معرفی بهترین زندان‌ های جهان؛ زندان کدام سوی میله‌هاست؟

واژه «زندان» در بیشتر مواقع تصاویری از شرایط سخت و نامناسب زندگی، غذای بی‌کیفیت و دیوارهایی که انسان را محدود می‌کنند، در ذهن تداعی می‌کند. با این حال، برخی از بهترین زندان‌ های جهان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به زندانیان امکان برقراری ارتباط با دنیای خارج را می‌دهند. علاوه بر این، زندانیان در طول محکومیت خود می‌توانند در فعالیت‌هایی شرکت کنند که به رشد شخصی آنها کمک می‌کند.

زندانیانی که جرایم جدی مرتکب شده‌اند، باید بخش قابل‌توجهی از زندگی خود را در زندان می گذرانند. برخی از زندان‌های مدرن جهان بهترین شرایط زندگی را برای زندانیان فراهم می‌کنند. آنها اجازه دارند تا ارتباط خود را با دنیای خارج حفظ کنند.

15 مورد از بهترین زندان‌ های جهان

اروپا میزبان مجلل‌ترین و بهترین زندان‌های جهان است که معمولاً دارای جمعیت زندانی کمتری هستند، اما طیف گسترده‌ای از امکانات منحصر‌به‌فرد را ارائه می‌دهند. امکانات خاص این زندان‌ها آنها را به مکان‌هایی لوکس تبدیل می‌کند. در ادامه این مطلب برخی از بهترین زندان‌ های جهان را معرفی می‌کنیم که حتی ممکن است آن‌ها را با خانه اشتباه بگیرید.

1. باستوی، نروژ

نروژ خانه تعدادی از مجلل‌ترین و بهترین زندان‌ های جهان است که زندان باستوی یکی از آنهاست. با این حال، این مرکز تنها 100 زندانی را در خود جای داده است. این زندان مرکزی با امنیت بالا است که امکان هرنوع نزاع دسته‌جمعی را از بین می‌برد. هر زندانی در باستوی می‌تواند در کلبه‌های خصوصی خود به سبک مالدیو اقامت کند و در ورزش‌هایی مانند تنیس، اسب‌سواری، اسکی صحرایی و ماهیگیری شرکت کند. چندین زندانی ادعا می‌کنند که این باستوی بیشتر شبیه به یک مرکز بازپروری حرفه‌ای است تا یک زندان.

2. کلبه بامبو، اندونزی

معرفی بهترین زندان‌ های جهان؛ زندان کدام سوی میله‌هاست؟

زندان کلبه بامبو مرکزی کاملاً زنانه است که انواع تجهیزات از یخچال و تهویه مطبوع گرفته تا سالن‌های ناخن و دستگاه‌های کارائوکه در آن ارائه می‌شود. این مجموعه که گل‌ها و مجسمه‌ها در سراسر آن به چشم می‌خورند، پناهگاهی مناسب برای تجربه درمان‌های زیبایی و برنامه‌های تفریحی خواهد بود. این زندان به دلیل امکانات رفاهی آن یکی از بهترین زندان های زنان در جهان محسوب می‌شود.

3. اعلیحضرت آدیول، اسکاتلند

زندان اعلیحضرت آدیول، واقع در جنوب اسکاتلند، یکی از بهترین زندان‌های توانبخشی در جهان است. در این زندان به هر محکوم 40 ساعت در هفته فرصت داده می‌شود تا روی توسعه مهارت‌های سازنده کار کند. 700 محکوم در آدیول تحت مراقبت‌های عالی قرار دارند. این مرکز در درجه اول بر آماده‌سازی آنها برای ورود مجدد و موفق به جامعه پس از آزادی تمرکز دارد.

