پایان گیم آف ترونز

سوالاتی که پس از پایان گیم آف ترونز برای بینندگان بی‌جواب ماند!

بر اساس گزارش‌های منتشر شده گیم آف ترونز بیشترین بازدید را در قسمت آخر داشته است. بینندگان قسمت آخر این سریال که در واقع پایان گیم آف ترونز بوده با 13.6 میلیون بیننده به صورت زنده از HBO رکوردشکنی رد و بیشترین بیننده را برای شبکه HBO به ثبت رساند. این در حالی است که تعداد بازدید کلی این قسمت به 19.3 میلیون بیننده رسید که یک رکورد عجیب برای گیم آف ترونز و HBO بوده است. به‌طورکلی فصل هشتم گیم آف ترونز با میانگین 44.2 میلیون بیننده به‌پایان رسید که رقم بالاترین سطح بینندگان فصل آخر بوده است. اما موضوعی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت این است که پایان گیم آف ترونز با سؤالات بی‌جوابی همراه بوده که هرگز پاسخ آنها را در فصل پایانی ندیده‌ایم.

پایان گیم آف ترونز و سوالات بی‌جواب

گیم آف ترونز پس از 73 قسمت و پس از 8 سال و 8 فصل به پایان رسید و دیروز شاهد قسمت آخر این سریال بوده‌ایم که باز هم موجب نارضایتی برخی از بینندگان شد. اما همان‌طور که اشاره کردیم احتمالاً سؤالاتی در ذهنتان بی‌جواب باقی ماند که قصد داریم تا در این مطلب به این سؤالات بپردازیم.

اژدها کجا رفت؟

پایان گیم آف ترونز

پس از مرگ دنریس، اژدهایش او را گرفت و با خود برد اما این اژدها به کجا رفت و شاید بهتر بود که تصویری از جایی که اژدها به همراه مادرش رفت را در صحنه‌ای می‌دیدیم. در نهایت سؤال این است که قصد برن از پیدا کردن آخرین اژدها چه بود؟ آیا او را خواهند کشت؟

چرا جان به وحشی‌ها ملحق شد و به کجا رفتند؟

در پایان جان به کجا رفت؟ چرا او به وحشی‌ها ملحق شد؟ آیا قرار نبود که به قلعه سیاه خدمت کند؟ اکنون که وایت واکرها از بین رفته‌اند مسئولیت قلعه سیاه چیست؟ شاید جواب تمام این سؤالات این باشد که جان تصمیم گرفت تا از سیاست‌های وستروس و هر جنگ و ماجراهای جدیدی دور شود و به همین دلیل تصمیم گرفت برای ادامه زندگی به وحشی‌ها ملحق شود و به شمال دیوار برود. از سوی دیگر او عشق اول خود ایگریت را در آنجا پیدا کرد و به همین دلیل تصمیم گرفت به همان مکان یعنی شمال بازگردد.

آیا برن می‌تواند آینده را ببیند؟

دانلود گیم آف ترونز

قدرت برن هرگز تعریف کامل و دقیقی نداشت، از سویی اشاره می‌شد که او در گذشته زندگی می‌کند و حافظه بشریت است اما در لحظات دیگر شاهد آینده بینی برن نیز بوده‌ایم. در واقع او از جزییاتی از آینده نیز با خبر بود و این را در لحظات مهمی دیده‌ایم که می‌توان به انتخاب شدنش به عنوان پادشاه یا کشتن نایت کینگ توسط آریا اشاره کنیم. اما نکته‌ای عجیب بود است که در مواقعی پیش بینی‌هایی از برن می‌توانست کمک کننده باشد اما در این لحظات برن هیچ نظری نمی‌داد و شاید دلیلش این بود که از انتهای ماجرا باخبر بود و نیازی نمی‌دید که چیزی بگوید.

دوتراکی‌ها به کجا خواهند رفت؟

دنریس تارگریان

اینکه تکلیف دوتراکی ها پس از مرگ دنریس چه می‌شود یکی از موارد ناواضح ماجراست. در صحنه‌ای دوتراکی ها در اسکله دیده می‌شوند اما مشخص نیست که در حال کار کردنند یا در حال رفتن از کینگز لندینگ هستند. سؤال بعدی این است که چطور آنها پس از مرگ دنریس شورش نکردند و جان را نکشتند؟ ظاهراً دوتراکی‌ها در مقابل مرگ ملکه‌شان بسیار ملایم و عادی رفتار کرده‌اند. به طور کلی برای جنگنده‌های دوتراکی که چیزی برای از دست دادن نداشتند، کل سفر وستروس یک تعطیلات موفقیت آمیز بود.

تکلیف آنسالیدها چه شد؟

کشتی‌هایی در اختیار کرم خاکستری قرار گرفت تا بتواند همانطور که به میساندی قول داده بود به ناث بازگردد و مردم ناث را آزاد کند و در آنجا زندگی آرامی داشته باشد. از سوی دیگر مشخص نیست که آنسالیدها همگی به کرم خاکستری ملحق شوند یا خیر. اما چیزی که می‌توان گفت این است که آنسالیدها چه با رهبری دنریس و چه بدون حضور او برای آزادی خواهند جنگید.

چرا فقط شمال مستقل شد؟

sansa

عجیب بود که سانسا تقاضا کرد تا شما مستقل شود و در واقع سون کینگدمز تبدیل به سیکس کینگدمز شد زیرا شامل 6 بخش مختلف بود که می‌توان به Vale، Riverlands، Casterly Rock، Storms end، The Reach و Dorn اشاره کرد. صادقانه هیچ دلیلی وجود ندارد برای اینکه شمال به یک حکومت مستقل تبدیل شود. این در حالیست که Dorn بیشتر از شمال شرایط مستقل شدن را دارد و از لحاظ تاریخی مستقل‌تر بوده است. اما شاید چون شاهزاده دورنیش ضعیف بوده این استقلال به او داده نشده و از سوی دیگر شمال با محافظت از سرزمین‌ها در مقابل وایت واکرها اکنون قدرت یک حکومت مستقل بودن را دارد. از سوی دیگر چون برن استارک است در نتیجه هم پیمانی و وفاداری با شما همیشه ادامه خواهد داشت در نتیجه هیچ رقابتی از این پس وجود نخواهد داشت. در واقع می‌توان گفت موافقت برن با سانسا برای حفظ همبستگی‌ها و حفظ حکومت بهترین تصمیم بوده است.

تکلیف دورن چه شد؟

هرگز مشخص نشد که پس از مرگ الاریا سند و دخترانش، چه کسی چگونه حاکم دورن شد اما وریس در فصل هشت اشاره کرد بود که دورن شاهزاده‌ای جدید دارد اما دقیقاً مشخص نشد که چگونه این اتفاق افتاد. اما شاید چون دورنیش ها در بین بینندگان محبوبیت زیادی نداشته‌اند جزییاتی از آن‌ها ارائه شد.

نامیریا، گرگ آریا کجاست؟

در فصل هفت نامیریا، گرگ آریا با گرگ‌های دیگر نشان داده شد و نامیریا و گوست تنهای گرگ‌های باقی مانده سریال هستند که تا پایان گیم آف ترونز زنده مانده‌اند. آریا زمانی که به شمال باز می‌گشت در فصل هفت با گرگ خود روبرو شد اما ظاهراً او دیگر نمی‌خواست تا در کنار آریا باشد و گرگ‌های دیگر همراه شد. در واقع تصویر نامیریا در فصل هفت آخرین چیزی بود که از او دیدیم.

چه اتفاقی برای جنگجویان کارث افتاد؟

پایان گیم آف ترونز

کارث که سرزمین سحر و جادو بودو دنریس از آنجا غارت‌هایی کرده بود. در واقع باید بگوییم که در کارث بود دنریس تصویری از رسیدن به تخت آهنین دید. هرگز مشخص نشد که جه بر سر جنگجویان آن سرزمین آمد اما نتیجه این شد که اژدها از سحر و جادو قوی‌تر بوده است.

