8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها
Latin American maid working at a hotel and doing the bed wearing a facemask - COVID-19 pandemic lifestyle concepts

8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها که به زودی شاهد حذف آن‌ها از خدمات اتاق خواهیم بود

با وجود توصیه تمام کشورها به رعایت قرنطینه خانگی و خودداری از انجام سفرهای غیرضروری برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، نیاز به مسافرت و اقامت در سایر شهرها برای برخی افراد امری اجتناب‌ناپذیر است. با این وجود شرایط خدماتی و رفاهی هتل‌ها نمی‌تواند مانند گذشته باقی بماند و نیاز به تغییر در پروتکل‌های مربوط به بهداشت خدمات‌رسانی در آن‌ها وجود دارد. این تغییرات که برای اطمینان از حفظ سلامتی مسافران ایجاد می‌شوند، شما را شوکه خواهند کرد. همراه دینو در ادامه با 8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها که به زودی شاهد حذف آن‌ها از خدمات اتاق خواهیم بود آشنا شوید.

حذف خدمات اتاق در هتل‌ها

همه‌گیری جهانی ویروس کرونا بدون شک چشم‌انداز مسافرتی را در سراسر کشورهای دنیا تغییر داده است. طبق اعلام انجمن هتلینگ و اقامتگاه‌های جهان، از تاریخ 6 مه 2020 بسیاری از هتل‌ها در کشورهای مختلف فعالیت خود را متوقف کرده‌اند و زمانی که قرار باشد مسافران به این هتل‌ها بازگردند، باید از حفظ سلامتی آن‌ها اطمینان حاصل شود. با توجه به این موضوع، به زودی شاهد حذف موارد زیادی از خدمات اتاق در هتل‌ها خواهیم بود که قبل از COVID-19 به راحتی در اختیار مسافران قرار می‌گرفت.

8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها که به زودی شاهد حذف آن‌ها از خدمات اتاق خواهیم بود

8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها

برای اطلاع از این که چه مواردی از خدمات هتل‌ها برای مسافران در آینده نزدیک حذف خواهد شد، در ادامه 8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها را بخوانید تا بدانید که در پاسخ به نگرانی‌های مربوط به ویروس کرونا، چه تدابیری اندیشیده شده است. با اطلاع از این موارد شما می‌توانید خود را برای تغییرات ایجاد شده در سفرهای بعدی آماده کنید. این موارد را با هم می‌بینیم.

1. مینی بارها

8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها - 1. مینی بارها

متاسفانه باید بگوییم که دیگر از میان وعده‌های اواخر شب و قهوه اوایل صبح خبری نیست. به منظور کاهش نقاط لمسی در هتل‌ها، فعالیت مینی بارها به زودی متوقف می‌شود و دستگاه‌های قهوه‌ساز و شیشه‌ای حذف خواهند شد. با این که چنین چیزی در ظاهر خوب به نظر نمی‌رسد، باید بدانید که به عنوانی حرکتی مثبت در افزایش بهداشت هتل‌ها تلقی می‌شود. با توجه مطالعه منتشر شده در سال 2015، انواع باکتری‌هایی مانند «باسیلوس» (Bacillus) و «سودوموناس» (Pseudomonas) در مخازن زباله‌های قهوه دستگاه‌های مختلف اسپرسو وجود دارند.

2. خدمات اتاق

8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها - 2. خدمات اتاق

توجه داشته باشید که تمیز کردن کاغذها با الکل تقریبا غیرممکن است؛ در نتیجه، منوهای موجود برای خدمات اتاق به ندرت تمیز شده و محلی برای تجمع ویروس‌ها هستند. از این رو شما نیاز به روشی دیجیتالی برای درخواست انواع خدمات اتاق خواهید داشت. در بعضی موارد، حذف این منوها حتی ممکن است به معنای قطع فعالیت آشپزخانه‌های داخل هتل و ماموران خدماتی برای ارائه سرویس به اتاق‌ها باشد تا بتوان تماس بین افراد را کاهش داد.

3. کلیدهای کارتی

8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها - 3. کلیدهای کارتی

در حال حاضر هتل‌ها برای قفل و باز کردن درب اتاق‌هایشان از کارت‌های اعتباری رمزگذاری شده استفاده می‌کنند. در کنار آلودگی بالای این کارت‌ها، دستگیره‌ها نیز می‌توانند عامل انتقال انواع میکروب‌ها و ویروس‌ها باشند. در حال حاضر نیاز به ایده‌ای جدید برای جایگزینی با موارد فعلی، بیش از همیشه احساس می‌شود. با این که چنین تغییری در شرایط موجود، هزینه‌های هنگفتی برای تمامی هتل‌ها به همراه خواهد داشت؛ اما، برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ضروری است. ممکن است به زودی شاهد باز شدن درب‌ها به صورت اتوماتیک و بدون لمس باشید و دیگر دستگیره‌ها را لمس نکنید.

