باکتری

چه تعداد باکتری بر روی زمین وجود دارد؟

باکتری‌ها، بیشترین جمعیت موجودات در زمین را دارند. باکتری‌ها تقریباً در هر جای کره زمین، در اعماق زمین، زیر عمیق‌ترین نقاط اقیانوس‌ها و حتی در ارتفاع 40 مایلی از جو زمین نیز وجود دارند. تعداد تخمینی باکتری های موجود در سیستم زمین ممکن است شما را شوکه کند. در ادامه جزییات بیشتر در این زمینه را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

برآورد کلی باکتری‌هایی که در اطراف ما زندگی می‌کنند پنج میلیون تریلیون تریلیون است. در واقع شکل عددی تعداد باکتری‌های موجود در سیستم زمین عدد 5،000،000،000،000،000،000،000،000،000،000،000 است. در واقع یک ۵ و سی عدد ۰، تعداد تخمینی باکتری‌های زمین است که درک این عدد بسیار سخت بوده است.

این رقم بسیار ترسناک و شوکه‌کننده است و درک این تعداد باکتری‌های بسیار ریز که با چشم غیرمسلح قابل دید نیستند و در همه‌جا وجود دارند بسیار سخت است. در عصر امروز که جهان هنوز قادر به کنترل بیماری‌های همه گیری مانند ویروس کرونا نیست، شاهدیم که چگونه چشم اندازهای مربوط به بهداشت و سلامت به طور گسترده‌ای تغییر کرده است. ممکن است فکر کنید که باکتری‌ها به خصوص در این تعداد وسیع، موجودات مضر و خطرناکی هستند و برای دیگر موجودات نگران‌کننده خواهند بود. در واقع این فکر درست است زیرا باکتری‌ها می‌توانند بیماری‌ها و عفونت‌های مختلفی را ایجاد کنند اما از بین باکتری‌های موجود در اطرافمان، درصد کمی از آن‌ها خطرناک هستند. در نتیجه نیازی نیست تا از وجود این حجم گسترده از باکتری‌ها بترسیم یا احساس خطر کنیم.

از سوی دیگر باکتری‌ها در برخی زمینه‌ها برای زمین و موجودات مختلف مفید بوده‌اند. می‌توان گفت که باکتری‌ها توانایی مدیریت سطح نیتروژن در خاک را دارند و فرایند‌های مختلف تجزیه را در زمین انجام می‌دهند. بدون شک، پایداری سیستم زمین تا حد زیادی به دنیای باکتری‌ها بستگی دارد. اگر مسمومیت غذایی را تجربه کرده باشید، می‌دانید که احساس بدی بوده اما نگران نباشید زیرا باکتری‌های موجود در روده به شما کمک می‌کنند تا با این شرایط مبارزه کنید. در واقع شاید ما خوش شانس هستیم که مقدار زیادی باکتری خوب در بدن داریم که این باکتری ها اغلب به بدن ما کمک می‌کنند تا با سایر باکتری‌ها و ویروس‌ها مقابله کنیم. در نتیجه باکتری‌ها در سیستم ایمنی بدن ما تاثیر مثبتی دارند و به مقاومت و مبارز‌ه‌ی بدن ما در برابر بیماری‌ها کمک خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: پرجمعیت ترین حیوانات جهان و مقایسه جمعیت انسان‌ها با حیوانات بر روی زمین
بیشتر بخوانید: تاریخچه ساخت کاغذ – برای تهیه یک تن کاغذ چند درخت قطع ‌می‌شود؟
بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم کدام یک از فعالیت‌های گردشگری حیوانات اخلاقی است؟

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.