ماجرای پروردگار نور و پیشگویان چه بود؟

گات

در طول سریال شاهد پیشگویی‌هایی از پروردگار نور و پیشگویانش بودیم. اما آیا هدف پروردگار نور نابودی وایت واکرها بود. چرا جادوگر قرمز یک پیرزن بود و در نهایت نابود شد؟ اصلاً ماجرای پروردگار نور چه بود؟ آیا پروردگار نور واقعی بود؟

آیا الاریا سند زنده بود؟

دورنیش

قطعاً جواب این سؤال خیر است. درست است که سرسی برای انتقام از او در فصل هفت او را مقابل دخترش قرار داد تا مرگ دخترش را ببیند اما احتمالاً پس از مرگ دخترش او را نیز کشت و زندگی آنها قطعاً در همان قسمت به پایان رسید.

چرا از داریو ناهاریس خبری نشد؟

قسمت آخر گیم آف ترونز

شاید بسیاری از ما توقع داشتیم که در قسمت‌های آخر، داریو ناهاریس معشوقه دنریس را مجدداً ببینیم اما این اتفاق نیفتاد. زمانی که دنریس به وستروس می‌رود که داریو را در مرین نگه می‌دارد تا رهبر نیروهای نظامی آنجا باشد و همیشه منتظر بودیم که در جنگ مقابل سرسی از داریو استفاده کند که به کلی این اتفاق نیفتاد. در نتیجه ظاهراً داریو در مرین باقی مانده است.

پایان گیم آف ترونز

در آخر باید بگوییم که سؤالات و ابهامات بسیار است اما این موارد چیزی از ارزش‌های سریال کم نمی‌کند و شاید اگر به تمامی آنها پرداخته می‌شد، سریال بیش از حد کش داده می‌شد که آن هم زیاد خوب نبود. در نهایت همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم پایان گیم آف ترونز از جمع بندی بسیار خوبی برخوردار بود و عملکرد بازیگران شاهکار بود. اگر شما عزیزان هم سوالاتی در ذهنتان باقی مانده می‌توانید در بخش نظرات آن‌ها را با ما در میان بگذارید.

امتیاز: 3.9 از 5 (81 رای)

۸۴ دیدگاه

 1. Avatar MELEMT گفت:
  0

  واقعا این سریال محشر بود
  اما از فصل ۴ به بعد کم کم سریال شروع به افت کرد چرا که داستان رو از کتاب اصلی جدا کردند
  واقعا قسمت اخر افتضاح بود و نمره ۴.۱ گرفت
  واقعا با افتضاح فصل اخر حق داده نمره اش از بریکینگ بد کم تر باشه

 2. Avatar Arman گفت:
  0

  بازی تاج و تخت یک سریال بسیار زیبا و اکشنی بود ولی چند مورد جزعی در قسمت اخر داشت ۱-چرا جان بعد از مرگ دنریس پادشاه نشد از اول اون پادشاه ب حق بود چون اون یک تارگرین بود و همه ی مردم وستروس دوستش داشتن بنظرم نویسنده اینجارو خراب کرد چون جان باید پادشاه میشد نه یک فلج۲-نویسنده باز یک جایی خراب کرد اونم این بود که چرا دنریس شهر به اون بزرگی نابود کرد ،ولی دک میکنم چون از اژدهاش ناراحت بود ولی به هر حال می تونستند جوری کنن که دنریس اون شهرو نابود نمیکرد و به همرا جان بر هفت قلمرو حکومت میکردند۳-یا حداقل نویسنده جوری تنظیم میکرد داستان که جان به شمال میرفت و به اونجا حکومت میکرد.

  در کل سریال بسیار عالی و جذابی بود ،که شروع قوی و پایان ظعیفی داشتند و درکل حتما به کسایی که هنوز این سریال زیبا ندیدند پیشنهاد میکنم که حتما حتما ببینند

  • Avatar Ali tgs گفت:
   0

   اوبرین مارتل 4تا فرزند داشت(تو فصل 5 برادر اوبرین گفت)
   3 تاشون مردن ولی یکیشون زنده موند و همون به دورن حکومت کرد

 3. Avatar حمزه گفت:
  0

  سلام فیلم قشنگی بود آخرین فصل فهمیدم دنریس باید ملکه جانشین هفت پادشاه اقلیم بشه ولی جان کشت اگر دنریس جانشین میشد فیلم تمام میشد و ادامه داره فیلم بسازید 🙂🙂🙂
  همش به فکر استارک ها باید همه زنده بمونه یه دفعه تک تک استارکی ها کشتن فقط آدمایی که به استارکی ها میکشتن فحش میخورن خیلی احساس غمگین بود 😩😩😩

 4. Avatar abolfazl گفت:
  0

  فکر میکردم ند استارک تا آخر زنده بمونه زودتر از هرکی البته جز دوستش مرد
  کلا نویسنده دوست داره شخصیتای اصلی رو بکشه
  راحت ند استارک رو کشت
  راحت راب استارک رو کشت
  راحت وارث تاج و تخت برادر دنریس رو کشت
  راحت خود دنریس رو کشت
  راحت جافری و سرسی و کینگ اسلیر رو کشت
  کال دروگو میتونست تا آخر زنده بمونه چون خیلی قوی بود
  چرا وایت واکر ها بخاطر مرگ رئیسشون به اون راحتی افتادن و کلا وایت واکری وجود نداره؟؟
  پس اونهمه پسر که اون یارو تقدیم میکرد برای تبدیل چیشدن؟
  معشوقه دنریس چرا کلا محو شد!!
  جادوگرا که ۱۳ رو نابود کردن هر کدومشون میتونستن بیان سراغ دنریس
  دنریس چرا آخر کل یه شهر رو به اتیش کشید مگه نمیگفت من مثل پدرم نیستم و با بی گناها کاری ندارم؟؟
  شخصیت no-one خیلی بدرد نخور بود، خدای چند چهره بود ولی حاضر نشد تو جنگ زنده ها شرکت کنه در صورتیکه مهارتش در حدی بود که نزدیک ده نگهبان رو یه جا کشت تا سه نفر بتونن از دروازه رد شن
  آریاتا حدی کتک خورده بود که هیچ ضربه ایدرد آور براش نبود
  مهارتش بیشتر از هرکسی بود تنها زن شوالیه
  رو راحت تو تمرین شکست داد
  چرا اینقد ضعیف بود داخل جنگ
  خیلی از شخصیتا یدفعه ای محو شدن
  یه بانوی قرمز بود بجز شخصیت اصلی
  اصلا اون چیشد؟؟
  معشوقه دنریس چیشد؟؟
  چرا یکی از اونایی که به لرد نور خدمت میکردن تلاش نکردن کسی رو که زنده میکرد رو زنده کنن حداقل درحد تلاش
  برن نمیتونست آینده رو ببینه فقط با تجربه های گذشته پیش بینی میکرد
  در کل فیلم و کتاب خیلی عالی بود هرچند یکم مورد داشت تو فیلم
  ولی نویسنده عالی هستن جناب ار ار مارتین

  • Avatar م.ب گفت:
   0

   خیلی از این موارد مرگ دلیل داره بیشتر توجه کنید می فهمید، یکی از دلایل بزرگی که کاراکترها حذف میشن بخاطر خود خواهی هستش. تو این سریال هرکی که بفکر دیگران است قطعا زنده می مونه (جان اسنو).

