رنگارنگ

10 نکته برای تغییرات مثبت در زندگی

برای آنکه بتوانید تغییرات مثبت در زندگی ایجاد کنید، باید طرز فکرتان را تغییر دهید. البته که تغییرات سخت است و نیروی بازدارنده در درون شما را به تنبلی تشویق می‌کند. با این حال هیچ چیز در زندگی غیرممکن نیست.

تغییر در زندگی را از امروز آغاز کن

ما در این مطلب به شما 10 راهکار برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی معرفی خواهیم کرد. از وضعیت فعلی زندگی خود رضایت ندارید؟ با تمام وجودتان قصد ایجاد تغییر دارید؟ شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می‌کنیم.

1. از آخر شروع کنید

بزرگ‌ترین آرزوی زندگی‌تان چیست؟ شاید نه بزرگ‌ترین آرزو.. مثل سفر به کره ماه. اما بزرگ‌ترین هدف دست‌یافتنی‌تان را پیدا کنید. از همان نقطه آغاز کنید و رو به عقب کار کنید. از نقطه‌ای که هستید 10 مرحله برای دست‌یابی به آن مشخص کنید و همین امروز شروع کنید.

2. کمک بگیرید

غرور و تکبر درست پیش از شکست به سراغ شما می‌آید. مهم نیست که چقدر باهوشید و یا چقدر استعداد دارید. وضعیت خوب شما با کمک دیگران حتی می‌تواند بهتر باشد. اگر با شرایط سختی دست و پنجه نرم می‌کنید؛ درخواست کمک کنید.

3. به داخل نگاه کنید

شرایط فعلی شما ناامیدتان کرده و حس می‌کنید در این وضعیت گیر کرده‌اید؟ قبل از اینکه تغییری ایجاد کنید درون خودتان را به طور کامل جستجو کنید. با خودتان حساب کتاب کنید. وضعیت اینقدر بد است یا مشکل از نوع نگاه شماست؟

4. احساساتتان را دریابید

اگر با کارهای روزانه خود احاطه شده‌اید و وقت انجام کارهای دلخواه خود ندارید، یک قدم به عقب برگردید. از برنامه خود کمی فاصله بگیرید. آن کاری را انجام دهید که بیش از هر چیزی در وضعیت فعلی خوشحال‌تان می‌کند. این حرکت شور و اشتیاق را به شما بازمی‌گرداند.

5. با اطلاعات غذا بخورید

کمپانی‌های تولید‌کننده مواد غذایی می‌توانند موذیانه رفتار کنند. آنها دستورالعمل‌های غذاهای غیر مفیدشان را از شما پنهان می‌کنند. سرزندگی و سلامت شما برای رسیدن به موفقیت حیاتی است. توجه بیشتری به آن چیزی که وارد بدن‌تان می‌کنید، داشته باشید.

6. استقبال کننده باشید

عکس‌العمل شما در زمانی که با تغییرات در مقیاس بزرگ روبه‌رو می‌شوید چیست؟ تمایل بسیاری از افراد مقاومت در برابر تغییرات است. آرام باشید و خودتان را برای قرار گرفتن در فرصت‌های جدید آماده کنید. برای شروع سه نکته مثبت از تغییرات را یادداشت کنید.

7. رها کنید

زندگی کردن در ناامیدی و شکست‌های گذشته به شما کمکی نمی‌کند. همین لحظه تصمیم بگیرید از چیزهایی که باعث آسیب زدن به احساس‌تان می‌شود؛  فاصله بگیرید. خودتان را به زمان حال بیاورید و برای آینده زندگی کنید.

8. صحبت کنید

روابط ما، توصیف کننده ما هستند. روابط دوستانه، خانوادگی و عاشقانه، ما را به بالاترین میزان شادی می‌رسانند. اگر با هر کدام از نزدیکان‌تان مشکلی دارید، با صحبت درباره مشکل آن را برطرف کنید.

9. پشتیبان باشید

در هر گروه و تیمی، هر شخص نقشی را ایفا خواهد کرد. اما این بدان معنی نیست که نمی‌توانید دیگران را حمایت کنید. در مورد کارهای دیگران اطلاعات کسب کنید و راه‌های کمک به آن‌ها را یاد بگیرید.

10. امروز شروع کنید

اگر برنامه بزرگی برای خودتان دارید، آن‌را برای زمان‌های دورتر برنامه‌ریزی نکنید. همین امشب مقدمات کار را شروع کنید و همین حالا برای عملی کردن آن برنامه بریزید.

امتیاز: 5.0 از 5 (4 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.