مزرعه هوشمند

معرفی اولین مزرعه هوشمند که توسط یک ربات کشاورز مدیریت می شود

در کالیفرنیا مؤسسان شرکت IronOX که درزمینه رباتیک فعالیت داشته‌اند به راه‌اندازی یک مزرعه هوشمند و خودکار پرداختند که به‌زودی از این مزرعه بهره‌برداری خواهند کرد. این مزرعه خودکار و هوشمند توسط یک ربات کشاورز اداره می‌شود و به‌زودی این ربات محصولات مزرعه را برداشت خواهد کرد.

ربات مزرعه

تأثیر فناوری بر کشاورزی

مؤسسان این مزرعه برندون الکساندر و جان بینی هستند که با راه‌اندازی این مزرعه روش نوینی از کشاورزی را به ارمغان آوردند. اقدام برندون و جان، قدم بزرگی درزمینه کشاورزی و مزرعه‌داری خواهد بود و در آینده رویکرد جدیدی را ارائه خواهد کرد. کشاورزی ازجمله شاخه‌هایی است که پیشرفت تکنولوژی در آن بسیار کند بوده و درعین‌حال ماشینی شدن مزرعه‌داری و کشاورزی کمک بزرگی برای کشاورزان خواهد بود. از سوی دیگر استفاده از تکنولوژی و فناوری درزمینه کشاورزی در بهبود بهره‌برداری و افزایش محصولات تأثیر زیادی خواهد داشت.

کشاورزی هوشمند

نکته‌ی جالبی که باید به آن اشاره‌کنیم این است که تاکنون فناوری‌ها و ماشین‌آلات کشاورزی به‌گونه‌ای بوده‌اند که وجود یک نیروی انسانی برای استفاده از آن‌ها ضروری بود. اما اکنون این مزرعه‌ی خودکار با داشتن یک ربات کشاورز، دیگر نیازی به نظارت و دخالت نیروی انسانی ندارد و تمامی کارها به عهده‌ی ربات خواهد بود.

مدیریت ربات کشاورز در مزرعه هوشمند

این مزرعه می‌تواند در محیط‌های شهری نیز راه‌اندازی شود و محصولات زیادی را برای مردم به ارمغان آورد. باگذشت زمان این مزرعه تولیدات انبوهی خواهد داشت و به‌طوری جدی بخش کشاورزی را در شهرهای توسعه‌یافته گسترش می‌دهد. ربات طراحی‌شده برای این مزرعه هوشمند تمامی کارهای سنگین مزرعه را به عهده خواهد گرفت و به نقل‌وانتقال محصولات خواهد پرداخت. درواقع وظیفه‌ی اصلی این ربات این است که پس از رشد محصولات، آنها را به محفظه‌ای بزرگ‌تر منتقل کند تا فضای کافی را برای رشد محصول ایجاد نماید.

ربات کشاورز

این مزرعه می‌تواند درزمینه تولید سالاد و سبزیجات موفق باشد و برای موفقیت در این زمینه می‌تواند با رستوران‌ها و فست فودها قرارداد ببندد. در مناطق شهری و توسعه‌یافته، راه‌اندازی چنین مزارعی بسیار تأثیر گذار خواهد بود و نیازهای مردم را در بخش کشاورزی برطرف خواهد کرد. با پیشرفته‌تر کردن این مزرعه و توسعه دادن آن می‌توان به‌مرورزمان محصولات بیشتری را در آن کشت کرد. به زودی مزارع پیشرفته این چنینی در کشورهای مختلف راه اندازی خواهد شد.

 

امتیاز: 4.8 از 5 (4 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: majdi.mahta@gmail.com

۲ دیدگاه

  1. Avatar رویا گفت:

    خیلی ایده ی جالبیه ولی اینکه لذت کشاورزی و کاشتن و بدیم به ربات !!!! من که نیستم ……

  2. Avatar میثم گفت:

    دیگه کم کم ربات جای آدم رو میگیره….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.