 5. Avatar abolfazl گفت:
  0

  به نظرم مسخره ترین کاراکتر no-one هست
  و همینطور آریا،
  ایشون میتونست تو یه زمان نزدیک ده تا نگهبان رو بدون اینکه کسی متوجه حتی مرگشون بشه بکشه که سه نفر از دروازه رد بشن
  بعد آریا این همه تلاش میکنه و کتک میخوره تا جاییکه اصلا درد براش معنی نداره، میتونه یه زن شوالیه که کلیگن رو شکست داد رو راحت تو تمرین شکست بده بعد میاد اینهمه داد و فریاد میکنه و شبیه ماهرا نیست
  همه موهاشون شببه پدرشونه ولی جان چرا تارگرین هست ولی موهاش سفید نیست؟؟
  چرا برادر دنریس با قیر داغ که نباید یه اژدها رو بکشه مرد ولی پسرش سوار اژدها میشد و کلا اژدها به دید همخون نگاهش میکرد چون وقتی دید مادرشو کشت فقط تخت آهنی رو ذوب کرد!! یعنی این حیوون فهمید بدبختی کل آدما اونه دنریس و راب استارک و ند استارک و بقیه نفهمیدن
  گفتم ند استارک، فکر میکردم زیاد دووم بیاره اول از همه مرد😂
  بعد ایشون مثلا داناترین مرد هفت پادشاهیه اینطوری ابلهانه مرد!!
  وایت واکر ها فقط با مردن دو تا از اصلیا کلا با مرگ سه تا کارشون تموم شد، خیلی کمتر چیزی که انتظار میرفت بود،
  مادر شرین کل عمرش بی محلی میکرد به بچش و استنیس عاشق بچش بود ولی هربار با نماد میخواست کاری کنه بچش گیر بیوفته و خودشو قربونی جنگ کنه!!
  جان و دنریس میتونستن باهم فرمانروایی کنن چیزی که هردوشون بدشون نمیومد بعد جان میاد بخاطر حرف تیریون هم خودشو گیر میندازه هم راحت عمشو میکشه😂😂
  در کل هم فیلم خوبی بود، هم نویسندش دانا بود قطعا باز میتونه بترکونه

 6. Avatar sj گفت:
  0

  سوالی که برن میتونه آینده رو ببینه یا نه جوابش تو فصل سه قسمت دو هستش اگه یادتون بیاد اون موقعی که یارو پسر خوشگله و خواهرش میان پیش برن ،
  برن و پسره یه مکالمه ای دارن با هم که پسره به برن میگه تو یه وارگی و برن هم میپرسه به این معنیه که میتونم اتفاقایی که نیفتاده رو ببینم ؟ پسره هم جواب میده و هم اونایی که خیلی وقت پیش اتفاق افتادن رو هم میتونی ببینی

 7. Avatar m.j.kh گفت:
  0

  سریال خیلی خوبی بود درسته دوفصل اخر یکم خراب کردن بخصوص قسمت آخر یکم مبهم شد ولی خداییش بهتر از فیلم های ایرانیه که تا نصفه تموم میشن بقیه فیلم رو باید حدث بزنی
  ولی این فیلم میتونست پایانی بهتر داشته باشه بخصوص اگه دنریس نمی مرد

 8. Avatar amir گفت:
  0

  اگه توجه کرده باشین اولای فیلم کرستر که با دختر هاش رابطه داشته پسر هاش رو میبرده تو جنگل و به وایت واکر ها میداده که اونارو به وایت واکر تبدیل کنن اگر اونارو کسی غیر از نایت کینگ تبدیل کرده باشه ارتش مرده های دیگه ای هست و با توجه به تعداد دختران زیادش باید حدود نصف ارتش قبلی آدم داشته باشه یه سوال هم که اینجا پیش میاد اینه که چرادر اونروزی که دنریس برای مذاکره میره و میساندی رو میکشند تو اون قسمت چرا سرسی دنریس و فرمانده آنسالید ها و اژدهاش رو نکشت

  • Avatar آرین گفت:
   0

   خیلی سریال قشنگ و خوبی بود. من که خیلی باهاش حال کردم و همیشه دلم می سوزه که این سریال تموم شد چون حالا حالا ها دیگه یه همچین سریال خفنی نمی بینیم. 😔.
   به نظر من یکی از موفقیت های بزرگ این سریال این بود که از اول داستان و سیزن 1 ما یه سری شخصیت اصلی داشتیم و داستان تقریبا دور اون ها می چرخید که به مرور یه سری از اون ها میمردن یا یه سری از اتفاقات براشون میفتاد و یا از خط داستانی حذف میشدن. چون همین فراز و نشیب ها و بالا و پایین شدن خط داستانی یک سریاله که باعث میشه مجموعه ای از احساس ها به مخاطب و بیننده دست پیدا کنه. احساس غم، نفرت، انتقام، شادی، دلسوزی، عصبانیت، مهربونی و…..
   مثلا همه ما از شخصیت ند استارک و راب استارک خوشمون میومد و دوست داشتیم از اول تا آخر پیشمون باشن. ولی بعد از کلی دلبستگی و وابستگی میمیرن اونم به طرز وحشتناکی و بدی به خصوص ند.
   درست بر عکس بیشتر فیلم و سریال های ایرانی که داستان و کارکتر ها از اول تا اخر سریال نه عوض میشن نه اتفاقی براشون میفته که بخواد حس هیجان رو ایجاد کنه و مخاطب رو وادار کنه که بخواد بیشتر به پای سریال بشینه و ببینه که چه اتفاقی قراره بیفته.
   به نظرم با تمام حرف هایی که بالا زدم راجب تغییر در کارکتور ها ولی کشته شدن دنریس و پایان و سرنوشت جان اسنو خیلی غم انگیز و سخت بود برامون بعد از اون همه علاقه و وابستگی به دنریس و جان. و به نظرم یکم زیاد روی بود که دنریس کشته شه. من خودم به عنوان یکی از طرفداران پر و پا قرص این سریال انتظار داشتم که عاقبت دنریس مثل پدرش نشه و تبدیل به یه فرمان روای عادل و مهربون باشه درست مثل همون دنریسی که از اول می‌شناختیم و درباره جان هم من به شخصه دوست داشتم بعد از اون همه سختی و تلاش برای برقرای صلح، آرامش و امنیت مردم جهان و سختی مادر نداشتن و محروم بودن از مهر و محبت مادری و از اون جایی که کتلین استارک زیاد توجهی به او نمی کرد حداقل یه پاداشی تو سریال داشته باشه. مثلا ای کاش جان پاداشاه 7 کینگدام میشد به جای برن. یا حداقل به وینترفل میرفت کنار خانوادش. یا مثلا لرد یه جایی میشد یا حداقل به عنوان آخرین و تنها بازمانده تارگرین ها به همون اولین قلعه ای که اجداد تارگرینش ساخته بودن میرفت و نصل تارگرین ها رو ادامه میداد و مانع منقرض شدنشون میشد به جای تبعید و رفتن از خاک وستروس. چون در نهایت بیشتر بیننده ها دنبال یه پایان خوش هستن نه یه همچین پایان غمناکی. نمیگم خیلی بد تموم شد ولی خب خوب هم تموم نشد و به عقیده من اون چیزی نبود که ما انتظار داشتیم.

