پایان گیم آف ترونز

سوالاتی که پس از پایان گیم آف ترونز برای بینندگان بی‌جواب ماند!

بر اساس گزارش‌های منتشر شده گیم آف ترونز بیشترین بازدید را در قسمت آخر داشته است. بینندگان قسمت آخر این سریال که در واقع پایان گیم آف ترونز بوده با 13.6 میلیون بیننده به صورت زنده از HBO رکوردشکنی رد و بیشترین بیننده را برای شبکه HBO به ثبت رساند. این در حالی است که تعداد بازدید کلی این قسمت به 19.3 میلیون بیننده رسید که یک رکورد عجیب برای گیم آف ترونز و HBO بوده است. به‌طورکلی فصل هشتم گیم آف ترونز با میانگین 44.2 میلیون بیننده به‌پایان رسید که رقم بالاترین سطح بینندگان فصل آخر بوده است. اما موضوعی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت این است که پایان گیم آف ترونز با سؤالات بی‌جوابی همراه بوده که هرگز پاسخ آنها را در فصل پایانی ندیده‌ایم.

پایان گیم آف ترونز و سوالات بی‌جواب

گیم آف ترونز پس از 73 قسمت و پس از 8 سال و 8 فصل به پایان رسید و دیروز شاهد قسمت آخر این سریال بوده‌ایم که باز هم موجب نارضایتی برخی از بینندگان شد. اما همان‌طور که اشاره کردیم احتمالاً سؤالاتی در ذهنتان بی‌جواب باقی ماند که قصد داریم تا در این مطلب به این سؤالات بپردازیم.

اژدها کجا رفت؟

پایان گیم آف ترونز

پس از مرگ دنریس، اژدهایش او را گرفت و با خود برد اما این اژدها به کجا رفت و شاید بهتر بود که تصویری از جایی که اژدها به همراه مادرش رفت را در صحنه‌ای می‌دیدیم. در نهایت سؤال این است که قصد برن از پیدا کردن آخرین اژدها چه بود؟ آیا او را خواهند کشت؟

چرا جان به وحشی‌ها ملحق شد و به کجا رفتند؟

در پایان جان به کجا رفت؟ چرا او به وحشی‌ها ملحق شد؟ آیا قرار نبود که به قلعه سیاه خدمت کند؟ اکنون که وایت واکرها از بین رفته‌اند مسئولیت قلعه سیاه چیست؟ شاید جواب تمام این سؤالات این باشد که جان تصمیم گرفت تا از سیاست‌های وستروس و هر جنگ و ماجراهای جدیدی دور شود و به همین دلیل تصمیم گرفت برای ادامه زندگی به وحشی‌ها ملحق شود و به شمال دیوار برود. از سوی دیگر او عشق اول خود ایگریت را در آنجا پیدا کرد و به همین دلیل تصمیم گرفت به همان مکان یعنی شمال بازگردد.

آیا برن می‌تواند آینده را ببیند؟

دانلود گیم آف ترونز

قدرت برن هرگز تعریف کامل و دقیقی نداشت، از سویی اشاره می‌شد که او در گذشته زندگی می‌کند و حافظه بشریت است اما در لحظات دیگر شاهد آینده بینی برن نیز بوده‌ایم. در واقع او از جزییاتی از آینده نیز با خبر بود و این را در لحظات مهمی دیده‌ایم که می‌توان به انتخاب شدنش به عنوان پادشاه یا کشتن نایت کینگ توسط آریا اشاره کنیم. اما نکته‌ای عجیب بود است که در مواقعی پیش بینی‌هایی از برن می‌توانست کمک کننده باشد اما در این لحظات برن هیچ نظری نمی‌داد و شاید دلیلش این بود که از انتهای ماجرا باخبر بود و نیازی نمی‌دید که چیزی بگوید.

دوتراکی‌ها به کجا خواهند رفت؟

دنریس تارگریان

اینکه تکلیف دوتراکی ها پس از مرگ دنریس چه می‌شود یکی از موارد ناواضح ماجراست. در صحنه‌ای دوتراکی ها در اسکله دیده می‌شوند اما مشخص نیست که در حال کار کردنند یا در حال رفتن از کینگز لندینگ هستند. سؤال بعدی این است که چطور آنها پس از مرگ دنریس شورش نکردند و جان را نکشتند؟ ظاهراً دوتراکی‌ها در مقابل مرگ ملکه‌شان بسیار ملایم و عادی رفتار کرده‌اند. به طور کلی برای جنگنده‌های دوتراکی که چیزی برای از دست دادن نداشتند، کل سفر وستروس یک تعطیلات موفقیت آمیز بود.

