کاهش تولید و عرضه آیفون

هشدار شرکت اپل: کاهش تولید و عرضه آیفون در پی شیوع ویروس کرونا

در پی شیوع ویروس کرونا در چین، شرکت اپل اعلام کرده است که در ماه‌های آینده شاهد کاهش تولید و عرضه آیفون و سایر محصولات این شرکت خواهیم بود. در ادامه با جزییات خبر همراه دینو باشید.

کاهش تولید و عرضه آیفون

شرکت اپل طی بیانیه‌ای از کاهش تولید و عرضه آیفون گفته و اعلام کرده که به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین، ‌درآمد این شرکت از مقدار پیش‌بینی شده کمتر خواهد بود. با این حال درباره میزان دقیق کاهش درآمد صحبتی نشده است. قبل از این پیش‌بینی شده بود که درآمد اپل در سه ماهه جاری میلادی، به رکورد ۶۷ میلیارد دلار برسد. سخنگوی شرکت در این باره توضیح می‌دهد:

ما انتظار نداریم که در سه ماه منتهی به ماه مارس، به درآمد پیش‌بینی شده سابق و قبل از شیوع ویروس کرونا برسیم. با شرایط فعلی، بازگشت به وضعیت عادی، مقداری کند خواهد بود. اگر چه محل تولید محصولات آیفون شرکت ما خارج از استان هوبئی قرار دارد، ولی با این حال بازگشت به وضعیت عادی کندتر از حد انتظار ماست.

کاهش تولید و عرضه آیفون

هشدار شرکت اپل

به گفته این شرکت، تولید و فروش کالاها تحت تاثیر شیوع این بیماری قرار گرفته و عرضه گوشی‌های آیفون در دنیا موقتا محدود خواهد شد. با وجود امیدواری به بازگشایی کارخانه‌ها و فروشگاه‌ها در چین، تحلیلگران برآورد کرده‌اند که به دلیل شیوع ویروس کرونا ممکن است تقاضا برای تلفن‌های هوشمند در چین، در سه ماهه نخست سال میلادی به نصف برسد. چین بزرگ‌ترین بازار تولید تلفن همراه در جهان است و هشدار شرکت اپل نشان‌دهنده تاثیر جدی شیوع این ویروس بر غول اقتصادی جهان است.

اپل نخستین شرکت آمریکایی است که اعلام کرده شیوع کرونا بر وضعیت مالی‌اش تاثیرگذار خواهد بود. علاوه بر گوشی‌های همراه، صنایع تولید خودرو از جمله بخش‌های دیگر اقتصادی است که به علت شیوع ویروس کرونا دچار اختلال در عرضه محصولات شده است. هفته گذشته، شرکت JBC تولیدکننده ماشین‌آلات سنگین، اعلام کرد که به علت کمبود قطعات وارداتی از چین،‌ تولید خود را در بریتانیا کاهش می‌دهد.

شیوع ویروس کرونا

روز گذشته ۱۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در خارج از استان هوبئی گزارش شد که البته این میزان ۴۵۰ مورد کمتر از هفته گذشته است. به گفته رئیس صندوق بین‌المللی پول احتمال می‌رود در ماه‌های آینده رشد جهانی اقتصاد حدود ۰.۱ تا ۰.۲ درصد کاهش داشته باشد؛ هر چند که او تأکید کرد آثار اقتصادی شیوع این ویروس هنوز نامشخص است. با این حال تا زمان توقف خطر این ویروس، اقتصاد جهان و شرکت‌های حاضر در چین، تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

با توجه به کاهش تولید و عرضه آیفون در ماه‌های آینده، به نظر شما قیمت این محصولات به چه صورتی تغییر خواهند کرد؟ نظرات و دیدگاه‌هایتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: BBC

بیشتر بخوانید: خرید گوشی‌های آیفون به هرقیمتی: اپل دیگر دست به چه اقدامی بزند تا ایرانی‌ها آیفون نخرند؟

بیشتر بخوانید: رکورد روزانه ابتلا به ویروس کرونا در چین شکسته شد: تعداد قربانیان به 304 نفر می‌رسد

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.