 9. Avatar بیننده گفت:
  0

  یکی از بهترین سریالها بود تا فصل ششم!!! یعنی از زمانیکه ارائه فیلم از رمانیکه فیلم ازش ساخته میشد جلو زد و این شد که دو فصل اخر بکلی تمام اصول سریال رو زیر سوال برد!!!!
  سوتی اول فیلم این بود که پسر هر پدر از رنگ موهاش مشخص میشد و همونطور که ند استارک و جان آرین فهمیدن که جافری بخاطر اینکه موهای طلایی و نه موهای مشکی داشت یه حروم زاده اس پس چرا جان اسنو پسر یه تارگرین موهاش مشکی بود نه نقره ای؟؟
  دوم اینکه برن بارها گفت که من کلاغ سه چشم هستم و دیگه برن استارک نیستم پس چرا به جنوب رفت واسه پادشاهی؟؟؟ اونکه دیگه برن نبود؟ زاغ سه چشم که ماله پادشاهی نبود!!!
  سوم اینکه بعد از نابودی وات واکر ها چرا دیوار باید باقی بمونه و نگهبانانش بمونن؟؟؟
  چهارم مگه به گفته بنجن استارک در پایه های دیوار طلسم هایی هست که نمیزاره مرده ها ازش عبور کنن چطوریه که دیوار فرو میریزه و اونها ازش رد میشن؟؟؟؟
  پنجم دنریس اژده های خودش رو بخاطر سوزوندن یه دختر بچه زندانی میکنه اونوقت یکدفعه تصمیم میگیره که شهر رو نه قلعه ای که سرسی داخلش رو آتیش بزنه؟؟؟؟
  ششم جان اسنو میفهمه که اخرین تارگرین مرد زنده از خاندانشه و میفهمه که دنریس عمه اش هست اونوقت نه خودش پادشاه میشه و نه اجازه میده که عمه اش به حکومت برسه؟؟؟ چرا دراگون بالای سر مادرش میشینه و قاتل مادرشو نمیکشه؟؟؟؟ چطور قبلا حتی با تهدیدم بقیه رو ذوب میکرد اما الان راحت میره؟؟؟
  مهمترین سوتی داستان در لحظه ای بود که جان و بقیه رفتن تا یه مرده رو بعنوان اسیر بیارن و در وسط یه دریاچه گیر کردن!!! اگه اولین باری که وایت واکرها به سم حمله کرد نگاه کنین یادتون میاد که اب قبل از رسیدنش شروع به یخ زدن کرد!! چطوریه که مردها بهمراه وایت واکرها یه روز پای دریاچه وایمیستن تا آب یخ بزنه؟؟؟ مگه آب زودتر نباید یخ بزنه؟؟؟
  من این سریال رو تا فصل ششم خیلی دوس داشتم اما بطور کاملا تابلویی دو فصل آخر رو جمع کردن که سریال رو ببندن!!! واسه همینم اینقد سوتی دادن و قسمتهای 50 دقیقه ای رو 90 دقیقه ای کردن و فصل های 10 قسمتی به 6 قسمتی تبدیل شدن!!!
  اگه بخوام نمره بدم سریال تا فصل 6 نمره 9.6 میگیره و دو فصل آخر نمره 4 میگیره!!!

 10. Avatar گلی گفت:
  0

  دنریس از همون موقع ک اژدهاهاش بزرگ شدن یه سره تو فکر سوزوندن مردم بود… در طول فیلم و فصل های قبل چندین و چند بار اطرافیانش بهش تذکر دادن ک موقع خشم نباید تصمیم بگیری… ولی کلا طبعش ب پدرش رفته بود گویا…

 11. Avatar Javad گفت:
  0

  اگه سریال خوب تموم میشد واقعا دیگه تموم شده بود و دیگه ساخته نمیشد ولی حالا که بد تموم شده باید منتظر باشیم تا فصل جدیدیرو ببینیم . خیلی چیزا میتونین تو فصل اخر ببینین که دلیلی باشه برای فصل جدید مثل اژدها که دنریس رو برد و همینطور شوهر دوم دنریس که تو مرین پادشاهی میکنه . بنظرم اژدها دنریس رو اونجا میبره.

 12. Avatar سگ شکاری=بازیگر فیلم=xd گفت:
  0

  همه این سوسشرگویی ها رو ول کنیم برم سر اصل مطیلل ابا فصل9 میاد یا نهههه من معتاد این فیلم شدم اگه نیاد فوش کیدمم

  • Avatar Amir گفت:
   0

   اره خدایی منم معتادش شدم 😭

  • Avatar Ibrahim گفت:
   0

   سلام دوستان گیم اف ترونزی
   اول اینکه بگم این سریال با اختلاف بهترین سریال تاریخ بود و منم امروز آخرین قسمتش رو دیدم.
   من این سریال رو نشستم تو سه ماه دیدم و واقعا یه حس عجیبی بین من و کاراکتر هایی مثل جان دنیرس آریا و حتی تیون ایجاد شده بود.
   من میدونم بعضی هاتون از همون سال 2011 که فک کنم اولین قسمتش بود نشستید نگاش کردین میدونم شما هم مثل من به این فیلم اعتیاد پیدا کردین.
   مثل اینکه سریال تموم شد و دیگه فصل 9 ساخته نمیشه ولی آیا این درست بود که قسمت آخر رو اونطور بی ملاحظه بسازن؟
   میلیون ها بیننده منتظر یک پایان خوش و دل چسب بودن و کارگردان و طراحان و نویسندگان فیلم با کاری که کردن با دل میلیون ها بیننده بازی کردن.
   من شکایت اصلیم اینه که چطور ممکن بود که جان دنریس رو بکشه؟! جان که به خاطر دنریس با خواهر هاشم دعوا می‌کرد پس چطور کشتش اونم وقتی که دنریس اونقد دوستش داشت و خوشحال بود 😭
   راستش قسمت آخر سریال ذهنم رو بدجور مشغول کرده بعضی وقتا میگم کاش اصلا سریال رو نمیدیم یا کاش قسمت آخرش اونجوری تموم نمیشد.
   با تموم شدن این سریال من خیلی دل تنگش شدم و امیدوارم که سریال به هر نحوی که شده ادامه داشته باشه بماند که چندین سوال بدون جواب تو ذهن همه ی ما همونطور بی جواب مونده و تنها راه جوابشون ادامه سریاله.
   قسمت آخر واقعا دلم رو شکوند وقتی جان دنریس رو کشت و اژدها دنریس رو با خودش برد😭
   بعدشم حق دنریس و جان بود که پادشاه و یا ملکه بشن نه برن، جان اون همه سختی کشید و قدرت خیلی زیادی داشت بعد از مردن دنریس فقط جان میتونست فرمانروایی کنه😢
   مرگ دنریس تو قسمت آخر بد ترین سکانس و تلخ و گریه آور ترین سکانس ممکن سریال بود
   😭😭😭😭😭

 13. Avatar Ali گفت:
  0

  فیلم دیگه ادامه نداره؟
  اصلا برای چی این فیلمو ساختن؟
  در کل خیلی فیلم **می تخیلی بود😂😂

  • Avatar هیونگ گفت:
   0

   😆 👍 😆

 14. Avatar Maedeh_dn گفت:
  0

  سلام ادمین … وقتی وایت واکرا از بین رفتن دیگه واسه چی جان به قلعه برگرده !!!! اون دیوار و بنا برای حفاظت هفت قلمرو از دست وایت واکرا و وحشیا بود که دیگه هر دو حل شد در طول فیلمنامه ……

  • Avatar Zahra گفت:
   0

   برای این رفت اونجا چون هرکی بره به دیوار تموم گناهاش پاک میشه

   • Avatar محمد گفت:
    0

    دیوای نمونده بود که….
    ثانیا با وحشی ها رفت باغ وحش نه اینکه به کلیسا تا گناهاش پاک بشه

 15. Avatar سلام گفت:
  0

  اگر کسی دلیلی داره واسه اینا بگه:
  چرا نایت کینگ بااتش اژدها نمرد
  چرا جادوگر سرخ خودشو اونطوری کشت
  چرا جان از دیوار رد شد
  چطور دیوار تو یه قسمت درست شد

  • Avatar SHADOW گفت:
   0

   چون نایت کینگ مرده نبود و هیچ دلیلی مبنی بر اینکه با آتش بمبره نبود حتی تو قسمت های قبلی فیلم هم گفت
   چون یه تقدیر نبود و میدونست که میخواد بمیره (خدای نور بهش گفته بود)
   چون از اول به اون طرف دیوار علاقه داشت و در قسمت آخر هم که به خاطر قتل دنریس به اونجا تبعید شد
   دیوار از اول درست بود کی گفته تو یه قسمت درست شد

   • Avatar Zahra گفت:
    0

    برای این رفت اونجا چون هرکی بره به دیوار تموم گناهاش پاک میشه

   • Avatar الهه گفت:
    0

    دیوار رو اژدهای مرده خراب کرده بود که لشکر مرده ها تونستن ازش رد بشن

 16. Avatar عاطفه گفت:
  0

  آریا کلی وقت گذاشت ک بتونه بی چهره باشه آخرشم از تواناییش کلا دو سه بار استفاده کرد😒😒😒😒😒😒