تکلیف آنسالیدها چه شد؟

کشتی‌هایی در اختیار کرم خاکستری قرار گرفت تا بتواند همانطور که به میساندی قول داده بود به ناث بازگردد و مردم ناث را آزاد کند و در آنجا زندگی آرامی داشته باشد. از سوی دیگر مشخص نیست که آنسالیدها همگی به کرم خاکستری ملحق شوند یا خیر. اما چیزی که می‌توان گفت این است که آنسالیدها چه با رهبری دنریس و چه بدون حضور او برای آزادی خواهند جنگید.

چرا فقط شمال مستقل شد؟

sansa

عجیب بود که سانسا تقاضا کرد تا شما مستقل شود و در واقع سون کینگدمز تبدیل به سیکس کینگدمز شد زیرا شامل 6 بخش مختلف بود که می‌توان به Vale، Riverlands، Casterly Rock، Storms end، The Reach و Dorn اشاره کرد. صادقانه هیچ دلیلی وجود ندارد برای اینکه شمال به یک حکومت مستقل تبدیل شود. این در حالیست که Dorn بیشتر از شمال شرایط مستقل شدن را دارد و از لحاظ تاریخی مستقل‌تر بوده است. اما شاید چون شاهزاده دورنیش ضعیف بوده این استقلال به او داده نشده و از سوی دیگر شمال با محافظت از سرزمین‌ها در مقابل وایت واکرها اکنون قدرت یک حکومت مستقل بودن را دارد. از سوی دیگر چون برن استارک است در نتیجه هم پیمانی و وفاداری با شما همیشه ادامه خواهد داشت در نتیجه هیچ رقابتی از این پس وجود نخواهد داشت. در واقع می‌توان گفت موافقت برن با سانسا برای حفظ همبستگی‌ها و حفظ حکومت بهترین تصمیم بوده است.

تکلیف دورن چه شد؟

هرگز مشخص نشد که پس از مرگ الاریا سند و دخترانش، چه کسی چگونه حاکم دورن شد اما وریس در فصل هشت اشاره کرد بود که دورن شاهزاده‌ای جدید دارد اما دقیقاً مشخص نشد که چگونه این اتفاق افتاد. اما شاید چون دورنیش ها در بین بینندگان محبوبیت زیادی نداشته‌اند جزییاتی از آن‌ها ارائه شد.

نامیریا، گرگ آریا کجاست؟

در فصل هفت نامیریا، گرگ آریا با گرگ‌های دیگر نشان داده شد و نامیریا و گوست تنهای گرگ‌های باقی مانده سریال هستند که تا پایان گیم آف ترونز زنده مانده‌اند. آریا زمانی که به شمال باز می‌گشت در فصل هفت با گرگ خود روبرو شد اما ظاهراً او دیگر نمی‌خواست تا در کنار آریا باشد و گرگ‌های دیگر همراه شد. در واقع تصویر نامیریا در فصل هفت آخرین چیزی بود که از او دیدیم.

چه اتفاقی برای جنگجویان کارث افتاد؟

پایان گیم آف ترونز

کارث که سرزمین سحر و جادو بودو دنریس از آنجا غارت‌هایی کرده بود. در واقع باید بگوییم که در کارث بود دنریس تصویری از رسیدن به تخت آهنین دید. هرگز مشخص نشد که جه بر سر جنگجویان آن سرزمین آمد اما نتیجه این شد که اژدها از سحر و جادو قوی‌تر بوده است.

ماجرای پروردگار نور و پیشگویان چه بود؟

گات

در طول سریال شاهد پیشگویی‌هایی از پروردگار نور و پیشگویانش بودیم. اما آیا هدف پروردگار نور نابودی وایت واکرها بود. چرا جادوگر قرمز یک پیرزن بود و در نهایت نابود شد؟ اصلاً ماجرای پروردگار نور چه بود؟ آیا پروردگار نور واقعی بود؟

آیا الاریا سند زنده بود؟

دورنیش

قطعاً جواب این سؤال خیر است. درست است که سرسی برای انتقام از او در فصل هفت او را مقابل دخترش قرار داد تا مرگ دخترش را ببیند اما احتمالاً پس از مرگ دخترش او را نیز کشت و زندگی آنها قطعاً در همان قسمت به پایان رسید.

