5 بازی کودکانه در سفر

5 بازی کودکانه در سفر برای سرگرم شدن آن‌ها در طول مسیر

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های سفر با اتومبیل شخصی، خوشحال نگه داشتن بچه‌های کوچک در طول مسیر است. بازی‌های مخصوص سفرهای جاده‌ای عموما بهترین راه برای سرگرم نگه داشتن آن‌ها است که قصد داریم در این مطلب 5 نمونه را به شما معرفی کنیم. در ادامه با همراهی دینو 5 بازی کودکانه در سفر برای سرگرم شدن آن‌ها در طول مسیر را بخوانید.

5 بازی کودکانه در سفر

زمانی که قصد دارید با اتومبیل شخصی خود به همراه کودکانتان به مسافرت جاده‌ای بروید، مسئله اصلی حفظ آرامش در صندلی عقب است! این شرایط به خصوص اگر قرار باشد در مسیری طولانی رانندگی کنید، پیچیده‌تر می‌شود. خوشبختانه این بار ما به کمک شما آمده‌ایم تا با 5 بازی کودکانه در سفر آشنا شوید و به کمک آن‌ها، مسافرت آرامی را تجربه نمایید. نکته مثبتی که این بازی‌های ساده از آن بهره‌مند هستند این است که برای شما هیچ هزینه اضافه‌ای به همراه ندارند و در عین حال با به چالش کشیدن توانایی‌های فرزندانتان، به رشد و تمرکز ذهنی آن‌ها کمک می‌کنند. در ادامه این 5 مورد را می‌خوانید.

5 بازی کودکانه در سفر برای سرگرم شدن آن‌ها در طول مسیر

1. دوز

بازی دوز را به بچه‌ها بیاموزید و آن‌ها می‌توانند ساعت‌ها در پشت اتومبیل با یکدیگر بازی کنند! این بازی فقط به 2 بازیکن و کاغذ و قلم نیاز دارد. هدف این است که یا 3 X یا 3 O پشت سر هم روی شبکه رسم شود. همان طور که می‌دانید باید در ابتدا شبکه کلاسیک بازی دوز را در صفحه کاغذ رسم کنید. تصمیم بگیرید که چه کسی بازی را شروع خواهد کرد. بازیکن اول با کشیدن علامت X در یکی از خانه‌های خالی به انتخاب خود بازی را آغاز می‌کند. سپس بازیکن دوم باید از علامت O در خانه‌های خالی استفاده کند. این روند تکرار می‌شود و بازیکنان باید بتوانند تا 3 علامت را پشت سر هم ردیف کنند. اگر هیچ یک از آن‌ها موفق به ترسیم 3 علامت پشت سر هم نشد، بازی مساوی است.

2. پادشاه دستور می‌دهد

این بازی برای مسافرت‌های جاده‌ای بسیار سرگرم کننده است که بچه‌ها را برای مدتی مشغول نگه می‌دارد. یک بازیکن به عنوان پادشاه انتخاب می‌شود. سپس شروع به دادن دستوراتی می‌کند که بقیه بازیکنان باید آن‌ها را انجام دهند. نکته بازی این جا است که دستورات به 2 نوع مختلف تقسیم می‌شوند. اگر موقع دستور دادن در ابتدای جمله عبارت «پادشاه دستور می‌دهد…» آورده شد (برای مثال: پادشاه دستور می‌دهد دست راست خود را بالا بیاورید.)، در این صورت همه بازیکنان باید از آن پیروی کنند. نوع دوم هم به این صورت است که اگر از این عبارت در ابتدای جمله استفاده نشد (برای مثال: دست راست خود را بالا بیاورید.)، همه بازیکنان باید آن را نادیده بگیرند. اگر بازیکنی به درستی از دستورات پیروی نکند، از بازی خارج می‌شود. این بازی علاوه بر سرگرم کردن کودکان، قدرت ذهنی آن‌ها را افزایش داده و تمرکزشان را بالا می‌برد.

3. تشخیص پلاک خودروها

هر بازیکن (یا تیم) به یک تکه کاغذ و قلم نیاز دارد. برای بچه‌های کوچک‌تر پیشنهاد می‌شود تا فهرستی از تمام استان‌های کشور تهیه کنید و در اختیار آن‌ها قرار دهید. هدف از بازی تشخیص پلاک خودروها این است که کودکان با دیدن شماره پلاک هر استان، آن را یادداشت کنند و امتیاز کسب نمایند. نحوه بازی به این صورت است که شما باید محدودیت زمانی تعیین کنید که می‌تواند شامل تمام طول سفر یا در حد 30 دقیقه باشد. از کودکان بخواهید تا آن‌جایی که ممکن است پلاک‌های مربوط به شهرهای مشخصی را یادداشت کنند و به تعداد آن‌ها امتیاز کسب نمایند. هر بازیکنی که بیشترین امتیاز را در پایان کسب کند، برنده می‌شود.

4. مسابقه حروف الفبا

این بازی مبتنی بر حروف الفبا برای سرگرم شدن کودکان شما در یک سفر طولانی بسیار مناسب است. برای این بازی، هر کودک به یک تکه کاغذ احتیاج دارد که حروف الفبا به ترتیب در یک طرف آن نوشته شده است. هدف از این است که کودکان بیشتر با کاربردهای الفبا در کلمات آشنا شوند و دایره واژگان آن‌ها گسترش یابد. نحوه بازی به این صورت است که هر بازیکن از پنجره به بیرون نگاه می‌کند و محیط اطراف را برای یافتن نمونه‌ای که با حروف الفبای مشخصی شروع می‌شوند، جستجو می‌کند. سپس باید آن کلمه را در کنار حرف موجود در صفحه کاغذ خود بنویسند. اولین بازیکنی که بتواند کل حروف الفبا را تمام کند، برنده می‌شود.

5. تصور کن

ایجاد شرایط فرضی و سناریوهای خیالی برای کودکان بسیار جذاب و خنده‌دار است. بازی به این شکل آغاز می‌شود که بازیکن اول یک سوال یا شرایط فرضی مانند: «تصور کن یک میلیون دلار پول داشته باشی، با آن چه چیز می‌خری؟» یا «تصور کن می‌توانستی یک حیوان باشی، چه حیوانی را انتخاب می‌کردی؟» را مطرح می‌کند و سپس سایر بازیکنان به نوبت به این سوالات پاسخ می‌دهند. در این بازی شما می‌توانید به هر اندازه که دوست دارید تخیلی و مسخره باشید! این یک بازی ساده و در عین حال کارآمد برای پر کردن اوقات بیکاری بچه‌ها است و آن‌ها را به فکر کردن وادار می‌کند و از این طریق قوه تخیلشان تقویت می‌شود.

کدام یک از این 5 بازی کودکانه در سفر برای شما جذاب‌تر است؟ آیا می‌توانید نمونه‌های دیگری را معرفی کنید؟ دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: The Road Trip Expert

بیشتر بخوانید: 10 بازی کلامی سریع سرگرم کننده مناسب برای دو نفر در مسافرت‌های جاده‌ای

بیشتر بخوانید: 5 بازی فکری جذاب برای دوران قرنطینه خانگی که به شما کمک می‌کند باهوش‌تر باشید

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

۲ دیدگاه

  1. Avatar M.A گفت:

    تو این وضعیت کرونا به نظرتون این مقاله واقعا نیاز بود نوشته بشه؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.