مثلث مولبکا

مثلث مولبکا اسرارآمیزترین مکان در کشور روسیه

مثلث مولبکا مشهورترین منطقه با پدیده‌های غیرعادی و اسرارآمیز در روسیه است.

سرزمین پرم از گذشته‌های دور مکانی اسرارآمیز و مقدس بوده است. مکانی مورد علاقه برای بی‌دینان، مشرکان و حتی ادیان جدید بوده است.

مثلث مولبکا

تغییرات ناگهانی آب‌وهوا، احساس بوی گاز، انحرافات مغناطیسی و… از انواع گزارش‌های متعددی است که از سرزمین پرم گزارش می‌شود؛ ولی جایی درمیان جنگل‌های انبوه، نزدیک مرز سرزمین پرم و سوردلوفسک روستایی شگفت‌انگیز وجود دارد که پدیده‌های غیرعادی زیادی از خود نشان داده و معروف به مثلث مولبکا شده است.

مثلث مولبکا

مثلث مولبکا

مثلث مولبکا یا ناحیه غیرعادی پرم در ساحل سمت چپ رودخانه سیلوا جای گرفته‌ است.

مثلث مولبکا

در زمان‌های دور نیز مثلث مولبکا مکان مقدسی در نزد مردمان مانسی از عشایر بومی و قدیمی خانتی مانسی بود و هنوز نیز بت‌های باستانی در مولبکا حفظ می‌شوند.

مثلث مولبکا

نام روستا نیز برگرفته از سنگ مولبنی است که برای مراسم کهن قربانی در نزد بومیان منطقه استفاده می‌شده است.

مثلث مولبکا

از زمان‌های دور اهالی منطقه مشاهداتی از پدیده‌های غیرعادی و گوناگون از جمله پرواز اشیای پرنده ناشناس و گوی‌های درخشان را در این ناحیه گزارش داده بودند.

مثلث مولبکا

نخستین گزارش‌ها از این روستا در سال ۱۸۳۰ ثبت شده است. فهرستی متنوع از پدیده‌های غیرعادی که اهالی را آشفته کرده بود. بعد از آن نیز گزارشی از اشیاء پرنده با نور عجیب به گزارش‌ها اضافه شد؛ ولی تنها در دهه ۱۹۸۰ و بعد از گزارش امیل باخورین زمین‌شناس بود که این منطقه در روسیه به‌عنوان منطقه‌ای با پدیده‌های غیرعادی مشهور شد.


مثلث مولبکا مثلث شگفتی‌ها

در اکتبر ۱۹۸۳ امیل باخورین مشغول شکار زمستانی بود که کره‌ای درخشان را در بالای جنگل دید وقتی خود را به آن مکان رساند اثری به شکل دایره و به قطر ۶۲ متر روی برف‌ها پیدا کرد.

به‌سرعت این باور شکل گرفت که این اثر مربوط‌به فرود یک یوفو است و این آغازی برای سفر گروه‌های پژوهشی به مثلث مولبکا بود تا اسرار آن را کشف کنند.

مثلث مولبکا

گروه‌های پژوهشی با انواع پدیده‌های غیرعادی روبه‌رو شدند. گزارش انواع یوفو در انواع فرم‌های دیسکی، کره‌ای، سیگاری در یک منطقه در حدوداً ۷۰ کیلومترمربعی و درمیان جنگلی انبوه و صعب‌العبور آن‌ها را حیرت زده کرد.

درعین‌حال برخی از کسانی که به مولبکا سفر می‌کردند از مشکلات بزرگ سلامتی گلایه می‌کردند. سردردهای شدید، فشار خون و حتی ورم اندام آن‌ها را کلافه کرده بود.

مثلث مولبکا

علاوه‌بر‌آن رفتار عجیب حیوانات نیز به گزارش‌ها اضافه شد. حتی گردشگران اسکی‌باز نیز از رویت گوی‌های درخشان گزارش می‌دادند. گوی‌هایی که در نزد مردم محلی به پرتقال‌های آتشین مشهور بود. اغلب اوقات این پرتقال‌های آتشین روی مزارع و جنگل‌ها دیده می‌شدند.

در بعضی از گزارش‌ها از اشباح بزرگ سیاه رنگ و اشباح درخشان نیز صحبت به مبان آمده بود که همچون گوی‌های درخشان رفتاری هوشمندانه از خود نشان می‌دهند و به‌محض نزدیک شدن افراد ناپدید می‌شدند.

افرادی که یوفوها را دیده بودند مدعی بودند که آن‌ها طبق یک برنامه زمانی مشخص پدیدار می‌شوند. گویی که منطقه یک فرودگاه فضایی است. همچنین گزارش‌هایی از ستاره‌های درخشان که در آسمان شب مسیرهای عجیبی را طی می‌کردند به این فهرست اضافه شد.