چرا از داریو ناهاریس خبری نشد؟

قسمت آخر گیم آف ترونز

شاید بسیاری از ما توقع داشتیم که در قسمت‌های آخر، داریو ناهاریس معشوقه دنریس را مجدداً ببینیم اما این اتفاق نیفتاد. زمانی که دنریس به وستروس می‌رود که داریو را در مرین نگه می‌دارد تا رهبر نیروهای نظامی آنجا باشد و همیشه منتظر بودیم که در جنگ مقابل سرسی از داریو استفاده کند که به کلی این اتفاق نیفتاد. در نتیجه ظاهراً داریو در مرین باقی مانده است.

پایان گیم آف ترونز

در آخر باید بگوییم که سؤالات و ابهامات بسیار است اما این موارد چیزی از ارزش‌های سریال کم نمی‌کند و شاید اگر به تمامی آنها پرداخته می‌شد، سریال بیش از حد کش داده می‌شد که آن هم زیاد خوب نبود. در نهایت همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم پایان گیم آف ترونز از جمع بندی بسیار خوبی برخوردار بود و عملکرد بازیگران شاهکار بود. اگر شما عزیزان هم سوالاتی در ذهنتان باقی مانده می‌توانید در بخش نظرات آن‌ها را با ما در میان بگذارید.

امتیاز: 3.8 از 5 (68 رای)

۶۵ دیدگاه

 1. Avatar گلی گفت:
  0

  دنریس از همون موقع ک اژدهاهاش بزرگ شدن یه سره تو فکر سوزوندن مردم بود… در طول فیلم و فصل های قبل چندین و چند بار اطرافیانش بهش تذکر دادن ک موقع خشم نباید تصمیم بگیری… ولی کلا طبعش ب پدرش رفته بود گویا…

 2. Avatar Javad گفت:
  0

  اگه سریال خوب تموم میشد واقعا دیگه تموم شده بود و دیگه ساخته نمیشد ولی حالا که بد تموم شده باید منتظر باشیم تا فصل جدیدیرو ببینیم . خیلی چیزا میتونین تو فصل اخر ببینین که دلیلی باشه برای فصل جدید مثل اژدها که دنریس رو برد و همینطور شوهر دوم دنریس که تو مرین پادشاهی میکنه . بنظرم اژدها دنریس رو اونجا میبره.

 3. Avatar سگ شکاری=بازیگر فیلم=xd گفت:
  0

  همه این سوسشرگویی ها رو ول کنیم برم سر اصل مطیلل ابا فصل9 میاد یا نهههه من معتاد این فیلم شدم اگه نیاد فوش کیدمم

 4. Avatar Ali گفت:
  0

  فیلم دیگه ادامه نداره؟
  اصلا برای چی این فیلمو ساختن؟
  در کل خیلی فیلم **می تخیلی بود😂😂

 5. Avatar Maedeh_dn گفت:
  0

  سلام ادمین … وقتی وایت واکرا از بین رفتن دیگه واسه چی جان به قلعه برگرده !!!! اون دیوار و بنا برای حفاظت هفت قلمرو از دست وایت واکرا و وحشیا بود که دیگه هر دو حل شد در طول فیلمنامه ……

  • Avatar Zahra گفت:
   0

   برای این رفت اونجا چون هرکی بره به دیوار تموم گناهاش پاک میشه

 6. Avatar سلام گفت:
  0

  اگر کسی دلیلی داره واسه اینا بگه:
  چرا نایت کینگ بااتش اژدها نمرد
  چرا جادوگر سرخ خودشو اونطوری کشت
  چرا جان از دیوار رد شد
  چطور دیوار تو یه قسمت درست شد

  • Avatar SHADOW گفت:
   0

   چون نایت کینگ مرده نبود و هیچ دلیلی مبنی بر اینکه با آتش بمبره نبود حتی تو قسمت های قبلی فیلم هم گفت
   چون یه تقدیر نبود و میدونست که میخواد بمیره (خدای نور بهش گفته بود)
   چون از اول به اون طرف دیوار علاقه داشت و در قسمت آخر هم که به خاطر قتل دنریس به اونجا تبعید شد
   دیوار از اول درست بود کی گفته تو یه قسمت درست شد

   • Avatar Zahra گفت:
    0

    برای این رفت اونجا چون هرکی بره به دیوار تموم گناهاش پاک میشه

 7. Avatar عاطفه گفت:
  0

  آریا کلی وقت گذاشت ک بتونه بی چهره باشه آخرشم از تواناییش کلا دو سه بار استفاده کرد😒😒😒😒😒😒

