مومیایی جدید

13 مومیایی جدید و مرموز در کشور مصر کشف شده است

به تازگی در کشور مصر مجموعه‌ای مرموز از تابوت‌های کشف شد که گمان می‌رود حاوی مومیایی جدید باشد که بیش از 2500 سال پیش در آن قرار گرفتند. بنا به گفته وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر، این 13 تابوت باز نشده‌اند و در چاهی با عمق نزدیک به 40 فوت (12 متر) روی هم انباشته شده‌اند. این تابوت‌ها کاملا سالم باقی مانده‌اند و طرح، نقش و رنگ‌های آن کاملا حفظ شده و به وضوح مشخص است. در ادامه جزییات بیشتر را در در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

کشف تابوت‌هایی با ۱۳ مومیایی جدید

مومیایی جدید

باستان شناسانی که در Saqqara، مکانی باستانی واقع در حدود 20 مایلی جنوب پایتخت مصر مشغول بررسی بوده‌اند به این تابوت‌ها رسیده‌اند. این منطقه همچنین دارای مکان‌های دیدنی از جمله اهرام ثلاثه مصر است، که قدیمی‌ترین بنای کشف شده در جهان است و انتظار می‌رود که در روزهای آینده کشفیات بیشتری در این مکان انجام و اطلاعات بیشتری منتشر شود.

خالد الانانی، وزیر گردشگری و عتیقه‌جات مصر در یک پست توئیتری گفت: «وقتی شاهد یک کشف جدید باستان‌شناسی هستیم، حس غیرقابل توصیفی را تجربه می‌کنیم.»

مومیایی جدید

این کشف تنها یک هفته پس از بازگشایی سایت‌های باستان‌شناسی و موزه‌های کشور مصر به دلیل تعطیلی در ماه مارس به دلیل همه گیری جهانی ویروس کرونا صورت گرفت. گردشگری برای اقتصاد مصر حیاتی بوده و در سال 2019 بیش از 13.6 میلیون بازدید‌کننده داشته است. در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر در این بخش باستانی و توریستی کشور مصر کار می‌کنند.

یافته‌های باستانی دیگر و کشف تابوت‌ها در سقاره در اوایل سال جاری نیز صورت گرفته بود و در ماه آوریل، باستان‌شناسان چهار تابوت حاوی مومیایی‌، به همراه پنج سارکوفاژ آهکی را در یک چاه به صورت مدفون شده کشف کردند. به طور کلی کشفیات در کشور مصر بسیار جذاب و هیجان‌انگیز بوده و نظر علاقه‌مندان به این حوزه را در سراسر جهان را جلب می‌کند.

بیشتر بخوانید: بزرگترین و مهمترین عجایب معماری جهان باستان را بشناسید!
بیشتر بخوانید: نقاشی‌های کشف‌شده از هنرهای انسان‌های نخستین در غارهای مختلف جهان

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.