4. میز مطالعه و پذیرایی

8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها - 4. میز مطالعه و پذیرایی

خبر بد این است که نباید انتظار داشته باشید در سفر بعدی خود برای اقامت در هتل، میز مناسبی برای انجام موارد کاری داشته باشید. باید بدانید که متاسفانه مجبور خواهید بود تا کارهایتان را به تختخواب خود ببرید. طبق تحقیقات TravelMath، میزها در بین آلوده‌ترین سطوح موجود در اتاق‌های هتل با متوسط 614,907 واحد باکتری در اینچ مربع قرار دارند.

5. کنترل از راه دور دستگاه‌ها

8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها - 5. کنترل از راه دور دستگاه‌ها

اگر در فضای اتاق هتل به فکر برداشتن کنترل از راه دور دستگاهی افتادید، بهتر است قبل از لمس آن به سراغ مواد ضدعفونی کننده بروید. «الکس کرکوود» (Alex Kirkwood)، بنیانگذار مجموعهKirkwood Collection به عنوان گروهی از بوتیک هتل‌ها در این باره می‌گوید:

من معتقدم که می‌توان تمام موارد موجود در هتل‌ها را از راه دور کنترل و نیاز به لمس آن‌ها را با برنامه‌های نرم‌افزاری گوشی‌های هوشمند جایگزین کرد.

در حقیقت بر اساس تحقیقات سال 2012 انجمن میکروبیولوژی آمریکا، کنترل از راه دور جزء آلوده‌ترین اشیاء در اتاق هتل به حساب می‌آید و با لمس فراوان توسط افراد مختلف منبعی مناسب برای انتقال ویروس کرونا است.

6. وسایل کنترلی لمسی

6. وسایل کنترلی لمسی

اتوماسیون و هوشمندسازی، نام اصلی‌ترین بازی تجاری در آینده نه چندان دور خواهد بود. به این معنی که ممکن است هرگز مجبور نشوید به صورت دستی سیفون توالت را بکشید یا حتی چراغ‌ها در اتاق هتل روشن کنید. همچنین شیرهای هوشمند دارای حسگر تشخیص حرکت دست یا نمونه‌های کنترلی بدون لمس نیز به زودی به استاندارد جدید جهانی در سطح صنعتی تبدیل خواهند شد.

7. وان و جکوزی

7. وان و جکوزی

حذف تجربه دورهمی دوستانه و انرژی بخش داخل یک جکوزی رویایی یا وانی پر از آب گرم برای رهایی از فشارهای روانی یک روز خسته کننده، واقعا غم‌انگیز به نظر می‌رسد. با این حال ویروس کرونا شما را مجبور به فراموش کردن چنین تجربه لذت بخشی خواهد کرد. به این دلیل که وان‌ها و جکوزی‌ها می‌توانند احتمال آلوده شدن مهمانان را در شرایط بسته، گرم و مرطوب محیط افزایش دهند، در حال حاضر حذف آن‌ها بهترین گزینه برای حفظ سلامتی افراد به حساب می‌آید. طبق مطالعه سال 2011 که در ژورنال بین‌المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی منتشر شده است، کلیه وان‌های مسکونی و 70 درصد از وان‌های عمومی دارای باکتری «سودوموناس آئروژینوزا» (Pseudomonas Aeruginosa) هستند که می‌توانند باعث ایجاد عفونت‌های جدی در بدن بشوند.

8. اتاق‌های کوچک میکرو هتل‌ها

8. اتاق‌های کوچک میکرو هتل‌ها

میکرو هتل‌ها، در واقع هتل‌هایی 2 ستاره و اقتصادی با اتاق‌های بسیار کوچک هستند که با هدف کاهش هزینه‌های اقامت مسافران طراحی می‌شوند. با این حال به دلیل ضرورت رعایت هر چه بیشتر موارد بهداشتی در شرایط فعلی جهان، تصمیم بر این است که چنین اتاق‌هایی جای خود را به نمونه‌های بزرگ‌تر بدهند. این اتاق‌ها به دلیل فضای بسیار کوچکی که دارند، عموما از گردش هوای مناسبی برخوردار نیستند و همچنین فاصله بین تخت و دیوار‌ در آن‌ها بسیار کم است. از این رو، نیاز به ایجاد یک سطح و فاصله خاص بهداشتی برای اطمینان از سلامت مسافران ضروری خواهد بود.

دیدگاه شما درباره این 8 دگرگونی در امکانات هتل‌ها چیست؟ به نظر شما آیا حذف چنین خدماتی برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا ضروری است یا امکان دارد بتوان موارد موجود را با نمونه‌های بهداشتی‌تر جایگزین کرد؟ پیشنهادات خود در این زمینه را با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Best Life

بیشتر بخوانید: بهداشت اقامت در هتل هنگام مسافرت با وجود ویروس کرونا: 4 موردی که نباید لمس کنید

بیشتر بخوانید: حذف 7 مورد از خدمات شرکت‌های هواپیمایی در سفرهای هوایی با ویروس کرونا

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.