 17. Avatar Hadi گفت:
  0

  به نظر من بهترین سریال تاریخ بود و بهترین سکانس
  انتقام جان اسنو از رمزی و پس گرفتن وینترفل این خودش بزرگترین پیروزی بود
  البته ناگفته نماند
  سکانس های پایانی پیام های بسیار بزرگی داشت
  دیالوگ های ناب
  سزای عشق مرگ
  و وظیفه مرگ عشق

 18. Avatar علی اصغر گفت:
  0

  خیلی از اتفاقات و داستان ها مبهم موندند . سریالی که پر از دیالوگ های فوق العاده و داستان هیجان انگیز بود نباید اینطور به پایان میرسید . نایت کینگ خیلی عظمتش بالاست ولی تو سریال توی یه قسمت تمومش کردند . در اصل وقتی نایت کینگ حمله کرد ، همه مردم از ترس به خودشون میلرزیدن و زیر زمین پنهان شده بودند . جنگ چند روز طول کشید ، ده ها هزار نفر از دوتراکی ها و ارتش پاکان به راحتی کشته شدند و طی هزار حمله ای که به سمت نایت کینگ شد هیچکس نتونست از بینش ببره (نه با آتیش نه با شیشه دراگون و نه با هیچ چیز دیگه ای)و در آخر آریا استارک با بدنی پر از زخم و خون به صورت شانسی نایت کینگو میکشه ؛ ولی تو فیلم به راحتی نایت کینگ و ارتشش از بین میرن . نایت کینگ عظمتش بالاتر از اونه که اینطوری بمیره . واقعاً متاسفم
  این برای بینندگان فقط یه سریال نبود ؛ بلکه سفر به سرزمین رویاها بود و با دیدنش لذت میبردند .
  ولی سریال به گونه ای تموم شد که پس از 8 سال انتظار باید واقعن انسان براش تاسف بخوره !
  مرگ تیون گریجوی ، مرگ جیمی کنار خواهرش ، مرگ اهالی پر نشاط وِستروس ، مرگ دنریس و تبعید شدن جان به شمال واقعن غم انگیز بود .
  کلی حرف هست که بخام بگم … واقعن با این سریال اشک ریختم و کسایی که از پایان ناراضی بودند رو درک میکنم . فقط بهتون میگم منتظر باشید …

  • Avatar Maedeh_dn گفت:
   0

   اینکه اریانا تو اون فضا تونست وایت کینگو از بین ببره خودش فوق العاده بود …. خدایی همه محاسباتمونو بهم ریخت کی فکرشو میکرد اریانا تموم کننده باشه …. اینا یعنی درگیر کردن ذهن مخاطب به فیلم … و اینکه منم خیلی متعجب شدم … ولی تحلیل که میکنم فیلمو برام روشن تر میشه …. شاید میخاد بگه گاهی اوقات اون موقعی که اصلا انتظار نداری همه ی اون چیزی که میخوای برات اتفاق میفته توی یه لحظه ….. کلا محشر بود همه همش پر پیام بود…. با همه اینا من دوسش داشتم و سخت اعتقاد دارم که بهترینه

   • Avatar علی گفت:
    0

    آریا ،وایت کینگ

 19. Avatar .......reza گفت:
  0

  دنریس حقش بود اونارو بسوزونه چون اژدهاشو زدن اژدها هاهم مثل بچش بودن خودتون اگه بچتونو از دس بدید چیکار میکنید درسته که بگیم کار مردم نبود ولی اگه منم جای دنریس بودم بچمو از دس داده بودم به هیچ کس رحم نمیکردم .جان هم نباید میکشتش اگه من جای اژدها بودم جانو همون جا کباب میکردم ولی من خودم دوس داشتم جانو دنریس بهم برسن یه حکومت خوب تشکیل بدن قسمت اخرش شاید نزدیک ۱۵ دقیقه گریه کردم من دوس دارم این فیلم ادامه پیدا کنه با همین اسم یه شخصیت جدیدی بیاد تو داستان اژدها بره بیارتش دنریسو زنده کنه ولی حیف که دنریس /خانم کلارک از فیلم خدا حافظی کرد

 20. Avatar ....... گفت:
  0

  دنریس حقش بود اونارو بسوزونه چون اژدهاشو زدن اژدها هاهم مثل بچش بودن خودتون اگه بچتونو از دس بدید چیکار میکنید درسته که بگیم کار مردم نبود ولی اگه منم جای دنریس بودم بچمو از دس داده بودم به هیچ کس رحم نمیکردم .جان هم نباید میکشتش اگه من جای اژدها بودم جانو همون جا کباب میکردم ولی من خودم دوس داشتم جانو دنریس بهم برسن یه حکومت خوب تشکیل بدن قسمت اخرش شاید نزدیک ۱۵ دقیقه گریه کردم من دوس دارم این فیلم ادامه پیدا کنه با همین اسم یه شخصیت جدیدی بیاد تو داستان اژدها بره بیارتش دنریسو زنده کنه ولی حیف که دنریس /خانم کلارک از فیلم خدا حافظی کرد

 21. Avatar Òwàìś گفت:
  0

  نباید اینطور تمامی داشته باشه باید فصل نهم هم بیاد

 22. Avatar سجاد گفت:
  0

  اغا سریال به این قشنگی انگار اینا دیگه خسته شده بودن زود جمش کردن رفت، این سریال باید فصل هشت به نایت کینگ میرسید فصل اخرم به جنگ سره تخت پادشاهی ، خداوکیلی ما چند فصل مو به تنمون سیخ شده بود که وایت واکرها قراره بیان ،اون اپیزودم واقعا هیچکس هیچی نفهمید انقد تاریک بود، این سریال باید برای اپیزود پایانیش یه شاهکار خلق میکردن باید یکم کشش میدادن حداقل تا فصل نهم

 23. Avatar ق گفت:
  0

  خیلی بد تموم شد😓😡😥😭😭😭

  • Avatar آروین گفت:
   0

   خیلی خوب تموم شد تازه ادن دنریس ۱میلیون ادم کشت حقش مرگ . بود جان کاره خوب کرد . فقط نباید جورا و سگ شکاری کشته میشد

   • Avatar نیما گفت:
    0

    مرگ جورا خیلی غمگین بود😔و همین طور تیون گریجوی

  • Avatar Sahar گفت:
   0

   فیلم باحالی بود. ضمنا اگه این طوری تموم نمیشد و اون طوری که مخاطب میخواست تموم میشد اونوقت تو خاطره ها نمیموند. 🏹🗡️

 24. Avatar حامد سعادتی نژاد گفت:
  0

  ایا فیلم تاج و تخت فصل جدیدیی خواهم داشت جز فصل اخریعنی فصل 8 فصل 9 هم داره لطفا جواب گو باشید اگه داره کی منتشر میشه

  • Avatar شهرام گفت:
   0

   تمام هدف این سریال جنگ با وایت واکرها بود و از اولین قسمت تا فصل هشتم همه منتظر این جنگ بودیم. واقعا مجبور بودن که تو یک قسمت این جنگ رو تموم کنن؟ نایت کینگ با اون همه توانایی باید تو اولین حمله به انسانها اینقدر ساده کشته میشد؟

  • Avatar ........ گفت:
   0

   قطعا تموم شده چون همین فصل ۸ رو بزرور ساختن !