4. Champ-Dollon، سوئیس

زندان Champ-Dollon که قبلاً به دلیل ازدحام بیش از حد شهرت داشت، اکنون دارای سلول‌های جادار با ظرفیت سه نفر و مجهز به حمام است. فضای این زندان به گونه‌ای طراحی شده که زندانیان ممکن است همدیگر را بیشتر به عنوان هم‌اتاقی‌هایی تصور کنند که در مسیر بهبودی خود تلاش می‌کنند. آنها در Champ-Dollon به امکانات فراوانی دسترسی‌ دارند.

5. مرکز اصلاحات اوتاگو، نیوزیلند

مرکز اصلاحات اوتاگو، نیوزیلند، بهتری زندان‌ های جهان

امن‌ترین زندان دنیا کدام است؟ در حالی که تدابیر امنیتی مرکز اصلاحات اوتاگو سختگیرانه است، اتاق‌های خوبی را در اختیار محکومین قرار می‌دهد. این مرکر اهمیت زیادی برای توسعه مهارت به عنوان ابزاری برای تحول قائل است. اوتاگو با ارائه دوره‌هایی در زمینه کشاورزی، مهندسی و آشپزی تلاش می‌کند تا به‌طور موثری زندگی محکومین را متحول کند.

6. مرکز اصلاحات اوتاگو

مرکز اصلاحات اوتاگو به دنبال بهبود شرایط زندگی خانواده‌های زندانی است. این مرکز، با ایجاد فضای بازی کودکان، تخت‌خواب‌ها و مجسمه‌های دیزنی روی دیوارها، به والدین بازداشت‌شده اجازه می‌دهد تا در کنار فرزندانشان، پدرومادربودن را تجربه کنند. این رویکرد، باعث شده تا کودکان در سال‌های اول زندگی خود با والدین خود زندگی کنند و شرایط بهتری برای آن‌ها فراهم شود.

7. زندان سولنتونا، سوئد

زیباترین زندان دنیا کدام است؟ زندان سولنتونا در سوئد سلول‌های فردی را با تشک‌های راحت و سرویس‌های بهداشتی مجاور برای زندانیان خود فراهم می‌کند. زندانیان از امکانات درجه یک مانند سالن بدنسازی کاملاً مجهز، آشپزخانه‌ای که استفاده از آن رایگان است و اتاق تفریحی راحت با تلویزیون و نیمکت‌ها لذت می‌برند.

8. زندان هالدن، نروژ

هالدن به عنوان بهترین زندان در جهان شناخته می‌شود. زیرا مناظر زیبایی را برای زندانیان خود فراهم می کند که با پوشش گیاهی وسیع و نور طبیعی احاطه شده است. هر محکوم اتاقی مجلل و خصوصی دریافت می‌کند. این مرکز اصلاح و تربیت یک منطقه تفریحی با فیلم‌ها، نمایش‌های تلویزیونی، بازی‌های ویدیویی، کلاس‌های مهارت‌آموزی، یک سالن بدنسازی کاملاً مجهز و یک استودیوی ضبط کاملاً حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

9. JVA Fuhlsbuettel، آلمان

JVA Fuhlsbuettel، معرفی بهترین زندان‌ های جهان

JVA Fuhlbuettel در هامبورگ یکی از بهترین و راحت‌ترین زندان‌ها برای زندانیان با محکومیت طولانی‌مدت است. این مرکز در سال 2011 بازسازی و بازگشایی شد و شامل اتاق‌های جادار با تخت، مبل، و دوش و توالت ترکیبی منحصربه‌فرد است. علاوه بر این، یک اتاق ملاقات کوچک برای زندانیان فراهم شده است.

10. قلعه چیلون، سوئیس

قلعه چیلون در سوئیس، در نزدیکی دریاچه ژنو، اهداف متعددی را در طول تاریخ دنبال کرده است. این قلعه به‌عنوان ایستگاهی نظامی، قلعه قرون وسطایی و زندان عمل کرده است. همچنین به عنوان ملک خصوصی برای استفاده در تابستان نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این مرکز دارای معماری چشمگیر بوده و از نظر زیبایی شناسی خیره‌کننده است؛ به خصوص از راه دور. به یاد داشته باشید که در سفر به این مکان دیدنی دوربین خود را حمل کنید. این مکان حتی یک خندق نیز دارد.

