6 وسیله ممنوعه برای جویدن سگها که شما از شنیدنشان متعجب خواهید شد

سگ‌ها موجودات بسیار باهوشی هستند و اولین چیزی را که ببینند، توجه شان به آن جلب می‌شود. فرقی ندارد این چیز یک کیف پول چرمی باشد یا یک توپ تنیس. حتما تعجب خواهید کرد اگر بدانید بعضی از این چیزها برای سگ شما بسیار ضرر دارند و می‌توانند سلامتی او را به خطر بیاندازند. در ادامه با همراهی ما 6 وسیله ممنوعه برای جویدن سگها که شما از شنیدنشان متعجب خواهید شد را بشناسید.

6 وسیله ممنوعه برای جویدن سگها

6 وسیله ممنوعه برای جویدن سگها که شما از شنیدنشان متعجب خواهید شد

سگ‌ها معمولا برای رفع خستگی یا اضطراب و یا توله سگ‌ها برای جلوگیری از احساس نامطلوب رشد دندان‌هایشان، دوست دارند وسیله‌های سخت را بجوند. سگ‌های بالغ و بزرگسال نیز به طور غریزی به عادت جویدن ادامه می‌دهند تا مفاصل فک خود را فعال نگه دارند. با این حال به عنوان صاحب یک سگ خانگی باید بدانید که همه چیز برای حیوان شما ایمن نیست و مواردی هستند که باید از دسترس آن‌ها خارج شوند. در ادامه با 6 وسیله ممنوعه برای جویدن سگها آشنا شوید.

1. تکه یخ

شاید شما نیز فکر کنید که دادن تکه‌های یخ به سگتان در یک روز گرم تابستانی، کار بسیار خوبی است؛ اما، باید بدانید که تکه‌های یخ می‌توانند به دندان‌ها و لثه‌های سگ شما آسیب برسانند و یا حتی در نژادهای کوچک، دندان‌ها در معرض ترک خوردگی یا شل شدن قرار بگیرند. به جای این کار همیشه مطمئن شوید سگ شما به اندازه کافی آب بنوشد تا نیاز بدنش تامین شود.

2. توپ تنیس

جویدن و گاز گرفتن بیش از حد توپ‌های تنیس می‌تواند مینای دندان سگ شما را خراب کند. مراقبت از دندان و جراحی دهان سگ شما باید یک اولویت برای سلامتی او باشد. همیشه به یاد داشته باشید که بازی کردن با یک توپ تنیس بسیار خوب است فقط اجازه ندهید سگ شما آن را ببلعد و تکه تکه کند. برای جذابیت بیشتر، به سراغ تهیه توپ‌ها مخصوص سگ‌ها شوید.

3. استخوان پخته

گرگ‌ها استخوان می‌جوند؛ اما سگ اهلی شما نباید این کار را انجام دهد حتی اگر استخوان پخته شده باشد. چرا که تکه‌های آن خطرات عمده‌ای برای سلامتی سگ‌ها دارد. این تکه‌ها نه تنها می‌توانند لثه، زبان یا گونه‌ها را سوراخ کنند، بلکه حتی ممکن است وارد مجاری تنفسی شده و مسیر گلو و نای را ببرند که برای برداشتن آن‌ها نیاز به جراحی هست.

4. پوست و چرم

پوست یا تکه چرم حیوانی می‌تواند برای سگ شما بسیار مضر باشد. این مواد در اکثر خانه‌ها وجود دارند و متاسفانه سگ‌ها آن قدر قوی هستند که ممکن است این پوست‌ها را تکه تکه کنند و ببلعند که اگر به مقدار زیاد این موضوع تکرار شود، می‌تواند سیستم گوارش را مسدود کرده و مشکلات معده یا روده‌ برای سگ شما ایجاد کند.

5. چوب و شاخه درخت

همه ما می‌دانیم که سگ‌ها دوست دارند همیشه یک شاخه درخت یا تکه چوب به دندان بگیرند و در کنار شما راه بروند. نکته مهم این جا است که حمل کردن آن‌ها عالی است؛ اما، جویدنشان نه. چوب‌ها و شاخه‌های کوچک درخت با فشار دندان‌های سگ به آسانی خرد می‌شوند و تکه‌های تیزشان باعث زخم و بریدگی دهان سگ شما خواهند شد. همین طور بلعیدن این تکه‌های تیز چوب می‌تواند باعث ایجاد زخم و خونریزی داخلی در بدن آن‌ها نیز بشود. بنابراین همیشه مراقب سگ‌هایتان باشید.

6. سنگ

سنگ‌ها درست مانند تکه‌های یخ هستند؛ اما، بسیار بدتر! آن‌ها به راحتی ذوب نمی‌شوند یا ترک نمی‌خورند و فقط باعث خراب شدن و شکستن دندان‌های سگ شما می‌شوند. هیچ وقت نباید اجازه دهید سگ شما سنگ‌ها را بجود یا برای خرد کردنشان تلاش کند. همین طور بعضی از سنگ‌های ریز ممکن است در گلوی سگ شما گیر کرده و راه تنفس او را مسدود کنند که باعث مشکلات جدی سلامتی می‌شوند. اگر سگ شما علاقه زیادی به جویدن چیزهای سخت دارد، یک دندانگیر سخت و مناسب برای او تهیه کنید. این اسباب بازی‌ها با در نظر گرفتن شرایط سگ‌ها طراحی شده‌اند و سلامت او را به خطر نمی‌اندازند.

نظر شما درباره 6 وسیله ممنوعه برای جویدن سگها چیست؟ اگر شما هم صاحب سگ هستید، تجربیات ارزشمندتان را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Pure Wow

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

۲ دیدگاه

  1. Avatar یک مقام مطلع که نخواست نامش فاش شود گفت:

    یه کپی مقاله رو بفرستین برای گشت ارشاد و توش لنگ و پاچه ملت رو هم اضافه کنین :))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.