 25. Avatar رضا رشیدی گفت:
  0

  این همه بشینی وقتتو بزاری برا تماشا این فیلم. ارزششو داشت البته تا قبل از قسمت ۴ فصل ۸.
  ولی آخرش خیلی چرت تموم شد. جان اسنو این همه دلاوری شجاعت از خودش نشون داد این همه ب مردم اهمیت میداد آخرش باید تنها بدون هیچ کدوم از اطرافیانش ب جای دوری تبعید بشه و پادشاه نشه دنریس نباید اون شهرو میسوزوند. یا اگع قرار بود خشمشو خالی کنه. مردم رو نمیکشت. بعد جان هم مجبور نبود بکشش. بیشتر شخصیت های فیلم مردن. و جان هم تبعید شد کسایی هم ک زنده موندن هر کدوم ب جایی دوری رفتن. این پایان خیلی غم انگیز بود مخصوصا لحظات آخرش که موزیک پخش میشه جان و وحشی ها هم دارن از بین درختا رد میشن. پایان خیلی غم انگیزی داشت. حداقل نباید جان تبعید میشد. یا. دنریس کشته. باید ی کم پایانشو. جذاب میکردن ن غم انگیز.
  این پایان حتی میتونه بعضی از تماشاگرا این فیلم رو افسردع. یا. شکست روحی بهشون بدع
  شاید ما هیچی از فیلم سازی ندونیم ولی فیلمو برای رضایت از ما یا همون تماشاگرها میسازن. پس چرا نباید حداقل. ی کمی از پایان فیلم. مارو خوشحال کنه. یا باعث رضایتمون شه. نه اینکه همه کشته شن مخصوصا دنریس و جان هم تبعید و این دو بهم نرسن. موزیک فیلم یکی از نقاط قوت فیلمه ک رامین جوادی زحمتشو کشیدع. خیلی موزیک خوبی بود. ولی پایان داستان. افتضاح بود. با وجود کشته شدن دنریس ونرسید او و جان ب هم. وکشته شدن بسیاری دیگر از شخصیت ها

  • Avatar محمد گفت:
   0

   عزیزم دنریس عمه جان بود هیچ وقت به هم نمی‌رسیدند غصه نخور کچل میشی

   • Avatar Mohamad گفت:
    0

    دمت منو از خودکشی نجات دادی😢😢

   • Avatar mani گفت:
    0

    چطوری سرسی و جیمی بهم میرسیدن چون اون عکش بود بهش نمیرسید بعدش دیدی ک از جان پرسید مشکل داری با این موضوع گفت ن

  • Avatar ...... گفت:
   0

   پایانهای بد فیلم رو به یادماندنی تر میکنه

  • Avatar بنفشه گفت:
   0

   بنظر من داستان از حد توانایی و ظرفیت نویسنده هاش فراتر رفت…یعنی داستان بجایی رسید که نویسنده ها توانایی و هوش لازم برای پردازشش رو نداشتن و خیلی مبتدیانه فقط جمع بندیش کردن…بنظر من پایان جان اسنو باید همین می بود،، قهرمان ی که بر اصول خودش تا پای جان ایستادگی میکرد و محافظت از انسان ها بزرگترین رسالتش بود و وقتی به هدفش رسید دیگر جای ماندن برای خودش نمی دید…در واقع پادشاهی برای جان هدف نبود و هدف او بسیار والاتر از پادشاهی….اما نباید اینطور می رفت،، تبعید شدن او بسیار ناعادلانه و مغایر شان قهرمان یک داستان بود…داستان باید بگونه ای پیش میرفت که او به انتخاب خودش پادشاهی را کنار بگذاره و بره..درست مثل یه قهرمان نه اینکه بعد از آونهمه از جان گذشتگی در نهایت ناباوری تبعید بشه اونم بخاطر نظر یه آویژه گستاخ!

 26. Avatar احمدرضا گفت:
  0

  احتمالش خیلی زیاده که یه سریال دیگه شروع بشه با یه اسم دیگه که در ارتباط با گیم آف تروتز باشه. مثل انیمیشن سریالی ترولز هانتر که بعد از تموم شدنش سریال آرکدیا پخش شد که به اون داستان ربط داشت و چندبار شخصیت های آرکدیا با شخصیت های ترولز هانتر روبه رو شدن‌

 27. Avatar alir گفت:
  0

  تمامی نا راضی ها از پایان سریال متعصفانه یه یک نکته اساسی توجه نمیکنن : که داستان اصلی که نوشته مارتین باشه هنوز ناقصه و دو جلد از کتاب باقی مونده در نتیجه یا باید راه سریال از کتاب جدا نمیشد و چندین سال برای هر فصل صبر میکردیم و هنوز توی فصل 5 یا 6 میبودیم و یا باید یه جوری با تخیلاتشون سر ته پروژه رو هم میاوردن
  دقت کنید که تمامی شخصیت پردازی های عمیق سریال تمامش وامدار کتاب مرجع هستش و کتاب هم ناقص بنا بر این بسیار طبیعی بود که خیلی از زوایا رو به نحوی جم جور کنن بره چون هیچ کس از اصل ماهیت خیلی از اتفاقات رخ داده خبری نداره مگر اینکه داستان اصلی تکمیل بشه
  مثلا نزدیک چندین سال برای شاه شب شخصیت پردازی شد اما دیدیم که همش با یه صحنه تموم شد رفت و هیچ وقت دلیل حضورش و هدف اصلیش رو متوجه نشدیم . چون احتمالا سازنده ها چاره ای جز این نداشتن و خودشون هم بیشتر از ما نمیدونستن.

  اگه موارد بالا رو در نظر بگیریم از نظر من پایان بسیار خوب و متعادلی بود و نمیشه چندان بهش خورده گرفت.

  امیدوارم در اینده یه ریمک ازش ساخته بشه و به جای اقتباس از تمامیت داستان سریال بسازن.

 28. Avatar جان تارگرین گفت:
  0

  اگه به داستان پادشاه شدن داستان جان اسنو از همه بهتر بود حداقل اش این بود که یک بار از مرگ برگشته بود و اینکه در قسمت های قبلی دوتا از فرماندهان پادشاه را گشت .به نظرم برن همون پادشاه شب است آخه تنها کسی که در هنگام وارگ کردنش دیدش و به اون دست زد پادشاه شب بود و اینکه جای دست پادشاه شب روی دست برن موند و از این نکته میخوام این نتیجه را بگیرم که اگه پادشاه شب میخواست برن را بکشه همون جا که برای اولین با دیدش میتونست

 29. Avatar مرتضی گفت:
  0

  این برام مبهم شدکه توی هرقسمت رهبروایت واکرهاپادشاه شب.یکی نبودن اگه توجه کرده باشین چنتابودن.وچراباکشته شدن یکیش همه مردن.وهیچ وقت اوناخودشون واردجنگ نمیشدن فقط بقیه روتبدیل میکردن وبقیه میجنگیدن ودراخراون چندنفرکاری نداشت کشتنش برای بقیه ارتش مردگان. این یکم مسخره میومد

 30. Avatar ابوذر گفت:
  0

  دوستان جواب تمام سوالاتتون رو در سریال بعدی با عنوان بلود آف مون خواهید گرفت این سریال اتفاقاتی رو نشون میده که همه رو شکه میکنه اژدها دنریس رو به سرزمین ولانتیس میبره تا توسط جادوگران مو قرمز دوباره به زندگی برگرده ، قیام اصلی وایت واکرها در راهه و اینو بدونید که تا زمان نابودی هفت وایت واکر بزرگ کماکان اونها به بقای نسل ادامه میدن که این ۷ نفر در فصل ۳ نشان داده شد که یک نوزاد رو در زادگاه وایت واکرها به صورت زنده به وایت واکر تبدیل کردند ، برن اژدها رو برای جنگ پایانی نیاز داره ، اگر سوال دیگه ای بود در خدمتم این ای دی اینستاگراممه
  @abozarzamani70

  • Avatar nima گفت:
   0

   شما از کجا میدونید؟و چگونه این اطلاعات رو بدست اوردین؟
   [email protected] این ایدی اینستا بنده است پس اگه میشه لطفا به دایرکتم بیایید و بگید مرسی.

