200 میلیون دوز واکسن COVID-19

شرکت تحت حمایت بیل گیتس تا ژوئن آینده 200 میلیون دوز واکسن COVID-19 تولید می‌کند

یک شرکت داروسازی که توسط بنیانگذار مایکروسافت حمایت می‌شود، در حال ساخت واکسن برای ویروس کرونا است. ادعا می‌شود که شرکت تحت حمایت بیل گیتس تا ژوئن آینده 200 میلیون دوز واکسن COVID-19 تولید می‌کند. در ادامه با جزییات این خبر دینو را همراهی نمایید.

200 میلیون دوز واکسن COVID-19

«بیل گیتس» (Bill Gates) در نامه‌ای به رئیس جمهور کره جنوبی، «مون جائه-این» (Moon Jae-in) درباره SK Bioscience، شرکت داروسازی کره جنوبی که توسط او حمایت می‌شود، گفت:

امکان دارد این شرکت بتواند تا ژوئن آینده 200 میلیون دوز واکسن COVID-19 تولید کند.

200 میلیون دوز واکسن COVID-19

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در سئول روز یکشنبه با استناد به نامه 20 ژوئیه 2020، بدون توضیح در مورد جزییات بیشتری اعلام کرد که گیتس به دنبال همکاری نزدیک با کره جنوبی برای ساخت واکسن ویروس کرونا است. شرکت میلیاردر ایالات متحده آمریکا (Microsoft) مبلغی در حدود 3.6 میلیون دلار در ماه مه به SK Bioscience اهدا کرد تا پیشرفت واکسن‌های COVID-19 را تسریع کند. این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه انجام آزمایشاتی روی داوطلبان خود، یکی از تولیدکنندگان پیمانکاری است که توسط AstraZeneca Plc برای تهیه واکسن ویروس کرونا به کار گرفته شده است. سخنگوی این شرکت در روز دوشنبه از اظهارنظر بیشتر خودداری کرد.

SK Bioscience شرکت تحت حمایت بیل گیتس

واکسن AstraZeneca با همکاری دانشگاه آکسفورد توسعه یافته و در مرحله سوم و آخر آزمایشات انسانی قرار دارد. این شرکت همچنین یکی از پیشگامان مسابقه جهانی ایمن‌سازی در برابر همه‌گیری ویروس جدید است. سهام SK Chemicals که دارای 98 درصد از سهم SK Bioscience است، روز دوشنبه با خبر تولید 200 میلیون دوز واکسن COVID-19 به میزان 25 درصد افزایش یافت. از آن جایی که به طور روزافزونی مشخص می‌شود کشورها نمی‌توانند با خیال راحت اقتصادهای خود را دوباره به روی تجارت جهانی باز کرده و بدون هیچ مشکلی به زندگی عادی خود برگردند، صدها واکسن در سراسر جهان برای ایمن‌سازی در برابر COVID-19 تولید شده و در حال بررسی هستند. با این وجود تعداد کمی از این واکسن‌ها، شامل AstraZeneca-Oxford یک و دو از چین، در مراحل نهایی آزمایش خود بوده که امیدوار هستیم تا قبل از پایان سال 2020، آن را در دسترس عموم قرار دهند.

شما درباره 200 میلیون دوز واکسن COVID-19 چه فکر می‌کنید؟ آیا چنین موفقیتی امکان‌پذیر است؟ به نظر شما ممکن است جهش جدیدی در ویروس کرونا رخ دهد و معادلات را تغییر دهد؟ دیدگاه‌های خود در این زمینه را با ما در میان بگذارید.

منبع: Fortune

بیشتر بخوانید: کارشناسان تفاوت علائم آلرژی فصلی و ویروس کرونا را برجسته می‌کنند

بیشتر بخوانید: ویروس کرونا: تفاوت اپیدمی و پاندمی یک بیماری را بیشتر بشناسیم

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.