10 ترفند کاربردی خانگی

10 ترفند کاربردی خانگی برای خانه و آشپزخانه که به آن ها نیاز دارید

همه ما روزانه با مسائل و اتفاقات مختلفی در زندگی روبرو می‌شویم که برای حل آن‌ها به ابزارهای مورد نیاز دسترسی نداریم. در این مطلب شما را با 10 ترفند کاربردی خانگی برای خانه و آشپزخانه که به آن ها نیاز دارید، آشنا می‌کنیم تا در وقت و هزینه‌های خود صرفه جویی کرده و به راحتی مشکلات خود را حل کنید. در ادامه با دینو همراه باشید.

10 ترفند کاربردی خانگی

در ادامه با 10 ترفند کاربردی خانگی برای حل مسائل روزمره آشنا شوید و ببینید که چطور می‌توان به کمک چند وسیله و روش ساده و در دسترس، کارهای روزانه را راحت‌تر کرد. این موارد را در ادامه بخوانید.

1. فندک پاستایی

10 ترفند کاربردی خانگی - 1. فندک پاستایی

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که شمع‌های معطر را دوست دارید، یک ترفند جذاب برایتان داریم. شما می‌توانید برای صرفه جویی در مصرف آن‌ها و یا روشن کردن فتیله آن از یک رشته ماکارونی خشک استفاده کنید و آن را به صورت عمودی درون شمع بگذارید و اجازه دهید به آرامی بسوزد تا فضای شما را معطر کند.

2. از بین بردن چروک‌های لباس بدون زحمت

10 ترفند کاربردی خانگی - 2. از بین بردن چروک‌های لباس بدون زحمت

برای از بین بردن چین و چروک‌های پیراهن یا شلوار، اتو کشیدن زمان‌بر یا اتوی بخار دستی را کنار بگذارید. هنگام شستشوی لباس‌هایتان، پس از اتمام کار چند تکه یخ یا یک پارچه نخی مرطوب را همراه با لباس‌های چروک درون خشک کن بیندازید. همان طور که یخ با دمای محیط ذوب شده و آب به بخار تبدیل می‌شود، چین و چروک‌ها از بین می‌روند. البته باید بدانید که استفاده از این ترفند برای لباس‌های سنگین و بزرگ زیاد کارآمد نیست؛ ولی در پارچه‌های سبک‌تر معجزه می‌کند.

3. افزایش تعداد کیسه‌های بسته بندی

10 ترفند کاربردی خانگی - 3. افزایش تعداد کیسه‌های بسته بندی

این مورد شاید یکی از جالب‌ترین گزینه‌های فهرست ما باشد. شما می‌توانید به کمک یک چاقوی کره خوری قدیمی و فندک، کیسه‌های پلاستیکی را برش دهید. چاقوی خود را با فندک داغ کنید و روی کیسه‌های پلاستیکی بکشید. داغی چاقو، لبه‌ها را می‌سوزاند و دو کیسه به شما تحویل می‌دهد.

4. راحت‌تر شدن فرش

10 ترفند کاربردی خانگی - 4. راحت‌تر شدن فرش

اگر می‌خواهید هر فرشی را در خانه خود مجلل و باشکوه جلوه دهید، بهترین کار این است که یک لایهنسبتا زخیم و نرم زیر فرش خود اضافه کنید.

5. پاک کردن آدامس از فرش

10 ترفند کاربردی خانگی - 5. پاک کردن آدامس از فرش

هنگامی که آدامس یخ می‌زند، شکننده شده و به راحتی از هم جدا می‌شود. بنابراین، اگر آدامس به فرش شما چسبید، آن را به کمک قرار دادن یک تکه یخ، فریز کنید تا به طور منظم پاک شود.

6. سرد کردن سریع نوشیدنی‌ها

10 ترفند کاربردی خانگی - 6. نوشیدنی های سرد سریع

یک مورد جذاب دیگر این فهرست، پیچیدن یک حوله کاغذی یا پارچه نرم مرطوب دور یک بطری نوشیدنی گرم و گذاشتن آن درون فریزر است. این روش مدت زمان انتظار شما برای خنک شدن آن را کاهش می‌دهد و شما سریع‌تر از حالت عادی، یک نوشیدنی خنک دارید.

7. محافظت از کابل شارژر گوشی

7. محافظت از کابل شارژر گوشی

برای اینکه شارژر تلفن همراه شما برای مدت بیشتری دوام بیاورد، این ترفند ساده را امتحان کنید یک تکه فنر کوچک مانند فنر داخل خودکار را دور قسمت انتهایی سیم بپیچید و سپس به کمک یک تکه محافظ حرارتی آن را عایق بندی کنید. این روش ساده از شکستن یا حتی پاره شدن سیم جلوگیری می‌کند.

8. جارو کردن خرده شیشه به صورت ایمن

8. جارو کردن خرده شیشه به صورت ایمن

به احتمال زیاد شما هم جزو آن دسته از قربانیانی هستید که هنگام تمیز کردن خرده شیشه از روی زمین، دستان خود را زخمی کرده‌اید! برای ایمن ماندن و همچنین خلاص شدن از شر خط آزاردهنده خاک انداز، کافی است یک تکه چسب به قسمت جلویی آن بچسبانید و تکه‌های ریز را نیز به راحتی بردارید.

9. تنظیم ارتفاع پایه‌های مبلمان منزل

9. تنظیم ارتفاع پایه‌های مبلمان منزل

در بیشتر مواقع احتمال دارد مبلمان شما روی زمین تراز نشوند و یکی از پایه‌ها از دیگری کوتاه‌تر باشد. در این صورت میز یا صندلی شما لق بوده و مدام جابجا می‌شود که بسیار ناخوشایند است. به کمک چسب حرارتی، یک سکه قدیمی را زیر پایه کوتاه‌تر بچسبانید تا ارتفاع مبلمان شما تنظیم شود.

10. تیز کردن چاقو و قیچی به کمک سرامیک

10. تیز کردن چاقو و قیچی به کمک سرامیک

همان طور که شاید تا به حال متوجه شده باشید، کف اکثر لیوان‌ها و ظروف سرامیکی، دارای یک بخش صاف و بدون لعاب است که در واقع سطحی عالی برای تیز کردن سریع چاقو یا قیچی در خانه است. اگر به سنگ تیزکننده دسترسی ندارید، به سادگی از یک لیوان سرامیکی استفاده کنید.

نظر شما درباره این 10 ترفند کاربردی خانگی چیست؟ آیا شما هم موارد دیگری را برای اضافه کردن به فهرست ما سراغ دارید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادات ارزشمندتان در این زمینه را با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید.

منبع: Family Handy Man

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.