  • Avatar Amir گفت:
   0

   میشه بگی از کجا این اطلاعات رو اوردی ؟

  • Avatar مهدی گفت:
   0

   امیدوارم کردی

  • Avatar Moji گفت:
   0

   اسپین اف یعنی اتفاقات قبل و میگه نه بعدو

 31. Avatar آرین گفت:
  0

  نایت کینگ با اون همه قدرت اونطوری خیلی مسخره مردو همه وایت واکرا از بین رفتن!!! تو یه اپیزود از بین رفتن بدون این که جنگیو ببرن!!!! دنریس 8 تا سیزن برای مردم جنگید بعدش اومد همرو سوزوند!! جان اسنو تارگرین بود برای هیچی!!! بعد این همه وفاداری اومد دنریسو کشت!!! برن کلاغ سه چشم شد بعد این همه فصل هیچ علاقه ای به پادشاهی نداشت حقیقت راجع به جان نگفت!!! سانسا تیریون یا آریا هم نگفتن!! تازه حالا خیلی چیزا و شخصیتا که مبهم موندن به کنار!!! یعنی 8 سال منتظر اینجاش بودیم خیلی جالبه!! :)))

 32. Avatar محمد گفت:
  0

  تا الان سریالی به این زیبایی، پیچیدگی و کیفیت ساخته نشده و به بهترین نحو ممکن هم تموم شد. اگر غیر از اینه بهترین سریال دنیا معرفی نمیشد
  بهترین اتفاق ممکن این بود که دنریس کشته بشه چون داشت کاملا به پدرش تبدیل میشد و می خواست همه مردم مخالف خودشو بسوزونه.
  و جواب خیلی از سوالاتی که شما بهشون گفتی ابهام مشخصه و برطرف نشدن شون دلیل داره، دلیل شون اینه که داستان بطور کامل تمام نشه تا بتونن چند سال دیگه فصل ۹ سریال رو بسازن.

 33. Avatar دیانا گفت:
  0

  یعنی چند تا کامنت گذاشتن اینقد باعث حسادت شما میشه

 34. Avatar سید علی گفت:
  0

  ابهامات زیادی از خودش به یادگار گذاشت، شخصاً سر درد گرفتم، از خودم و همه بینندگان معذرت خواهی میکنم بابت اینهمه تماشا و چشم انتظاری فصل ها… اون از جنگ با پادشاه شب، ملک اللیل، نایت کینگ که واقعاً خیلی کم کاری شد، این هم از پایان ماجرا، اژدها یه سره شده بود، ارتش طلایی در یک چشم بهم زدن متلاشی شد، ناوگان گریجوری به باد فناء رفت، اژدها رفت به قهقراء… با اینهمه تبحری که در طول فصل های قبلی از خودشون نشان دادن، اما در این فصل و مخصوصاً در انتها صرفاً خواستن تمامش کنند حالا یا به میل خودشون و یا اینکه خودمون رو گول بزنیم که ذائقه بینندگان برایشان مهم بوده…

 35. Avatar Cpt.shahryar گفت:
  0

  انقد زد حال خوردم که دیگه تصمیم گرفتم هیچگاه سریال نبینم و این اخرین سریال عمرم بود که دیدم

  • Avatar علی گفت:
   0

   باهات موافقم دوست عزیز واقعا ضد حال خوردیم هیچوقت فکرشو نمیکردم اینجوری تمومش کنن دوست نداشتم در اخر شاهد مرگ دنریس باشم و خیلی اتفاقای دیگه که اینجوری رقم خورد ولی امیدوارم بتونن یه جوری این گندی که زدنو جمعش کنن و جواب تمام سوالایی رو که تو ذهنمون هستش رو بدن و یکی از خواسته های من به عنوان یک بیننده این هستش که با وجود چاقو خوردن دنریس اژده ها اونو جایی ببره که دوباره بتونن به زندگی برش گردونن مثل جان که یک بار مرد و زنده شد.

   • Avatar مهیار گفت:
    0

    آخرش بسیار بسیار عالی تموم شد،این دوستانی ک انتقاد میکنن،انتظار داشتن دنریس با جان ازدواج کنه.فیلم ایرانی زیاد دیدن

    • Avatar شهرام گفت:
     0

     درود بر شما
     من خودم به شخصی با پایان خیلی همه چیز عالی مخالف چون واقعیت زندگی اصلا زیبا نیست اتفاقا دنریس و جان خوب جمع شد عشق و وظیفه اما از اون ور پشت بوم فکر کنم کارگردان افتاده البته نظر منه متلاشی کردن فیلم شاید بیننده رو …..حداقل فیلم و باز میذاشت شاید بهتر بود البته شاید

 36. Avatar علیرضا گفت:
  0

  من احساس میکنم تو غیر قابل بیش بینی بودن تو این فصل زیاده روی کردن. اگه بخاین بصورت سطحی نگاه کنیم میگیم : اره بایان خوبی بود ولی نه باسه یه سریالی که 8 سال طول کشید به اینجا برسه . در نتیجه خودشون میخاستن سرشو هم بیارن ولی بعدا متوجه میشن این سریال با اینهمه بیننده هنوزم جا داشت که ادامه داشته باشه …. فکرشو بکن یه شخصیت بی خاصیت اخر باید کینگ بشه -_-

 37. Avatar مسعود گفت:
  0

  خانوم مجدی عمداً این مقاله ها رو مینویسه تا مردم بریزن سایت و کامنت بدن و بازدیدها بره بالا! وگرنه هر آدم فیلم/سریال بازی میدونه که این فصل افتضاح بود. حتی کلارک بازیگر نقش دنیرس ازش میپرسن قسمت آخر چطوریه؟ دیدید با چه خنده مسخره می کنه! خیلی بامزه بود حرکتش.

  واقعاً مسخره بود. امتیازش تو سایت IMDB شده 4.3 این یعنی افتضاح جناب مجدی. عده ای ناراضی نه عزیزم بگو 90 درصد مخاطب ناراضی!

 38. Avatar حسین گفت:
  0

  مختار کجایی …

 39. Avatar kambiz گفت:
  0

  حتی ایمیلی کلارک یه جوری پایان فصل مسخره کرد تو مصاحبش. برن هم همین طور.

  • Avatar ایوب گفت:
   0

   دوستان همه ی خوبی این سریال به این بود که هیچ وقت طبق نظر مخاطب پیش نرفت. من از هشت سال پیش این سریالو میبینم و بعد هر فصل لحظه شماری میکردم برای فصل بعد و به همین خاطر درکش میکنم و به همین خاطر این پایانو قبول دارم.
   بر خلاف فیلما و سریالای دیگه که دنیارو گل و بلبل نشون میدن و آخرش همه چی به خوبیو خوشیو اینا تموم میشه، گیم آو ترونز همیشه سعی کرده به واقعیت نزدیک باشه. واقعیتی که توش نامردی، حق خوری،خیانت و جنایت و هزار موضوع دیگه هس که هیچ کس تا حالا جسارت نشون دادنشو به این پررنگی نداشته و بعد اینم بعید میدونم کسی با این جرات پیدا شه.
   و به همین دلایل من گیم آو ترونزو بهترین سریال تاریخ تا به امروز میدونم و عاشق این سریالمو تحسینش میکنم.

