5 ترفند ضدعفونی وسایل خانه

5 ترفند ضدعفونی وسایل خانه برای افرادی که به نظافت بسیار حساسند

آیا شما نیز به نظافت بسیار حساس هستید و وقت زیادی برای تمیز کردن خانه خود صرف می‌کنید؟ در این صورت نیاز دارید که 5 ترفند ضدعفونی وسایل خانه را بشناسید تا در وقت خود صرفه‌جویی کرده باشید. در ادامه مطلب با دینو همراه باشید.

5 ترفند ضدعفونی وسایل خانه

5 ترفند ضدعفونی وسایل خانه

براساس آمار دفتر کار، آمریکایی‌ها به طور میانگین 40 دقیقه در روز برای تمیز کردن خانه‌های خود وقت صرف می‌کنند. این میزان در ایران بسیار بیشتر است. علاوه بر این، افرادی هستند که به نظافت بسیار حساسند و حتی وقت بیشتری نیز صرف می‌کنند. با این حال اکثر افراد ترجیح می‌دهند از این زمان برای انجام فعالیت‌های لذت‌بخش‌تر استفاده کنند. خوشبختانه ما در این جا 5 ترفند ضدعفونی وسایل خانه را به شما آموزش می‌دهیم که با پیروی از آن‌ها می‌توانید آن دقایق گرانبها را پس بگیرید.

1. وان حمام را با گریپ فروت و نمک تمیز کنید

5 ترفند ضدعفونی وسایل خانه - 1. وان حمام را با گریپ فروت و نمک تمیز کنید

دفعه بعدی که برای خرید به میوه‌فروشی رفتید، حتما یک عدد گریپ فروت را به سبد خریدتان اضافه کنید. این میوه جزو مرکبات بوده و به دلیل اسید موجود در آن، راه حل مناسبی برای تمیز کردن یک وان کثیف است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گریپ فروت را نصف کنید و آن در نمک بکشید. نمک جذب شده به میوه، با ایجاد بافت زبر در حالی که اسید سیتریک موجود در آن به تجزیه لکه‌ها کمک می‌کند، به عنوان یک لایه‌بردار عمل خواهد کرد.

2. نوعی تی تهیه کنید که بتوانید آن را با ماشین لباسشویی بشویید

5 ترفند ضدعفونی وسایل خانه - 2. نوعی تی تهیه کنید که بتوانید آن را با ماشین لباسشویی بشویید

شاید شنیده باشید که تمیز کردن زمین با یک تی مرطوب دقیقا با شستن آن با آب کثیف یکی است. تحقیقات نشان می‌دهند که در صورت مرطوب نگه داشتن تی، فضای آن به محلی مناسب برای رشد باکتری تبدیل می‌شود. به طوری که حتی نمی‌توان از طریق ضدعفونی کننده شیمیایی نیز آن‌ها را تمیز کرد. پس حتما نوعی تی تهیه کنید که بتوانید آن را با ماشین لباسشویی بشویید. از آن جایی که جارو برقی به حد کافی کف خانه شما را از لحاظ بهداشتی تمیز نمی‌کند، اگر به دنبال یک روش ایمن‌تر برای تمیز نگه داشتن کفپوش‌های خود هستید، مطمئن‌ترین راه همین است.

3. اسفنج‌های خود را در مایکروویو ضدعفونی کنید

3.  اسفنج‌های خود را در مایکروویو ضدعفونی کنید

شما از اسفنج‌های آشپزخانه برای تمیز کردن ظروف، اثاثیه و حتی میزهای خانه خود استفاده می‌کنید. اگر توجه کنید، در صورت رعایت نکردن مسائل بهداشتی، این کار ممکن است میلیون‌ها باکتری را در خانه شما پخش کند؛ اما، راه حل چیست؟ شما باید این اسفنج‌ها را ضدعفونی کنید. آن‌ها را کمی مرطوب نموده و به مدت 90 ثانیه در مایکروویو بگذارید. با این کار به راحتی میزان آلودگی باکتریایی اسفنج‌هایان را تا 99 درصد کاهش می‌دهید. فقط مطمئن شوید که اسفنج شما سیم فلزی ندارد تا به مایکروویوتان آسیبی وارد نشود.

4. خراشیدگی بشقاب‌های خود را با جوش شیرین ضدعفونی کنید

4. خراشیدگی بشقاب‌های خود را با جوش شیرین ضدعفونی کنید

همواره ممکن است روی ظروف غذاخوری مخصوصا بشقاب‌هایتان، با چنگال یا چاقو، خراشیده شده باشند. این خراش‌ها بهترین محل برای رشد باکتری هستند. خوشبختانه، به راحتی و با استفاده از مقداری جوش شیرین، بشقاب‌هایتان کاملا تمیز خواهند شد. یک خمیر آسان با کمک جوش شیرین و آب درست کنید و آن را درون خراش‌ها بریزید. در این صورت ظروفتان به زیبایی تمیز و درخشان خواهند شد.

5. سطل زباله را با مقداری لیمو خوشبو کنید

5 ترفند ضدعفونی وسایل خانه - 5. سطل زباله را با مقداری لیمو خوشبو کنید

با وجود تمام زباله‌هایی که در طول روز به درون سطل زباله خود می‌اندازیم، جای تعجب نیست که این سطل‌ها به یک ظرف کشت باکتری تبدیل شوند. بوی نامطبوعی که منتشر می‌کنند خود اثباتی بر این موضوع می‌باشد. با این وجود خوشبختانه تمیز کردن آن‌ها بسیار آسان است. کافی است مقداری لیموی تازه برش خورده را درون سطل بگذارید. در صورتی که برش‌های لیمو را در سراسر سطل زباله خود بکشید، علاوه بر جمع کردن میکروب‌ها، باعث خوشبو شدن آن نیز می‌شود.

شما نیز دانسته‌های خود را برای افزودن به فهرست 5 ترفند ضدعفونی وسایل خانه برای افرادی که به نظافت بسیار حساسند، با ما و خوانندگان دینو در نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع: Bestlife

بیشتر بخوانید: قسمت‌هایی از خانه که باید تمیزکاری و نظافت شوند اما هرگز به آن‌ها توجه نمی‌کنیم

بیشتر بخوانید: 15 کاربرد غیرمنتظره بخارشوی در زندگی روزمره شما که شاید تا کنون امتحان نکرده‌اید

امتیاز: 3.7 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.