Woman with back pain in the office

با زیاد نشستن و عدم تحرک چه اتفاقی ممکن است برای بدن شما بیفتد؟

زیاد نشستن و عدم تحرک در زندگی می‌تواند منجر به مشکلات جدی مانند بیماری قلبی و دیابت شود. در واقع نشستن یا دراز کشیدن بیش از حد خطرناکتر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. به همین دلیل است که از شما می‌خواهیم حتی شده در خانه قدم بزنید زیرا عدم تحرک، شرایط پوستی را بدتر کرده و باعث واریس می‌شود.

زیاد نشتن و تحرک نداشتن باعث چه اتفاقی می‌شود؟

زیاد از حد نشستن و عدم تحرک

1. احتمال آکنه هورمونی را افزایش می‌دهد

اولین اثر بی‌تحرکی افزایش وزن است و یکی از اثرات افزایش وزن این است که باعث ایجاد مشکلات پوستی خاص می‌شود. چاقی با خشک کردن پوست به میزان بسیاری بر پوست تأثیر می‌گذارد. علاوه بر این، باعث می‌شود فرد بیشتر عرق کند و منجر به مسدود شدن منافذ و در نتیحه آکنه ملتهب شود.

2. می‌تواند استخوان‌ها را ضعیف کند

ماهیچه ها و استخوان‌ها بافت‌های زنده‌ای هستند که با ورزش قوی‌تر می‌شوند. استخوان‌های افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند نسبت به افرادی که ورزش نمی‌کنند قوی‌تر و متراکم‌تر هستند. بنابراین، هنگامی که فردی برای مدت طولانی می‌نشیند و فعالیتی ندارد، خطر ضعیف شدن استخوان‌ها و به خطر افتادن تراکم آن را دارد.

3. در سلامت پوست شما تاثیرگذار است

اگر درمان آکنه‌ای را امتحان کرده‌اید و مشکل هنوز وجود دارد، وقت آن است که ریشه‌ی مشکل را بررسی کنید. بعضی از انواع آکنه در اثر اصطکاک و فشار روی پوست ایجاد می‌شود مانند نشستن طولانی مدت در موقعیت‌های خاص.

4. می‌تواند باعث سلولیت شود

امروزه اکثر کارمندان اداری بیشتر وقت خود را در حالت نشسته و تایپ کردن می‌گذرانند. این سبک زندگی غیر فعال می‌تواند باعث جمع شدن آب در پاها شود. برخی از دانشمندان بر این باورند که نشستن طولانی سرعت جریان خون را کاهش داده و منجر به تغییراتی می‌شود که در نهایت باعث سلولیت می‌شود.

5. می‌تواند باعث واریس شود

زمانی که راه می رویم، عضلات ساق پا منقبض می‌شوند، خم می‌شوند و به رگ‌های خونی اصلی در ساق پا فشار می‌آورند و به گردش خون از وریدها به قلب کمک می‌کند. از این رو، نشستن طولانی مدت منجر به گردش خون ضعیف می‌شود که در نتیجه می‌تواند به صورت واریس ظاهر شود.

امتیاز: 3.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.