8 اشتباه چاق کننده در ورزش که برخلاف تصور شما باعث اضافه وزن می‌شود

8 اشتباه چاق کننده در ورزش که برخلاف تصور شما باعث اضافه وزن می‌شود

اگر می‌خواهید لاغر شوید، باید یک بار و برای همیشه بعضی از عادت‌های اشتباه را کنار بگذارید. آیا تا به حال در کلاس‌های اسپین خودتان را غرق در عرق دیده‌اید و هنوز وزن شما روی ترازو تکان نخورده است؟ باید بدانید که به احتمال زیاد شما مرتکب اشتباهاتی در ورزش می‌شوید که مستقیما تلاش شما برای کاهش وزن را خراب می‌کند. شما باید طرز فکر خود را در مورد ورزش تغییر دهید. مهم نیست که چه مدت سوار یک دوچرخه ثابت شوید، ورزش به تنهایی جواب نمی‌دهد. این که مردم فکر می‌کنند با ورزش کردن می‌توانند بیشتر غذا بخورند، یکی از ذهنیت‌های منفی است که شما باید از شر آن خلاص شوید. وقتی ورزش را در شرایط مناسب انجام دهید – به عنوان یک مکمل برای تغذیه خوب و نه جایگزین برای آن – در این صورت موفقیت‌های بیشتری کسب خواهید کرد. در ادامه همراه دینو 8 اشتباه چاق کننده در ورزش که برخلاف تصور شما باعث اضافه وزن می‌شود را بخوانید.

8 اشتباه چاق کننده در ورزش

در این بخش 8 اشتباه چاق کننده در ورزش را بخوانید و ببینید که باورهای غلط رایج و عمومی درباره ورزش کردن چیست و چگونه می‌تواند روی شما تاثیر عکس داشته باشد.

8 اشتباه چاق کننده در ورزش

1. شما معتقدید ورزش اجباری است.

فرهنگ رایج اینستاگرام دوستدار شکم تخت شش تکه و بازوهای ورزشکاری است که باعث می‌شود ما در ناخودآگاه خود، ورزش را به عنوان یکی از تکالیف اجباری در برنامه کاهش وزن خود تصور کنیم. این باور اشتباه است. برای لاغر شدن نیازی به ورزش نیست. تغذیه مناسب به تنهایی می‌تواند مقداری زیادی از اضافه وزن شما را کم کند. شما باید بدانید که ورزش یک انتخاب است و صرفا راهی برای به کار گیری عضلات شما است و نه جایگزینی برای برنامه غذایی و اصول پایه در لاغری. از ورزش برای آن چه که هست استفاده کنید و آن را یک فرصت شگفت‌انگیز برای مهار کردن استرس، پاک کردن افکار منفی از ذهن خود، تناسب اندام، افزایش حس اعتماد به نفس و تقویت سلامتی خود بدانید و از ورزش کردن لذت ببرید.

2. شما برای سوزاندن دسر و شیرینی از ورزش استفاده می‌کنید.

اکثر مردم نمی‌دانند که برای از بین بردن کالری، به تلاش زیادی نیاز دارند. آن‌ها فکر می‌کنند که می‌توان خوردن یک بستنی، دسر یا شیرینی بزرگ را با کمی ورزش بیشتر جبران کرد. در حالی که این باور اشتباه است. برای نمونه سوزاندن بیش از 300 کالری از یک دونات شکلاتی روکش‌دار، نیاز به تقریبا یک ساعت پیاده‌روی، 30 دقیقه دوچرخه سواری یا حدود 17 دقیقه شنا دارد. پس، سعی نکنید برای سوزاندن خوراکی‌های چاق کننده‌ای که می‌خورید از ورزش استفاده کنید.

3. شما معتقدید ورزش یک چربی‌سوز فوری است.

مجلات و کتاب‌های مشهور بسیاری هستند که ادعا می‌کنند شما می‌توانید مانند یک تکه یخ روی سنگ فرش گرم، چربی‌های خود را آب کنید! شما هرگز نباید گول این تبلیغات اشتباه را بخورید. ورزش ماشین زمان نیست. هیچ وقت نمی‌توانید با یک یا دو هفته انجام حرکات ورزشی، انتظار نتایج چشمگیر داشته باشید. این تصور غلط می‌تواند بسیاری از افراد را ناامید کرده و برخلاف میلشان چاق کند! انتظارات خود را در این زمینه کنترل کنید و از تلاش خود ناامید نشوید.

4. شما فکر می‌کنید باید ورزش خود را سخت بگیرید.

این تصور که شما زمانی که بسیار سخت تلاش کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت، کاملا درست نیست! زمانی که شما چاق هستید و یا عضلات خشکی دارید، بعد از انجام حرکات ورزشی دچار درد و گرفتگی خواهید شد؛ اما، نباید به بدن خود فشار بیاورید و ورزش خشن انجام دهید. این کار فقط می‌تواند موجب آسیب دیدگی شده و برنامه شما را خراب کند. اگر نمی‌خواهید چاق بمانید، در ورزش کردن و انجام حرکت‌های مختلف افراط نکنید. فعالیت خود را با حرکت‌های ساده‌ای مانند پیاده‌روی منظم روزانه یا فشار کم روی دیوار شروع کنید. فراموش نکنید که ورزش کردن باید نشاط‌آور باشد و نه دردآور.

