5 باغ وحش بزرگ جهان

5 باغ وحش بزرگ جهان را برای مقاصد بعدی گردشگری خود بشناسید

به عنوان یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در جهان، باغ وحش‌ها عموما مقاصد بسیار خوبی برای آشنایی با گونه‌های جانوری یک منطقه هستند. اگر علاقه مند به آشنایی با بهترین این باغ وحش‌ها چه از نظر وسعت و چه از نظر تنوع جانوری هستید، در ادامه با همراهی دینو 5 باغ وحش بزرگ جهان را برای مقاصد بعدی گردشگری خود بشناسید.

5 باغ وحش بزرگ جهان

آیا می‌دانید بزرگ‌ترین باغ وحش جهان کجاست؟ در جواب باید بگوییم که پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که از چه معیارهایی برای توصیف عبارت «بزرگ» استفاده می‌شود؟ آیا منظور تعداد گونه‌هایی است که در یک باغ وحش نگهداری می‌شوند یا کل مساحت زمین باغ وحش را معیار قرار می‌دهید؟ برای نمونه اگر باغ وحش Red McCombs در تگزاس را با 12,000 هکتار وسعت خود در نظر بگیریم، می‌توان آن را بزرگ‌ترین باغ وحش جهان دانست؛ اما، این مکان تنها 20 گونه جانوری مختلف را در خود جای داده است و بیشتر از آن که یک باغ وحش واقعی باشد، یک منطقه حفاظت شده حیات وحش است. همچنین تنها معیار قرار دادن تعداد گونه‌ها نیز تعریف درستی را ارائه نمی‌دهد.

بنابرین با توجه به این صحبت‌ها، فهرست ما هر دو ویژگی را به صورت همزمان در نظر گرفته تا مشخص شود بزرگ‌ترین باغ وحش جهان کدام است. در ادامه فهرست 5 باغ وحش بزرگ جهان را با ما بخوانید.

1. باغ وحش هنری دورلی

5 باغ وحش بزرگ جهان - 1. باغ وحش هنری دورلی

باغ وحش «هنری دورلی» (Henry Doorly) واقع در اوماها، یکی از جاذبه‌های تماشایی شماره یک نبراسکا، محل زندگی حدود 17,000 حیوان از 962 گونه مختلف است. این باغ وحش مساحتی بیش از 53 هکتار دارد. اگر چه باغ وحش‌های بزرگ‌تری از نظر مساحتی یا تعداد گونه به تنهایی وجود دارد؛ اما، اگر این دو فاکتور را با هم ترکیب کنیم، هیچ کدام از هر لحاظی به اندازه باغ وحش هنری در درجه اول قرار ندارند. به همین دلیل است که از این جا به عنوان بزرگ‌ترین باغ وحش جهان یاد می‌شود. این باغ وحش همچنین بزرگ‌ترین مجتمع نگهداری گربه‌ها در آمریکای شمالی، بزرگ‌ترین باتلاق سرپوشیده جهان، بزرگترین بیابان سرپوشیده جهان و همچنین بزرگ‌ترین گنبد ژئودزیک براق در جهان را در خود جای داده است.

2. باغ وحش برلین

5 باغ وحش بزرگ جهان - 2. باغ وحش برلین

باغ وحش برلین (Zoologischer Garten Berlin) در سال 1844 افتتاح شد که قدیمی‌ترین و شناخته شده ترین باغ وحش در کشور آلمان است. مساحت آن 34 هکتار بوده و در Tiergarten برلین قرار دارد. این باغ وحش با بیش از 1,500 گونه مختلف و حدود 17,000 حیوان، بزرگ‌ترین مجموعه تنوع گونه‌ها را در جهان شامل می‌شود.

3. باغ وحش پکن

5 باغ وحش بزرگ جهان - 3. باغ وحش پکن

باغ وحش پکن که در سال 1906 در اواخر سلسله چینگ تاسیس شد، دارای یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های نگهداری از حیوانات در چین است. این باغ وحش محل زندگی 14,500 حیوان است که بیش از 450 گونه حیوانات خشکی و بیش از 500 گونه حیوانات دریایی را شامل می‌شود. مساحت این مجموعه چیزی در حدود 89 هکتار است. باغ وحش پکن احتمالا بیشتر به خاطر مجموعه حیوانات کمیاب بومی چین از جمله پانداهای غول پیکر که محبوب‌ترین جاذبه پارک هستند، شناخته می‌شود.

4. باغ وحش برانکس

4. باغ وحش برانکس

باغ وحش «برانکس» (Bronx) واقع در شهر نیویورک در سال 1899 افتتاح شد و بزرگ‌ترین باغ وحش کلان شهر ایالات متحده است که شامل 107 هکتار از زمین‌های پارک و زیستگاه‌های طبیعتی می‌شود. این باغ وحش محل زندگی بیش از 4,000 حیوان از 650 گونه مختلف است که بسیاری از آن‌ها در خطر انقراض هستند. برخی از نمایشگاه‌های باغ وحش برانکس، مانند «دنیای پرندگان» (World of Birds) و «دنیای خزندگان» (World of Reptiles)، بر اساس طبقه بندی مرتب شده‌اند، در حالی که برخی دیگر، مانند دشت‌های آفریقایی و آسیای وحشی، از نظر جغرافیایی مرتب شده‌اند.

5. باغ وحش تورنتو

5. باغ وحش تورنتو

باغ وحش تورنتو واقع در تورنتو و به مساحت 287 هکتار، بزرگ‌ترین باغ وحش کانادا است. این باغ وحش در حال حاضر محل زندگی بیش از 16,000 حیوان است که بیش از 491 گونه را شامل می‌شود. این حیوانات به هفت منطقه جغرافیایی تقسیم می‌شوند: هند-مالایا، آفریقا، آمریکا، تندرا ترک، استرالیا، اوراسیا و حوزه کانادایی.

منبع: Touropia

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.