و برگ‌های معمولی گوش خر، هر دو در صورت له شدن می‌تواند برای کشیدگی‌ها، کبودی و تورم استفاده شوند. شما می‌توانید بعد از آسیب دیدن این گیاهان را در محل مورد نظرتان گذاشته و با سلفون ببندید. در طول شب اثر معجزه‌آسای خود را خواهند گذاشت. هر دو را می‌توان برای استفاده منظم به یک روغن یا پماد تبدیل کرد. هر دو دارای ساقه‌های پرزداری هستند که به عنوان یک پماد می‌توانند پوست حساس را آرام کنند. جفت این گیاهان برای استفاده عمومی امن هستند.

قفسه گیاهان دارویی-گیاهان مختلف را خشک و نگهداری کنید

اثر درد و ناراحتی معده

نعناع کره ای (Agastache Rugosa) گیاه رایجی نیست؛ اما باید باشد. یک گیاه چند ساله آسان‌گیر با برگ‌هایی با طعم شیرین‌بیان و گل‌های بنفش درخشان است. این گیاه سر درد شما را تسکین می‌دهد و شکم شما را آرام می‌کند. اگر طعم این گیاه باب میلتان نبود، فرنجمشک را امتحان کنید. به عنوان یک چای، حالت تهوع را برطرف می‌‍کند. به عمل هضم کمک کرده و عمیقا آرامش‌بخش است. برای استفاده عمومی امن می‌باشد. دقت کنید که نباید به طور منظم توسط کسی که بیماری تیروئید دارد مصرف شود.

نفخ و سوءهاضمه

دانه‌های رازیانه، زیره سیاه و شوید، داروی ضدنفخ بوده و به هضم کمک می‌کنند. به این معنی که آن‌ها ورم شکم ، گاز و سوء هاضمه را رفع می‌نمایند.. عطر و طعم تند و شیرین دانه‌های برشته شده رازیانه، یک راه لذت‌بخش برای مصرف چنین دارویی است. همه این سه گیاه را می‌توان بعد از شام به یک چای تبدیل کرد. در صورت لزوم کمی عسل به آن اضافه شود. برای به دست آوردن خواص بیشتری از دانه، ابتدا آن را له کنید. سپس به مدت 10-15 دقیقه بخیسانید. تمام خواص خوب در یک چای گیاهی اگر تا 10 دقیقه پوشانده نشود، از دست رفته است. اگر شما قوری ندارید، به جای آن یک لیوان را با یک بشقاب بپوشانید. شما همچنین می‌توانید به طور مستقیم دانه‌ها را بجوید.

سرماخوردگی، گلودرد و آبریزش بینی

رزماری، آویشن و مریم‌گلی را به صورت جداگانه یا باهم بکوبید و در آب گرم حداقل 10 دقیقه بخیسانید. در نهایت یک چای ضدمیکروبی قوی خواهید داشت. اضافه کردن سیب خشک، مریم‌گلی را خوش طعم‌تر می‌کند.

گل انگور کولی و آقطی دارای خواص ضدویروسی قوی هستند. انگور کولی در آب برای چهار ساعت یا بیشتر و شاید با چند تکه پرتقال و لیمو، بسیار دوست‌داشتنی است. آقطی نیازمند به دم شدن در آب داغ همراه با مقدار فراوان عسل دارد. برگ‌ها و ساقه‌های بزرگ این گیاهان ممکن است باعث شکم درد شوند؛ بنابراین، گل‌ها و دانه‌های آن را اول با پشت چنگال جدا کنید.

قفسه گیاهان دارویی برای یک شب آرام

گل‌های روشن و درخشان نارنجی و غنچه‌های باز نشده از خشخاش کالیفرنیا (Eschscholzia Californica) یک چای بی‌نظیر را می‌سازند. مقداری عسل و شکوفه لیمو و شاید مقداری گل اسطوخدوس به آن اضافه کنید. این نوشیدنی آرام‌بخش مناسب قبل از خواب است.

فرنجمشک برای مغز مضطربی که آرام نمی‌گیرد، بسیار خوب است. چای آن را یک یا دو ساعت قبل از خواب میل کنید.

شما ممکن است یک درخت زیرفون در باغ خود نداشته باشید، اما من شرط می‌بندم در پارک محلی خود دارید. هنگامی که گل‌هایشان به طور کامل باز و زرد روشن شدند، بچینید. در چهارچوب یک پنجره گرم آن‌ها را آویزان و خشک کنید. چای دم شده آن بسیار آرام‌بخش و خواب‌آور است. همچنین می‌تواند توسط هر کسی مورد استفاده قرار گیرد.

شما چه موارد دیگری را برای قفسه گیاهان دارویی پیشنهاد می‌دهید؟

بیشتر بخوانید: گل اگزالیس ، گلی با رنگ و بوی پاییزی برای طراحی داخلی منزل

بیشتر بخوانید: GrowMore: زندگی سبز و باغچه مدولار هنرمندانه که همراه با شما رشد می‌نماید

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.