5. شما بعد از ورزش غذاهای اشتباهی می‌خورید.

برخی مطالعات نشان می‌دهند که ورزش اشتهاآور است. بعضی از افراد پس از انجام فعالیت‌های ورزشی، هوس غذاهای چرب و پرکربوهیدرات دارند. پس باید بدانید که اگر گرسنه شوید، چه خوراکی‌های برای شما مفید خواهند بود. آب اولین گزینه در جواب احساس نیاز شما به خوردن است. سعی کنید بعد از تمرین، به سراغ سبزیجاتی مانند هویج، کلم بروکلی، خیار و حتی مقداری کره طبیعی بادام زمینی یا پنیر کم‌چرب و کرفس بروید. حتی می‌توانید یک خوراکی دارای پروتئین مانند تخم مرغ مصرف کنید که برای ترمیم و رشد عضلات شما ضروری است.

6. شما تصور می‌کنید که در ورزش فقط باید وزنه بزنید.

اگر فکر می‌کنید برای ورزش کردن فقط باید وزنه بزنید، باید بگوییم که اشتباه می‌کنید. اگر دمبل شما را به هیجان نمی‌آورد، پس چیزی را امتحان کنید که برایتان جالب‌تر باشد. به رقص فکر کنید! وقتی که موسیقی در حال حرکت است و شما روی ریتم آن متمرکز هستید، به هیچ وجه احساس خستگی نخواهید کرد. حتی اگر رقصیدن به اندازه کافی برای شما خوب نبود، به سراغ کیسه بوکس بروید که به طریقی سرگرم کننده شما قدرتمند می‌کند. اگر بوکس مورد علاقه شما نبود، از حرکات طبیعی و فوق‌العاده مفید یوگا استفاده کنید. در نهایت نیز اگر هیچ کدام از این موارد را دوست نداشتید، فقط بلند شوید و یک پیاده‌روی طولانی انجام دهید. بدن ما برای حرکت ساخته شده است!

7. شما باور دارید که هرگز نمی‌توانید ورزش خود را تعطیل کنید.

احتمالا تعجب کنید که ورزش مداوم می‌تواند باعث چاقی شما شود. ورزش بیش از حد یا استرس در مورد از دست دادن یک جلسه تمرین، می‌تواند بدن شما را با هورمون استرس کورتیزول پر کند که باعث پرخوری می‌شود. مقادیر بالای کورتیزول سطح انسولین را افزایش می‌دهد، سپس قند خون را کاهش داده و باعث خوردن غذاهایی با کربوهیدرات بالا و چربی زیاد خواهد شد. انتظارات غیرواقعی نداشته باشید. اگر مجبور شدید یک جلسه تمرین را به دلیل آسیب دیدگی، مشغول بودن یا حتی مشکلات خانوادگی تعطیل کنید، خود را سرزنش نکنید. شما به روزهای بهبودی نیز احتیاج دارید. به خودتان استراحت دهید و متوجه شوید که قرار نیست یک ربات ورزشکار باشید.

8. شما فقط برای سلامتی جسمی خود ورزش می‌کنید.

این یک ذهنیت قدیمی است که ورزش فقط برای سلامتی جسمی ما مفید است. طرز فکر خود را اصلاح کنید. شما می‌توانید همچنین سلامت روانتان را با ورزش کردن بهبود ببخشید. این درست است که ورزش مزایای جسمی زیادی از جمله کاهش فشار خون و قند خون، تقویت استخوان‌ها، جلوگیری از آرتروز و از این قبیل موارد دارد؛ اما، فواید بهداشت روان در رفع اضطراب، استرس، عدم امنیت و بی‌حالی نیز مهم است. شما بعد از یک دوره انجام حرکات ورزشی، احساس اعتماد به نفس، امنیت، تمرکز، انرژی مثبت، سپاسگزاری و انگیزه فراوان خواهید داشت. وقتی شما ورزش می‌کنید، نسبت به اطرافیانتان مهربان‌تر و مثبت‌تر هستید. این بزرگ‌ترین هدیه‌ای است که می‌توانید به خود و کسانی که دوستشان دارید، بدهید.

شما کدام یک از این 8 اشتباه چاق کننده در ورزش را مرتکب می‌شوید؟ آیا موارد دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند باعث چاقی شود؟ دیدگاه‌ها و تجربیات ارزشمند خود در این زمینه را با ما و همراهان دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Eat This

بیشتر بخوانید: برنامه تمرینی خانگی موثر برای کسانی که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند

بیشتر بخوانید: آیا ورزش کردن هنگام سرماخوردگی کار درستی است: بستگی به علائم شما دارد

امتیاز: 3.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.