 8. Avatar Hadi گفت:
  0

  به نظر من بهترین سریال تاریخ بود و بهترین سکانس
  انتقام جان اسنو از رمزی و پس گرفتن وینترفل این خودش بزرگترین پیروزی بود
  البته ناگفته نماند
  سکانس های پایانی پیام های بسیار بزرگی داشت
  دیالوگ های ناب
  سزای عشق مرگ
  و وظیفه مرگ عشق

 9. Avatar علی اصغر گفت:
  0

  خیلی از اتفاقات و داستان ها مبهم موندند . سریالی که پر از دیالوگ های فوق العاده و داستان هیجان انگیز بود نباید اینطور به پایان میرسید . نایت کینگ خیلی عظمتش بالاست ولی تو سریال توی یه قسمت تمومش کردند . در اصل وقتی نایت کینگ حمله کرد ، همه مردم از ترس به خودشون میلرزیدن و زیر زمین پنهان شده بودند . جنگ چند روز طول کشید ، ده ها هزار نفر از دوتراکی ها و ارتش پاکان به راحتی کشته شدند و طی هزار حمله ای که به سمت نایت کینگ شد هیچکس نتونست از بینش ببره (نه با آتیش نه با شیشه دراگون و نه با هیچ چیز دیگه ای)و در آخر آریا استارک با بدنی پر از زخم و خون به صورت شانسی نایت کینگو میکشه ؛ ولی تو فیلم به راحتی نایت کینگ و ارتشش از بین میرن . نایت کینگ عظمتش بالاتر از اونه که اینطوری بمیره . واقعاً متاسفم
  این برای بینندگان فقط یه سریال نبود ؛ بلکه سفر به سرزمین رویاها بود و با دیدنش لذت میبردند .
  ولی سریال به گونه ای تموم شد که پس از 8 سال انتظار باید واقعن انسان براش تاسف بخوره !
  مرگ تیون گریجوی ، مرگ جیمی کنار خواهرش ، مرگ اهالی پر نشاط وِستروس ، مرگ دنریس و تبعید شدن جان به شمال واقعن غم انگیز بود .
  کلی حرف هست که بخام بگم … واقعن با این سریال اشک ریختم و کسایی که از پایان ناراضی بودند رو درک میکنم . فقط بهتون میگم منتظر باشید …

  • Avatar Maedeh_dn گفت:
   0

   اینکه اریانا تو اون فضا تونست وایت کینگو از بین ببره خودش فوق العاده بود …. خدایی همه محاسباتمونو بهم ریخت کی فکرشو میکرد اریانا تموم کننده باشه …. اینا یعنی درگیر کردن ذهن مخاطب به فیلم … و اینکه منم خیلی متعجب شدم … ولی تحلیل که میکنم فیلمو برام روشن تر میشه …. شاید میخاد بگه گاهی اوقات اون موقعی که اصلا انتظار نداری همه ی اون چیزی که میخوای برات اتفاق میفته توی یه لحظه ….. کلا محشر بود همه همش پر پیام بود…. با همه اینا من دوسش داشتم و سخت اعتقاد دارم که بهترینه

 10. Avatar .......reza گفت:
  0

  دنریس حقش بود اونارو بسوزونه چون اژدهاشو زدن اژدها هاهم مثل بچش بودن خودتون اگه بچتونو از دس بدید چیکار میکنید درسته که بگیم کار مردم نبود ولی اگه منم جای دنریس بودم بچمو از دس داده بودم به هیچ کس رحم نمیکردم .جان هم نباید میکشتش اگه من جای اژدها بودم جانو همون جا کباب میکردم ولی من خودم دوس داشتم جانو دنریس بهم برسن یه حکومت خوب تشکیل بدن قسمت اخرش شاید نزدیک ۱۵ دقیقه گریه کردم من دوس دارم این فیلم ادامه پیدا کنه با همین اسم یه شخصیت جدیدی بیاد تو داستان اژدها بره بیارتش دنریسو زنده کنه ولی حیف که دنریس /خانم کلارک از فیلم خدا حافظی کرد

