8 فیلم زیبای استودیو جیبلی که دیدن آن را به شما پیشنماد می‌کنیم

در این مطلب به 8 فیلم زیبای استودیو جیبلی می‌پردازیم که دیدن آن را به کوچک و بزرگ پیشنهاد می‌کنیم. استودیو جیبلی به خاطر داستان‌های جادویی و تصویرسازی زیبای انیمه‌هایش شناخته شده‌است. سبک فیلم های دو بعدی آن‌ خاطره‌انگیز و با جزئیات است و لحظات زیادی از فیلم‌ ها مدت‌ها پس از دیدن، در ذهن افراد می‌نشیند.در حالی که هر فیلم لحظات خود را دارد و اکثر آنها را می‌توان بدون هیچ استدلالی زیبا نامید، برخی از فیلم‌ها تصویرسازی بصری بالاتری از بقیه دارند که در اینجا ما به آن می‌پردازیم.

8 فیلم زیبای استودیو جیبلی که از دیدن غافل نشوید:

1. The Tale Of Princess Kaguya (داستان شاهزاده خانم کاگویا)

فیلم های زیبای استودیو جیبلی The Tale Of Princess Kaguya

سبک بصری The Tale of Princess Kaguya بسیار متفاوت از سایر فیلم‌های Studio Ghibli است که واقعاً این انیمیشن را متمایز می‌کند. گویی یک نقاشی آبرنگ زنده شده است و به کیفیت افسانه‌ای داستان می‌افزاید. کل فیلم مملو از هنر است، اما یک سکانس به طور خاص آنقدر چشم نواز است که به یاد ماندنی‌ترین قسمت فیلم است.

در آن، شخصیت کاگویا در لحظه‌ای از احساسات خود فرار می‌کند و هرچه می‌دود، بیشتر و بیشتر ناراحت می‌شود و شکل‌ها روی صفحه کم و ناپدید می‌شود تا زمانی که تصویر اساساً به خطوطی تبدیل می‌شود. این سکانسی است که کاملاً وضعیت ذهنی کاگویا را به تصویر می‌کشد و همچنین یکی از چشمگیرترین قطعات تصویری است که تا به حال ساخته شده است.

2. Princess Mononoke (شاهزاده مونونوکه)

فیلم های زیبای استودیو جیبلی Princess Mononoke

این فیلم یکی از معدود فیلم‌های جیبلی است که به نظر می‌رسد به دلیل مضامین جدی‌تر و خشونتی که در آن وجود دارد مخاطبان مسن‌تر را هدف قرار داده است،. با این حال، یکی از زیباترین آنها نیز هست و دارای تعداد زیادی عناصر بصری درخشان است. ارواح جنگلی طرح‌های خارق‌العاده‌ای دارند و هر پلان این فیلم بسیار زیباست، به‌ویژه صحنه‌هایی که در جنگل اتفاق می‌افتد. حتی خشونت فیلم نیز به طرز عجیبی زیبا به نظر می‌رسد، شاید به این دلیل که فقط چشمگیر است و نه زشت یا ترسناک.

3. Ponyo (پونیو)

 Ponyo فیلم های زیبای استودیو جیبلی

این فیلم بر خلاف پرنسس مونونوکه، فیلمی است که لحن ملایمی دارد و مخصوص کودکان است. تماشای پونیو بسیار لذت بخش است، پونیو واقعاً در میان انیمه‌های جیبلی به دلیل روشن و رنگارنگ بودنش متمایز است، حتی اگر داستان و طراحی کلی آن کمی ساده‌ باشد.

