دکوراسیون داخلی منزل

6 اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی منزل و نحوه اجتناب از آنها

دکوراسیون داخلی منزل از آن دست موضوعاتی است که فکر کردن به آن بسیار جذاب‌تر از عملی کردنش است. زمانیکه وقت چیدمان و تزئین وسایل خانه فرا می‌رسد، انجام درست این کار می‌تواند بسیار سخت‌تر از تصورات شما باشد.

دکوراسیون داخلی منزل و اشتباهات معمول آن

ما به شما لیستی از 6 اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی منزل و چگونگی جلوگیری از این اشتباهات را معرفی خواهیم. این اشتباهات عبارتند از:

1. شروع کار با نقاشی

نقاشی کردن خانه در گام اول و سپس به دنبال مبلمان و وسیله گشتن، یک اشتباه بزرگ است. همیشه به خاطر داشته باشید که باید دکوراسیون را با وسائلی مانند فرش، پرده و بالش آغاز کنید. پس از انتخاب این وسائل انتخاب رنگ مناسب برای خانه و اتاق‌ها بسیار راحت‌تر خواهد بود. رنگی که انتخاب خواهید کرد، بخش تکمیل کننده ظاهر اتاق خواهد بود.

2. چیدن هر اتاق با یک دکور

شما باید به وسائل خود مانند یک مجموعه نگاه کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که، سراسر خانه شما باید حس انسجام داشته باشد. این مهم است که یک گام به عقب بردارید و جریانی که در اتاق‌ها حاکم است را یکپارچه کنید. وسائلی که بدون هماهنگی با دکور بقیه قسمت‌های خانه چیده شده‌اند، معمولاً حس خوبی القاء نمی‌کنند.

3. چیدمان اشتباه دکوری‌ها

دکوراسیون داخلی منزل

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای نشان دادن فضای بیشتر در اتاق، اضافه کردن دکورهایی مانند نقاشی، گلدان و مجسمه است. اما دقت داشته باشید که خانه خودتان را به یک موزه تبدیل نکنید. دکوری‌ها باید به عنوان یک عضو اضافه زیبا به مجموعه بپیوندند، نه اینکه طراحی همه بخش‌ها را تحت سلطه خود قرار دهند.

4. نداشتن نور کافی

وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی منزل می‌شود، نورپردازی یک گام اساسی است. هر اتاق باید بیش از یک منبع نوری داشته باشد. برای داشتن حداکثر فضا از داشتن لامپ‌های قابل رویت جلوگیری کنید. استفاده از دیمرها برای کنترل میزان نور اتاق بسته به ساعات روز ایده خوبی است.

5. توجه کافی نداشتن به ابعاد

قبل از خرید مبلمان و لوازم جانبی برای خانه، به ابعاد خانه توجه کافی داشته باشید و هر اتاق را جداگانه اندازه‌گیری کنید. برای اندازه‌گیری به حدس و چشم‌های خودتان اتکا نکنید. با جلوگیری از خرید مبلمان و لوازم نامتناسب با اندازه خانه، که نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچکتر از اندازه نرمال است، چیدمان درستی در پیش بگیرید.

6. چسباندن مبل‌ها به دیوار

چسباندن مبل‌ها به دیوار و ردیف کردن آنها یک اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی منزل است که اغلب افراد به دلیل کمبود جا آن را مرتکب می‌شوند. هنگام چیدن مبل‌ها در نظر داشته باشید که صندلی‌ها روبه‌روی کاناپه قرار بگیرند تا فضایی برای مکالمه و محیطی صمیمانه‌تر ایجاد شود.

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...

یک دیدگاه

  1. Avatar المیرا گفت:

    خیلی جالبه.متاسفانه خیلیها صرفا خونه را پر میکنند بدون در نظر گرفتن هیچ موردی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.