مولبکا مقصد ماجراجویان

در دهه ۹۰ مثلث مولبکا به مکانی مقدس برای یوفولوژیست‌ها، روان‌شناسان و ماجراجویانی از سراسر دنیا تبدیل شده بود که آنجا را با نام‌هایی همچون مثلث پرم، مثلث ام و منطقه غیرعادی مولبکا به یکدیگر معرفی می‌کردند.

مثلث مولبکا

آن‌ها به آنجا لقب غیرعادی داده بودند، زیرا مثلث مولبکا خانه انواع فعالیت‌های غیرعادی و فراطبیعی بود. مشاهده فلشرهای چند‌رنگ، تغییرات شدید آب‌وهوایی، رویت مرد برفی، خراب شدن عکس‌ها و تجهیزات ویدیویی، خالی شدن شارژ باتری‌ در دستگاه‌های مختلف، احساس حضور شخص دیگر، گم کردن زمان و توهم شنیدن انواع صداها، سوت‌ها، آواز دسته‌جمعی باستانی از گزارش‌های فراوانی بود که در مثلث مولبکا ثبت می‌شد.

با هجوم گردشگران گزارش‌های جعلی نیز رشد یافت. جسورانه‌ترین ادعا در مورد این منطقه وجود جایگاهی محرمانه برای تمدن‌های فرا‌زمینی بود که سعی در اصلاح رفتار بشر دارند.

گذشته از ادعای عده‌ای از شیفتگان یوفولوژی و خبرنگاران بیکار که راوی داستان‌هایی از ارتباط تله‌پاتیک با تمدن فرا‌زمینی در منطقه هستند و از اسرار مگو خبر می‌دهند، پژوهشگران و دانشمندان با تخصص‌های مختلف نیز به‌ مثلث مولبکا توجه خاصی نشان دادند.

نتایج گزارش‌ها و پژوهش‌های افراد حرفه‌ای و عادی نشان می‌داد که یک بی‌نظمی زیستی شدید و غیرقابلِ‌انکار در این منطقه حکم‌فرما است.

برخی از دانشمندان نیز معتقدند این پدیده‌های غیرعادی می‌تواند ناشی از القائات بومیان باشد. پدیده‌های همچون سوراخ‌های زمینی، تغییرات جوی، فعالیت‌های انسانی و غیره نیز می‌تواند عامل این پدیده‌های عجیب باشد. درعین‌حال مخالفان این نظریه می‌گویند این توضیحات برای این همه تنوع در پدیده‌های غیرعادی در یک مکان مشخص کافی نیست.


بیگانه فضایی آلوشنکا اهل مولبکا

در این ببن، در سال ۲۰۱۱ مقامات محلی تصمیم گرفتند یادبود‌ی بود برای یک بیگانه فضایی بسازند و نام آن‌ را آلوشنکا نامیدند. در سال ۱۹۹۶ نیز ادعا شده بود یک کوتوله فضایی بیگانه در روستای کشتیم روسیه پیدا شده که نام وی را نیز آلوشنکا گذاشته بودند و البته هیچ بنای یادبود‌ی نیز برای وی برپا نکردند.

مثلث مولبکا

آلوشنکا مثلث مولبکا از جنس چوب با ارتفاعی در حدود ۱۸۰ سانتیمتر است که نخستین بنای یادبود فرازمینی‌ها در روسیه است. آلوشنکا به‌نوعی در حال ادای احترام به روستای مولبکا است. در حقیقت این گام نخست مسئولان برای تبدیل این مکان به یک موزه و رصدخانه برای اشیای پرنده ناشناس است.

مثلث مولبکا

در امتداد جاده روستایی مولبکا نیز می‌توانید علائمی یا نوشته‌های روسی به نام ایستگاه فضایی مولبکا و یوفوها را ببینید. در روستا نیز به‌آسانی یک راهنما از ساکنان محلی را پیدا خواهید کرد که شما را به مکان‌هایی که احتمال رویت پدیده‌های غیرعادی در آن زیاد است، راهنمایی می‌کند.

مثلث مولبکا

در حقیقت مثلث مولبکا به‌مقصدی بسیار محبوب در تجارت گردشگری موارد اسرارآمیز تبدیل شده و بعید است مردم مولبکا از آن ناراحت باشند.

هر ساله گردشگران و علاقمندان به پدیده‌های غیرعادی به این منطقه هجوم می‌آورند تا هر کدام بنا به اعتقاد خود به‌مقصود خود برسند و گویی قطار گردشگران و مسافران به مثلث مولبکا هرگز متوقف نمی‌شود.

امتیاز: 4.4 از 5 (16 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.