روزی چند ساعت کتاب بخوانیم

به طور استاندارد باید روزی چند ساعت کتاب بخوانیم؟

این روزها تمام وقت خود را با گوشی‌های هوشمند در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های کامپیوتری هدر می‌دهیم در حالی که می‌توانیم از زمان خود به شکل بهتری استفاده کنیم. در واقع مطالعه کتاب باید تبدیل به یک عادت روزانه شود. مطالعه‌ی روزانه می‌تواند به بهبود حافظه، افزایش تمرکز، کاهش سطح استرس و افزایش تفکر و خلاقیت کمک کند و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد. از سوی دیگر مطالعه کتا‌ب‌های خوب می‌تواند موجب آگاهی افراد شود. برای شروع خوب است که حداقل روزی ۱ ساعت از زمان خود را صرف مطالعه کنید و توصیه می‌کنیم که در زمان مطالعه گوشی هوشمند را خود دور کنید و ذهنتان را فقط روی کتاب مورد نظر متمرکز کنید. هرچه بیشتر مطالعه کنید بر دانش و آگاهی شما افزوده خواهد شد اما زیاده‌روی نکنید. در دینو خواهیم گفت که به طور استاندارد باید روزی چند ساعت کتاب بخوانیم.

روزی چند ساعت کتاب بخوانیم؟

به طور میانگین هر فرد باید روزانه بین ۱ تا ۱.۵ ساعت را صرف مطالعه کند. از سوی دیگر افراد بزرگسال بهتر است روزانه ۲ ساعت مطالعه داشته باشند و توصیه شده است که برای بهبود خلاقیت و بینش جدید، دو کتاب را به طور همزمان دنبال کنید.

زمان توصیه شده برای مطالعه‌ی دانش‌آموزان، حدود ۳ ساعت است که شامل مطالعه‌ی ۲ ساعت مطالب درسی و ۱ ساعت مطالعه غیردرسی می‌شود. دانش‌آموزان حتماً باید در کنار مطالعه‌ی کتاب‌های درسی، کتاب‌های داستانی مناسب را هم مطالعه کنند تا خلاقیت و تمرکز خود را افزایش دهند و مطالعه روزانه را به یک عادت تبدیل کنند.

برای کودکان نیز توصیه می‌شود که روزانه ۱۲ دقیقه مطالعه داشته باشند. کودکان باید از سنین پایین تمرکز روی یک کار را بیاموزند و بدون حواس پرتی، دقایقی از روز را به مطالعه اختصاص دهند. البته مطالعه روزانه بیش از ۳۰ دقیقه برای کودکان اصلا توصیه نمی‌شود.

روزی چند ساعت کتاب بخوانیم

چقدر مطالعه در یک روز زیاد است؟

خواندن بیش از چهار ساعت در روز می‌تواند از نظر ذهنی خسته کننده باشد اما اگر به مطالعه روزانه عادت دارید و ظرفیت مطالعه‌ی شما بالا رفته، می‌توانید زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهید.

در نهایت فقط مدت زمان مطالعه نیست که اهمیت دارد، انتخاب یک کتاب خوب نیز بسیار مهم است. برای شروع بهتر است به سراغ کتاب‌های کم حجم و داستانی بروید. اگر تجربه‌ای در زمینه‌ی مطالعه‌ی کتاب‌های مختلف دارید می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با 8 مورد از بهترین نویسندگان کتاب کودک تمام دوران
بیشتر بخوانید: 10 نویسنده برتر پرفروش ترین داستان های تاریخ با توجه به رکورد کتاب گینس
بیشتر خوانید: 5 روش جذاب کتاب خوانی برای کسانی که این کار را کسل کننده می دانند

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.