   • Avatar سورنا گفت:
    0

    از همه اینها مهمتر، علایمی که نایت کینگ میزاشت چی بود؟ این همه هم روش تاکید میشد. یا اون شیپوری که تو شمال دیوار پیدا کردن چی بود؟ فکر کنم نویسنده ها انقدر عجله داشتن تمام کنن نصف ماجراها را فراموش کردند به سرانجام برسونن

   • Avatar ایمان گفت:
    0

    مساله اینه که پایانش خوب و خوش بود

    یه پادشاه آروم و غیر منفعل پایان خوبیه یا یک ملکه دیونه قدرت مثل دنریس؟
    دست راست شدن تریون پایان خوب و خوشی یا سوزانده شدن بدست اژدها؟
    شورای انتخاب پادشاهی خوب و خوشه یا شمشیرهای آماده ادعای پادشاهی؟

    اونقدر پایانش لوس و خنک و خوب و خوش و مستأصل بود که حال آدم بد میشه

   • Avatar Bats گفت:
    0

    . وایکینگ دد رو دیدی؟؟؟

 40. Avatar پیمان گفت:
  0

  نهایت همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم پایان گیم آف ترونز از جمع بندی بسیار خوبی برخوردار بود

  آدم اینقدر پرت و سطحی

 41. Avatar مسعود گفت:
  0

  من درک میکنم اون بنده خدایی که هشت سال وقت گذاشته تا سریال اونجوری که اون دوست داره تموم شه، بعد سیما فیلم میاد یهویی اینجوری میزنه تو پرش. اما به نظر من ایرادات اصلی سریال که هیچکس بهش توجه نداشته اول کمرنگ بودن امر خطیر ازدواج در سراسر سریال بود که درست و حسابی بهش پرداخته نشد. هر بنده خدایی که ازدواج کرد قسمت بعدی کلا نابود شد. جان، راب، جافری، تامن و … انتظار من این بود حداقل آخر داستان آریا و سانسا، برین به عنوان تنها بازماندگان اناث سریال با اکبرآقای بقال سر وستروس ازدواج میکردن تا سر و سامون بگیرن، مساله چند همسری اصلن بهش پرداخته نشد. بد نبود به اون هم اشاره بشه. شخصیتهای زن سریال اصلن خوب پرداخته نشده بودن. در سراسر فیلم شما زنی رو دیدید که مشغول پخت و پز گلدوزی، ملیله دوزی و … باشه؟ آیا کشورداری مهمترین خصیصه یک زن هست؟ بعد گشت ارشاد کجا بود در سراسر فیلم؟ این همه تبرج و لباسهای تنگ و بی حیایی؟! مشکلات دیگه هم بود که ان شالله در فرصتهای آتی بهش اشاره ای خواهیم داشت.

  • Avatar اعمد گفت:
   0

   😂😂😂😂😂

 42. Avatar نایت کینگ گفت:
  0

  خانم مجدی فکر نمیکی ما رو دست میندازی
  :قسمت آخر این سریال بوده‌ایم که باز هم موجب نارضایتی برخی:
  برخی این قسمت امتیاز 4.4 از imdb 10 گرفته 47 از 100 نمره rotten tomato , و امتیاز 2.2 از 10 از سایت متا
  نزدیک 1.5 ملیون نفر امضا جمع کردن بعد میگی برخی ناراحتن
  ” اما این موارد چیزی از ارزش‌های سریال کم نمی‌کند” ارزش اصلا ارزشی برای سریال گذاشتند که بخوایم بهش بپردازیم افتابه گرفتن سمت سریال شما گفتی سریال بیش از حد کش داده میشد خود مارتین میگه باید 5 فصل ادامه میداشت دیگه شما یکم اخلاق نویسندگی هم رعابت کنید خوبه واقعا ارمان سریال این بود این همه بیاد که اخرش ما رو اینطور مسخره کنه

  • Avatar majid گفت:
   0

   چقد جدی گرفتی بابا اینو ساخته بودن واسه سرگرمی. چرا فک میکنی حالا امتیازش مهمه انقد؟

  • Avatar majid گفت:
   0

   اصن به فرض که مارتین گفته باشه پایانش بد بود باید ادامه می داشت چه اهمیتی داره؟ اصن واسه تو چه فرقی می کنه؟ سریال بود دیگه

 43. Avatar kambiz گفت:
  0

  یه چیز دیگه هم بود. این آتیش اژدها بود!!!
  مگه چی گاز معده داشت این که آخه اینجور یه نفس آتیش بده بیرون. حالا میگم آتیش زیاد داشت دیگه فشار آتیش بود موشک نبود که اون قصر به اون عظمت اون ساختمونای سنگی مثل خونه گلی خورد و خاک شیر میکرد. تو قسمت آخر اژدها می خواد تخت ذوب کنه چند لحظه طول میکشه حتی دیوارهای اطراف سرخ میشن ولی مثل قسمت قبل تو یه چشم به هم زدن پودر نشدن. این هم خیلی غیر واقعی بود.

 44. Avatar kambiz گفت:
  0

  قسمت آخر امتیاز خیلی ضعیفی از Imdb گرفته بعد میگید خوب بود. داستانو نتونستن جمعش کنن تمومش کردن. شخصیت دناریس خراب کردن. اون جان اسنو واقعا از یه نگاه حرامزاده بودا … آخر هم عمه خودشو کشت. بی ناموس … 🙂
  به نظرم نویسندگان داستان یه جورایی تحت تاثیر نگاه مردم به داستان از این بابت که تو گیم آف ترونز باید منتظر مرگ ناگهانی قهرمانای داستان قرار بگیری قرار گرفتن. مرگ ند استارک واققعا برای من غیر منتظره بود و به داستان نیرو داد. شخصیت های زیادی که بهشون امید داشتیم ولی مردن. ولی این نباید بشه خط داستان. اون هم حتما به صورت سورپرایز.
  داستان به نظرم غم انگیز تموم شد. لازم نبود حتما غم انگیز تموم بشه. هیچ انرژی خاصی تو پایانش ندیدم. سرد تموم شد. انگار به هدف نخورد. نه اینکه بگم باید حتما شاد تموم میشد ولی نه این جور تراژدی … از اول فیلم سه تا شخصیت بودن که واقعا به نظرم قهرمان داستان بودن. خیلی هاشون در ادامه به نظر قهرمان میومدن مثلا ند استارک و آریا یادمه تو یه قسمتایی مثل نقش اول یه فیلم سینمایی بودن انقدر داستان و اتفاقات پیرامونشون پر رنگ بود. ولی از اول که برنو دیدم مثل قهرمان اصلی داستان بود. دناریس هم که در یک نقطه دیگه از نقشه بود هم مثل یک قهرمان و تمرکز اصلی داستان بود. و جان اسنو. این سه تا همش قهرمان اصلی و شخصیت آرمانی داستان بودن. برن که میتونم بگم بعد از چند فصل اصلا بهش درست پرداخته نشد. تبدیل شد به یه شخصیت فرعی. الان هم که شاه شد به خاطر شخصیتی هست که از اول داستان براش پرداخته شد. و اگرنه شاه شدنش باین خط داستان اخیر غیر منطقی بود به نظرم. این برن چند فصل آخر با اون برن پر محتوای فصل های اول فرق داشت. جان اسنو هم که میشه گفت هیچ تغییری در زندگیش به وجود نیومد. همون تنهایی بود که موند. آخرش هم هیچی نفهمید. دناریس هم حذف شد. یعنی نمی تونم بگم کشته شد به نظرم از داستان حذف شد انقدر سریع جمش کردن. می تونم بگم این سه تا قهرمان رسالت خودشون نتونستن انجام بدن.

  سازندگان فیلم نتونستن برای تموم کردن داغ سریال از پتانسیل شخصیتی اونها استفاده کنن.

  • Avatar محمد گفت:
   0

   دنریس بی دلیل کشته نشد اتفاقا باید هم کشته میشد چون مردم بی گناه کینگ لندینگ رو قتل عام کرد و تصمیم داشت به تمام وستروس لشکرکشی کنه و مخالفای خودشو به اتیش بکشه و کپی برابر اصل پدرش بشه که بهترین حالت این بود که دنریس کشته بشه، اینکه میگی نمیدونی چرا دنریس کشته شد نشون دهنده اینه که یا چیزی از داستان فیلم متوجه نشدی یا هم داری عمدا این نظراتو میدی

 45. Avatar علی گفت:
  0

  فکر کنم نویسنده عمدا گفته پایان سریال بسیار خوب بوده که چند تا فحش جدید یاد بگیره

  • Avatar احسان گفت:
   0

   آره صد در صد نویسنده این مقاله دوست داره چندتا کامنت زیر مطلبش داشته باشه برای همین آخرش گفته به نظر سریال خوب بود خخخخخ
   آره عزیزم تو هم خوبی ، سریالم خوب بود گلم من چقدر خوشحالم 🙂
   یک پا گذاشتن اینور سریال و یه پا اونورش و …..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.