نشانه بیماری

8 نشانه بیماری که همه آنها را می‌توان از چهره افراد تشخیص داد

زمانیکه دکترها چشم در چشم با بیمار صحبت می‌کنند، هدف آنها فقط تهیه گزارش نیست. نشانه بیماری در بسیاری موارد در چهره افراد نمایان می‌شود و دکترها با مشاهده صورت افراد می‌توانند سرنخ‌هایی از بیماری را کشف کنند.

چه تغییراتی در صورت نشانه بیماری است؟

اگر در چهره خود تغییراتی مشاهده می‌کنید، بهتر است که 8 نشانه بیماری که در ادامه مطلب آنها را عنوان خواهیم کرد را به دقت مطالعه کنید. اگر تغییرات در چهره شما شامل موارد زیر می‌شود، بهتر است که به پزشک مراجعه بفرمایید.

1. خشک و پوست پوست شدن لب و صورت

نشانه بیماری

این یکی از علائم  هشدار کم آبی بدن است. البته این ممکن است یک مشکل جدی سلامت مانند کم کاری تیروئید یا دیابت باشد. سایر علائم تروئید عبارتند از: احساس سرماخوردگی، افزایش وزن و خستگی. علائم دیابت، افسردگی شدید، ادرار مکرر و تار شدن بینایی می‌باشد.

2. موهای بیش از اندازه در صورت

نشانه بیماری

موهای ناخواسته در کنار خط فک، چانه و لب بالا می‌تواند نشانه بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک باشد؛ عدم تعادل هورمونی که در آن سطح هورمون مردانه بالا است. این بیماری‌ای است که بین 6 تا 10 درصد از زنان در کانادا به آن دچار هستند.

3. دانه‌های زرد بر روی پلک

نشانه بیماری

افرادی که دانه های زرد رنگی با نام “چربی پلک” بر روی پلک خود دارند، ممکن است در خطر بالای بیماری‌های قلب قرار دارند. مطالعات نشان داده احتمالا مسدود شدن شریان‌ها و خطر حمله قلبی در این افراد بیشتر است.

4. چشم‌های پف کرده

نشانه بیماری

چشم‌های خسته و پف کرده می‌تواند یک نشانه برای آلرژی‌های مزمن باشد که باعث انقباض عروق خونی و نشت آنها می‌شود. در پوست‌های حساس، زیر چشمان پف کرده با رنگ بنفش و آبی تیره ایجاد می‌شود.

5. عدم تقارن صورت

نشانه بیماری

این می‌تواند از اولین نشانه‌های سکته مغزی باشد. بیماران اغلب این نشانه را بدین صورت شرح می‌دهند: “من در آینه نگاه کردم و صورتم را متفاوت دیدم.” ممکن یک سمت صورت شما بی حس شده باشد و نتوانید به صورت کامل لبخند بزنید و حتی در صحبت کردن مشکل داشته باشید. اگر به این مشوک هستید که ممکن است سکته مغزی باشد، با اورژانس تماس بگیرید.

6. رنگ پریدگی

نشانه بیماری

حتی تغییرات جزئی در رنگ صورت ممکن است نشانه بیماری باشد. بی رنگی می‌تواند نشان کم خونی باشد، زردی صورت احتمالاً از مشکل کبدی خبر می‌دهد. رنگ آبی در انتهای ناخن و لب‌ها می‌تواند نشانه بیماری قلبی یا ریوی باشد.

7. جوش و خال

نشانه بیماری

برخی از مشکلات گوارشی ممکن است روی پوست نشان داده شود. جوش‌های قرمز رنگ خوشه‌ای می‌تواند نشان دهنده بیماری سلیاک باشد. جوش‌های پروانه‌ای شکل در راستای گونه‌ها و بالای و لبه‌های بینی ممکن است نشانه لوپوس، بیماری خود ایمنی باشد. آلرژی، اگزما، آکنه روزاسه و عفونت‌های خاص می‌تواند باعث بروز جوش و خال در صورت شود.

8. عقب رفتن چانه

نشانه بیماری

درک کنار کوچک شدن فک و بزرگ شدن گردن، این می‌تواند نشانه آپنه، نوعی اختلال در بدن که در آن تنفس شما به طور مکرر در خواب متوقف می‎شود، باشد. اگر خروپف می‌کنید و صبح با سردرد شدید از خواب بیدار می‌شود در طول روز احساس خستگی دارید، چکاپ برای شما ضروری است.

امتیاز: 4.0 از 5 (4 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.