11. زندان HMP Berwyn، انگلستان

HMP Berwyn یکی از بهترین مراکز اصلاحی در انگلستان است. زندانیان در این سلول‌ها به لپتاپ، تلفن و دوش دسترسی دارند. با این حال، هیچ دستگاهی به وای‌فای متصل نیست. لپ‌تاپ‌های ارائه‌شده برای سفارش وعده‌های غذایی برای کل هفته، برنامه‌ریزی برای بازدید و خرید هفتگی و انجام هرگونه کار مرتبط با تحصیل استفاده می‌شوند.

این مرکز می تواند تا 2100 زندانی را در خود جای دهد که از آنها به‌عنوان «مرد» یاد می‌شود و نگهبانان قبل از ورود به اتاق آنها در می‌زنند.

12. زندان سبو، فیلیپین

معرفی بهترین زندان‌ های جهان، زندان سبو

اگرچه مرکز اصلاح و تربیت سبو به اندازه برخی از زندان‌های این فهرست مجلل نیست، اما در ارائه فرصت‌هایی در زمینه بیان خلاق و سرگرمی برای زندانیان پیشرو بوده است . زندانیان در این مرکز اصلاح و تربیت با انتخاب‌های سبک‌های مختلف موسیقی آواز می.خوانند و می‌رقصند.

13. مرکز عدالت لئوبن، اتریش

هر زندانی مرکز عدالت لئوبن یک سلول مستقل با حمام خصوصی، آشپزخانه کوچک و تلویزیون دارد. علاوه بر این، این مرکز فضای سرگرمی در فضای باز، اتاق وزنه و زمین بسکتبال را برای زندانیان فراهم می‌کند.

14.کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

زندان کالیفرنیا یکی از مجلل‌ترین زندان‌های آمریکاست. این مرکز تصمیم گرفت تا زندانی قدیمی که در سال 2000 ساخته شده، استفاده کند. کار این مرکز با دریافت شبی 155 دلار از محکومان برای اقامت در یک مرکز اصلاح و تربیت شروع شد.

علاوه بر میزهای بازی، حمام، سلول‌ها، تخت‌خواب‌ها و دوش‌ها، زندانیان می‌توانند به برنامه‌های سرگرمی متعددی در تلویزیون HD با صفحه عریض دسترسی داشته باشند.

15. سن پدرو، بولیوی

معرفی بهترین زندان‌ های جهان: سن پدرو، بولیوی

سن پدرو ممکن است مجلل‌ترین مرکز اصلاح و تربیت نباشد، اما به دلیل رویکرد منحصر‌به‌فرد خود، شایسته تقدیر است. این زندان راحت‌ترین مرکز اصلاحی غیرمتعارف در جهان است. این مرکز شبیه به یک شهر کوچک یا دهکده است؛ جایی که مجرمان زندانی هستند اما در کنار خانواده خود زندگی می‌کنند.

بهترین زندان‌ های جهان امکانات منحصر‌به‌فردی را برای مجرمین فراهم کرده و تضمین می‌کنند که آنها در حین گذراندن دوران محکومیت خود، زندگی راحت و امنی را تجربه کنند. این امکانات برای مجازات افراد خاطی نیست، بلکه برای بازپروری و تجهیز آنها به مهارت‌هایی است که آنها را پس از گذراندن دوره‌های زندان، به افراد بهتری تبدیل می‌کند.

امتیاز: 5.0 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...

۲ دیدگاه

  1. Avatar مهمان گفت:

    آقا چرا از زندان های عالی خودمون نمیگید ، میگن هربار یکی رو زمین میزنن (البته زمین زدن با توصیف بد)
    البته این یکی از خوبی هاشه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.