20 عادت زشت و ناپسند اجتماعی

20 عادت زشت و ناپسند اجتماعی در رفتارهای روزمره که باید ترک شوند

انسان‌ها می‌توانند در رابط فردی خود با توجه به باورها و عادت‌های خود تا حد زیادی به صورت آزادانه رفتار کنند؛ اما زمانی که صحبت از روابط اجتماعی و حضور در جامعه می‌شود، باید اصول و موارد خاصی را رعایت کنند تا به حقوق دیگران بی‌احترامی نشود. در ادامه شما را با 20 عادت زشت و ناپسند اجتماعی در رفتارهای روزمره که باید ترک شوند آشنا می‌کنیم تا بدانید چطور می‌توانید بیشتر از قبل به خود و دیگران احترام بگذارید. با دینو همراه باشید.

20 عادت زشت و ناپسند اجتماعی

20 عادت زشت و ناپسند اجتماعی در رفتارهای روزمره

تقریبا همه ما رفتارها و عادت‌های نامناسبی داریم که در خلوت و تنهایی خود آن‌ها را انجام می‌دهیم. اگر این رفتارها در حضور دیگران نیز تکرار شوند، به نوعی بی‌احترامی به شخصیت آن‌ها تلقی می‌شوند و باید بتوانیم آن‌ها را ترک یا کنترل کنیم. در ادامه با 20 عادت زشت و ناپسند اجتماعی آشنا شوید و در صورت عدم آگاهی سعی کنید آن‌ها را اصلاح نمایید.

#1

خیره شدن به دیگران برای مدت طولانی زمانی که در یک محیط اجتماعی مانند خیابان یا مترو هستید، کار بسیار زشتی است.

#2

قطع کردن حرف دیگران زمانی که در حال صحبت کردن هستند، عجول بودن و بی ملاحظگی شما را نشان می‌دهد.

#3

بلند حرف زدن در جمع و محیط‌های عمومی چه با تلفن و چه با همراهتان، یکی از آزاردهنده‌ترین عادت‌ها است و باید ترک شود. احترام به آسایش دیگران جزو رفتارهای مهم اجتماعی به حساب می‌آید.

#4

دست دادن خیلی محکم یا خیلی بی‌حال نشان دهنده مشکلات شخصیتی در شما است. همیشه موقع دست دادن به تجربه مثبت آن فکر کنید و به صورت عادی و برای مدت نه چندان زیادی دست مخاطبتان را بفشارید.

#5

پچ پچ کردن، آهسته حرف زدن و خندیدن مرموز در حضور دیگران بسیار زشت و ناپسند است و بی‌احترامی شما به جمع و حاضران آن را نشان می‌دهد.

#6

استفاده مداوم از تلفن همراه زمانی که با شخص دیگری در حال مکالمه یا وقت گذراندن هستید، می‌تواند برای مخاطب شما بسیار آزار دهنده و نشانه بی‌میلی شما باشد. در حقیقت نوعی بی‌احترامی به حضور همراهتان به حساب می‌آید و باید کنترل شود.

#7

حمله به حریم شخصی و باورهای درونی دیگران زمانی که در حال بحث درباره موضوعی هستید، کار بسیار ناپسندی است.

#8

مسخره کردن و خندیدن به اشتباهات و خطاهای دیگران بسیار زشت و است و نشانه بی‌احترامی کامل به شخص مقابل است و باید ترک شود.

#9

بی‌توجهی به وقت و برنامه ریزی مشخصی که از قبل تعیین شده، نشانه بی‌مسئولیتی و در عین حال بی‌احترامی به مخاطب شما خواهد بود.

#10

پرخوری و زیاده روی در مهمانی‌ها نشانه بی‌احترامی به شخصیت خود شما و در عین حال مهمان نوازی میزبان شما است. همیشه در همه حال تعادل را رعایت کنید.

#11

بهداشت ضعیف و رفتارهای ناخوشایند بهداشتی در حضور دیگران بسیار زشت بوده و حس منفی به مخاطبان شما القا می‌کند. رسیدگی نکردن به وضع ظاهری و تمیزی و معطر بودن پوشش شما به نوعی نشانه بی‌ارزشی شخص مقابلتان است.

#12

ریختن زباله روی زمین و این تفکر که توسط ماموران شهرداری جمع آوری می‌شود بسیار زشت است. باید به یاد داشته باشید که هیچ کس مسئول جمع کردن زباله‌های شما نیست و هدف از قرار دادن سطل‌های عمومی در سطح شهر، حفظ نظافت محیط زندگی همه انسان‌هاست و شما باید به تمیزی آن اهمیت بدهید.

#13

به کار بردن کلمات زشت و ناپسند و استفاده از الفاظ رکیک به خصوص در حضور خانواده‌ها و کودکان، نشانه بی‌شخصیتی است.

#14

اگر در هنگام مکالمه و گفتگو با دیگران به جایی غیر از چهره فرد نگاه می‌کنید، بهتر است هر چه سریع‌تر این عادت زشت و ناشایست خود را ترک کنید. برقراری ارتباط چشمی در داشتن تجربه مثبت هنگام مکالمه بسیار اهمیت دارد.

#15

کشیدن سیگار و استعمال دخانیات در جمع و به خصوص در کنار کسی که مانند شما عادت به مصرف این موارد ندارد، بسیار زشت و بی‌مبالاتی است. دیگران مجبور نیستند عادت‌های اشتباه شما را تحمل کنند.

#16

بدگویی از دیگران در جمع به خصوص زمانی که شخص مورد بحث در جمع حضور نداشته باشد، رفتار درستی نیست.

#17

فضولی کردن و کنجکاوی بیش از حد در مواردی که به شما ارتباطی ندارد باید ترک شود.

#18

سکوت غیرعادی یا عبوس بودن در جمع مخصوصا اگر این جمع دوستانه باشد، بسیار ناخوشایند است و احساس بدی به مخاطبان شما می‌دهد. حتی اگر حضور در جمعی را دوست ندارید، سعی کنید حتی به مقدار کم با دیگران تعامل داشته باشید و به احساسات آن‌ها احترام بگذارید.

#19

جویدن غذا یا آدامس با دهان باز و تولید صداهای ناهنجار در حضور جمع بسیار ناپسند است و باید ترک شود.

#20

بی‌احترامی به حق و حقوق دیگران و رعایت نکردن نوبت و همچنین تلاش برای جلو زدن در صف نشانه بی‌شخصیتی است.

نظر شما درباره 20 عادت زشت و ناپسند اجتماعی چیست؟ شما چه موارد دیگری را می‌شناسید که به فهرست ما اضافه کنید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات ارزشمندتان در این زمینه را با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Wonders List

امتیاز: 5.0 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.