ترفندهایی برای زیبایی موهای خاکستری

بسیاری از زنان سعی می‌کنند موهای خاکستری خود را به هر طریق ممکن پنهان کنند یا موهای خود را به رنگ خاکستری نکنند. اما در دنیای مدرن امروز، موهای خاکستری دیگر ربطی به پیری ندارد و برعکس، مد روز است. بنابراین مهم است که یاد بگیرید به موهای خاکستری خود جلوه و زیبایی بدهید و از آن‌ها به درستی مراقبت کنید.

ما در دینو تصمیم گرفتیم تا نکاتی را درباره‌ی زیبایی این رنگ با شما به اشتراک بگذاریم.

نکاتی برای زیبایی موهای خاکستری:

8. به رنگ ابروهایتان توجه کنید

اگر موهای خاکستری دارید، مهم است که ویژگی‌های صورت خود را برجسته کنید تا صورت شما تیره به نظر نرسد. ابروهای مرتب می‌توانند شما را بسیار جوان نشان دهند. اگر ابروهای شما به طور طبیعی روشن هستند، باید رنگ مو خاکستری روشن را انتخاب کنید. اگر پوست تیره و ابروهای تیره دارید، رنگ موقهوه‌ای سرد برای شما مناسب است.

7. لباس‌های خود را زیرکانه انتخاب کنید

موهای خاکستری

موهای خاکستری دلیل خوبی برای شروع پوشیدن رنگ های روشن است. البته فرقی نمی‌کند موی شما چه رنگی باشد، همیشه باید لباس‌هایی بپوشید که با آن زیبا به نظر می‌رسید و موهای خاکستری نیز از این قاعده مستثنی نیستند. موهای خاکستری با رنگ‌های کلاسیک (سیاه و سفید) یا با رنگ‌های پررنگ‌تر بهترین ظاهر را دارند.

6. از شامپوهایی استفاده کنید که زردی مو را خنثی می‌کند

برای درخشش موهای خاکستری خود، مهم است که به خوبی از آن مراقبت کنید. شامپوهایی که زردی مو را می‌گیرند، بهترین انتخاب هستند و به ماندگاری و تثبیت بیشتر رنگ کمک می‌کنند.

5. برای صاف کردن موهای خود از محصولات زیبایی استفاده کنید

زیبایی موهای خاکستری

ساختار موهای خاکستری به طور طبیعی، متخلخل و شکننده است و هیچ‌کس با موهای خشک و وز خوب به نظر نمی‌رسد اما می‌توانید با استفاده از محصولات نرم کننده از این مشکل جلوگیری کنید. نرم کننده‌ها موی شما را مرطوب می‌کنند و آن را سنگین‌تر، نرم‌تر و ابریشمی‌تر می‌کنند.

4. کمتر از جواهرات طلایی استفاده کنید

طلا بهترین همراه برای موهای خاکستری نیست و با هم تضاد بدی ایجاد می‌کنند. اما هنوز فلزات و جواهراتی هستند که به خوبی با موهای خاکستری هماهنگ می‌شوند مانند نقره، یاقوت، زمرد و آمتیست و غیره.

3.  انتخاب مدل موی مناسب

به طور کلی موهای خاکستری خیلی بلند محبوب نیستند زیرا شکل دادن به آن سخت است. اگر رسیدگی به موهای خاکستری بلند برای شما سخت است می‌توانید مدل کوتاه آن را امتحان کنید زیرا هم به راحتی می‌توانید به آن شکل دهید و هم آن‌ را شانه بزنید.

2. از هایلایت استفاده کنید

رسیدگی به موی خاکستری

زمانی که موهای خود را به طور کامل رنگ می‌کنید، دوباره رنگ کردن ریشه‌های خاکستری درآمده دشوار است. برای جذاب‌تر شدن موهایتان و راحتی کار، سعی کنید از موهای خاکستری به عنوان هایلایت استفاده کنید.

در این نوع رنگ کردن، تغییر رنگ واضحی وجود ندارد، بنابراین مجبور نیستید که موهای خود را مرتباً رنگ کنید.

1.  از خط چشم استفاده کنید

مد شدن موهای خاکستری

به غیر از ابرو، باید به چشم‌های خودتان نیز توجه داشته باشید. خط چشم می‌تواند ظاهر شما را برجسته‌تر و متفاوت‌تر نشان دهد، همراه با مژه‌های بلند و حجیم، می‌توانید همه نگرانی‌های مربوط به تیره به نظر رسیدن را فراموش کنید.

شما چه ترفندهای زیبایی برای موهای خاکستری پیشنهد می‌کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.