تعدادی صحنه وجود دارد که هنر نمادین جیبلی را در این فیلم برجسته می‌کند. یکی از معروف‌ترین آنها صحنه دویدن پونیو روی آب است که شکل ماهی نیز به خود می‌گیرد. به دلیل شدت صحنه و احساسات زیادی که با آن همراه است این یک صحنه قابل توجه و جذاب است. پونیو انیمیشنی خاص و دارای سبک انیمیشنی بسیار دست‌کم‌گرفته و به یاد ماندنی است که دیدن آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

4. My Neighbor Totoro (همسایه من توتورو)

فیلم های زیبای استودیو جیبلی My Neighbor Totoro

یکی دیگر از فیلم‌های دوستدار کودک جیبلی، Neighbor Totoro است که از نمادین‌ترین فیلم‌های این استودیو به حساب می‌آید. برخی از معروف‌ترین و زیباترین نمادهای استودیو جیبلی از این فیلم سرچشمه می‌گیرد. عکس توتورو و بچه‌هایی که در ایستگاه اتوبوس زیر باران ایستاده‌اند، فوق العاده قابل توجه است و در واقع لحظه‌ای است که در آن جلوه‌های بصری کمی تاریک‌تر از بقیه قسمت‌های فیلم است.

5. Howl’s Moving Castle (قلعه متحرک هاول)

فیلم های زیبای استودیو جیبلی Howl's Moving Castle

همه چیز در مورد قلعه متحرک هاول، از خط داستانی گرفته تا موسیقی متن و شخصیت هاول، خاص و رمانتیک است. این فیلم همچنین دارای صحنه‌های فوق العاده و برخی از پیچیده ترین جلوه‌های بصری است. طراحی و انیمیشن خود قلعه متحرک به گونه‌ای است که به خوبی حس عظمت ساختمان مکانیکی و داستان را نشان دهد.

باغ مخفی‌ای در انیمیشن وجود دارد که احساس بزرگی و آرامش می‌دهد یا پیچیدگی اتاق خواب هاول، که در آن تک تک قاب‌ها پر از جزئیات است. این انیمیشن حسی شبیه به زنده شدن یک افسانه دارد.

6. The Secret World of Arrietty (دنیای مخفی Arrietty)

فیلم های زیبای استودیو جیبلی The Secret World of Arrietty

 یکی دیگر از فیلم های زیبای استودیو جیبلی، The Secret World of Arrietty است. Arrietty به جای اینکه مانند برخی از کارهای استودیو حماسه‌ای باشد، بیشتر یک داستان ساده و آرام است و بیشتر از هر چیزی بر روی روابط مرکز داستان تمرکز دارد. تصاویر این فیلم نیز کاملا به یاد ماندنی هستند و در بیشتر صحنه‌ها وسایل و گیاهان کوچک انسانی می‌بینیم که بسیار جادویی است.

7. Nausicaa of the Valley of the Wind (نائوشکا از دره باد)

فیلم های زیبای استودیو جیبلی Nausicaa of the Valley of the Wind

این فیلم یکی از فیلم‌های کمتر شناخته شده جیبلی و یکی از کارهای اولیه کارگردان تحسین شده هایائو میازاکی است. این فیلم دارای انیمیشن‌های واقعا خیره کننده‌ای است. از طراحی پیچیده Ohmu غول پیکر، تا درخشش آبی جنگل سمی و زیبایی سرسبز کارگاه Nausicaa که پر از گیاهان و جانوران است، این فیلم مملو از تصاویر شگفت انگیزی است که مدت ها در ذهن بیننده می‌ماند.

8. Spirited Away

فیلم های زیبای استودیو جیبلی  Spirited Away

Spirited Away احتمالاً پربازدیدترین فیلم استودیو جیبلی به دلیل انیمیشن و داستان‌پردازی زیبایش است و به اندازه‌ای قابل توجه بود موفق به کسب جایزه اسکار شد. تمام صحنه‌های این انیمه زیبا و جادویی است. سکانس‌های بزرگی مانند چیهیرو سوار بر اژدها یا صحنه‌هایی در حمام وجود دارد، اما Spirited Away در لحظات آرام‌ترش نیز مانند سکانس قطار برجسته است. طراحی شخصیت‌ها برای ارواح نیز باورنکردنی است و به طرز شگفت انگیزی منحصر به فرد و ماورایی است. این فیلم واقعاً یکی از بزرگترین شاهکارهای استودیو است و این در تک تک فریم‌ها مشهود است.

شما طرفدار کدام فیلم از استودیو جیبلی هستید؟ به نظر شما کدام فیلم یکی از زیباترین داستان‌هایی است که تاکنون در انیمیشن ساخته شده‌‌است؟

امتیاز: 5.0 از 5 (3 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.