Scared young woman with blonde hair looking back over her shoulder at a stranger in a black trench coat that is following behind her downtown in an urban city.

9 تکنیک دفاع شخصی برای بانوان

دانستن نحوه مبارزه و دفاع از خود می تواند یک مهارت نجات‌بخش باشد. اما قبل از رسیدن به آن، کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای ایمن‌تر کردن محیط اطرافتان انجام دهید یا حداقل خطر قرار گرفتن در یک موقعیت خطرناک را به حداقل برسانید. چنین چیزهایی که به ظاهر بی اهمیت هستند، مانند اینکه چگونه و کجا ماشین خود را پارک می‌کنید یا چه صندلی را در وسایل نقلیه عمومی انتخاب می‌کنید، در واقع این نکات می‌تواند شما را از خطرهای احتمالی دور کند. در اینجا 9 مورد به نقل از سایت bright side وجود دارد که به واسطه آن می‌توانید دفاع شخصی خود را تقویت کنید:

1. دور از دیوار حرکت کنید

امنیت خانوم‌ها

وقتی به یک گوشه کور نزدیک می‌شوید، بین خود و دیوار فاصله ایجاد کنید. این به شما زمان بیشتری برای انتخاب هوشمندانه می‌دهد، اگر کسی منتظر حمله به شما است. همچنین ممکن است بتوانید قبل از انجام هر کاری متوجه آن‌ها شوید و به خود فرصت فرار بدهد. همیشه آگاه باشید و به اطراف نگاه کنید تا خطر احتمالی را بررسی کنید.

2. ماشین خود را از عقب پارک کنید

پارک ماشین

ممکن است شرایطی پیش بیاید که با عجله، احتمالاً با استرس و ترس، نیاز به خروج داشته باشید، و اگر سر ماشین به پشت پارک شده باشد خروج خودرو از آن موقعیت، دشوارتر خواهد بود.

3. بدانید کجا باید پارک کنید

مکان امن

هر چقدر هم که پیدا کردن یک پارکینگ رایگان دشوار باشد، می‌تواند ارزش آن را داشته باشد که کمی وقت اضافی برای پیدا کردن یک مکان امن صرف کنید. فضایی را انتخاب کنید که نور مناسبی داشته باشد. این کار احتمال این که کسی شما را به‌عنوان هدف خود انتخاب کند کمتر می‌کند، زیرا اگر هوا تاریک بشود نمی‌توانید ماشین خود یا آنچه پشت آن است را به خوبی ببینید و برای آن شخص راحت‌تر است که پشت ماشین پنهان شود.

4. ماشین خود را بررسی کنید

مشکوک بودن

قبل از اینکه وارد ماشین خود شوید، همه اطراف آن را از راه دور بررسی کنید تا مطمئن شوید که کسی در آنجا پنهان نشده‌است. همچنین، فراموش نکنید که خم شوید و زیر ماشین خود را چک کنید. پس از بررسی بیرون آن، حتماً داخل آن را نیز بررسی کنید.

5. چراغ قوه همراه داشته باشید

دفاع شخصی

نگه داشتن یک چراغ قوه قوی در کیف می‌تواند در موقعیت‌های مختلف مفید باشد. برای مثال، اگر در شب در جایی قدم می‌زنید، اگر می‌خواهید راه را روشن کنید، چراغ قوه گزینه بهتری نسبت به چراغ گوشی شما است. اولاً، چراغ قوه برای سارقین جذابیت کمتری نسبت به گوشی شما دارد. ثانیاً، اگر کسی به شما حمله کرد، می‌توانید از چراغ قوه برای ضربه زدن به مهاجم استفاده کنید یا زمانی که نمی‌توانید فریاد بزنید یا تماس تلفنی برقرار کنید، برای کمک علامت بزنید که این یک نکته کاربردی برای دفاع شخصی است.

6. از کارمند پذیرش هتل بخواهید شماره اتاق شما را اعلام نکند

رزرو هتل

وقتی اتاق هتلی را تحویل می‌گیرید، از کارمند پذیرش بخواهید که به جای بلند گفتن شماره اتاق شما آن را روی یک تکه کاغذ بنویسد زیرا ممکن است کسی آن را بشنود. اگر به هر دلیلی آن را بلند اعلام کردند، شرم آور نیست که اتاق دیگری بخواهید و توضیح دهید که مهم است کسی این بار آن را نشنود.

7. 2 مجموعه کلید بخواهید

سفر تنهایی

اگر به تنهایی سفر می‌کنید، در صورت امکان، هنگام ورود به پذیرش، 2 سری کلید از پذیرش بخواهید. این‌گونه اطرافیان فکر می‌کنند که شما با شخص دیگری در سفر هستید و بنابراین، شما یک هدف تنها و آسان نیستید.

8. بدانید کجا در آسانسور باید بایستید

اسانسور

اگر فضای کافی در آسانسور وجود دارد و می‌توانید محل ایستادن را انتخاب کنید، در کنار صفحه کنترل بایستید و پشتتان به دیواره کناری باشد. به این ترتیب، می‌توانید همه افراد را در آسانسور ببینید، برخلاف حالتی که روبه‌روی خروجی بودید و پشتتان به افرادی که پشت سرتان ایستاده بودند، برگشته بود. اگر فرد مشکوکی وارد شد، تا جایی که ممکن است دکمه های بیشتری را فشار دهید و بلافاصله پیاده شوید.

9. صندلی مناسب را در وسایل نقلیه عمومی انتخاب کنید

ایمن بودن

بهتر است یک صندلی در راهرو نزدیک راننده انتخاب کنید. به این ترتیب، می‌توانید از نشستن در گوشه اجتناب کنید و اگر کسی مزاحمتان شد، راحت‌تر بیرون بروید. همچنین ایده خوبی نیست که نزدیک در خروجی بایستید زیرا وقتی درها باز می‌شوند، شخصی می‌تواند کیف شما را بگیرد.

با توجه به این نکات دفاع شخصی می توانید از خطر احتمالی دور باشید و خود را در موقعیت امنی قرار دهید. آیا تاکنون از این نکات استفاده کرده‌اید؟ به نظر شما نکات دیگری هم هست که باید به این لیست اضافه شود؟

بیشتر بخوانید:

امتیاز: 4.5 از 5 (4 رای)
کمی صبر کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.