 11. Avatar ....... گفت:
  0

  دنریس حقش بود اونارو بسوزونه چون اژدهاشو زدن اژدها هاهم مثل بچش بودن خودتون اگه بچتونو از دس بدید چیکار میکنید درسته که بگیم کار مردم نبود ولی اگه منم جای دنریس بودم بچمو از دس داده بودم به هیچ کس رحم نمیکردم .جان هم نباید میکشتش اگه من جای اژدها بودم جانو همون جا کباب میکردم ولی من خودم دوس داشتم جانو دنریس بهم برسن یه حکومت خوب تشکیل بدن قسمت اخرش شاید نزدیک ۱۵ دقیقه گریه کردم من دوس دارم این فیلم ادامه پیدا کنه با همین اسم یه شخصیت جدیدی بیاد تو داستان اژدها بره بیارتش دنریسو زنده کنه ولی حیف که دنریس /خانم کلارک از فیلم خدا حافظی کرد

 12. Avatar Òwàìś گفت:
  0

  نباید اینطور تمامی داشته باشه باید فصل نهم هم بیاد

 13. Avatar سجاد گفت:
  0

  اغا سریال به این قشنگی انگار اینا دیگه خسته شده بودن زود جمش کردن رفت، این سریال باید فصل هشت به نایت کینگ میرسید فصل اخرم به جنگ سره تخت پادشاهی ، خداوکیلی ما چند فصل مو به تنمون سیخ شده بود که وایت واکرها قراره بیان ،اون اپیزودم واقعا هیچکس هیچی نفهمید انقد تاریک بود، این سریال باید برای اپیزود پایانیش یه شاهکار خلق میکردن باید یکم کشش میدادن حداقل تا فصل نهم

 14. Avatar ق گفت:
  0

  خیلی بد تموم شد😓😡😥😭😭😭

  • Avatar آروین گفت:
   0

   خیلی خوب تموم شد تازه ادن دنریس ۱میلیون ادم کشت حقش مرگ . بود جان کاره خوب کرد . فقط نباید جورا و سگ شکاری کشته میشد

   • Avatar نیما گفت:
    0

    مرگ جورا خیلی غمگین بود😔و همین طور تیون گریجوی

  • Avatar Sahar گفت:
   0

   فیلم باحالی بود. ضمنا اگه این طوری تموم نمیشد و اون طوری که مخاطب میخواست تموم میشد اونوقت تو خاطره ها نمیموند. 🏹🗡️

 15. Avatar حامد سعادتی نژاد گفت:
  0

  ایا فیلم تاج و تخت فصل جدیدیی خواهم داشت جز فصل اخریعنی فصل 8 فصل 9 هم داره لطفا جواب گو باشید اگه داره کی منتشر میشه

  • Avatar شهرام گفت:
   0

   تمام هدف این سریال جنگ با وایت واکرها بود و از اولین قسمت تا فصل هشتم همه منتظر این جنگ بودیم. واقعا مجبور بودن که تو یک قسمت این جنگ رو تموم کنن؟ نایت کینگ با اون همه توانایی باید تو اولین حمله به انسانها اینقدر ساده کشته میشد؟

  • Avatar ........ گفت:
   0

   قطعا تموم شده چون همین فصل ۸ رو بزرور ساختن !

 16. Avatar رضا رشیدی گفت:
  0

  این همه بشینی وقتتو بزاری برا تماشا این فیلم. ارزششو داشت البته تا قبل از قسمت ۴ فصل ۸.
  ولی آخرش خیلی چرت تموم شد. جان اسنو این همه دلاوری شجاعت از خودش نشون داد این همه ب مردم اهمیت میداد آخرش باید تنها بدون هیچ کدوم از اطرافیانش ب جای دوری تبعید بشه و پادشاه نشه دنریس نباید اون شهرو میسوزوند. یا اگع قرار بود خشمشو خالی کنه. مردم رو نمیکشت. بعد جان هم مجبور نبود بکشش. بیشتر شخصیت های فیلم مردن. و جان هم تبعید شد کسایی هم ک زنده موندن هر کدوم ب جایی دوری رفتن. این پایان خیلی غم انگیز بود مخصوصا لحظات آخرش که موزیک پخش میشه جان و وحشی ها هم دارن از بین درختا رد میشن. پایان خیلی غم انگیزی داشت. حداقل نباید جان تبعید میشد. یا. دنریس کشته. باید ی کم پایانشو. جذاب میکردن ن غم انگیز.
  این پایان حتی میتونه بعضی از تماشاگرا این فیلم رو افسردع. یا. شکست روحی بهشون بدع
  شاید ما هیچی از فیلم سازی ندونیم ولی فیلمو برای رضایت از ما یا همون تماشاگرها میسازن. پس چرا نباید حداقل. ی کمی از پایان فیلم. مارو خوشحال کنه. یا باعث رضایتمون شه. نه اینکه همه کشته شن مخصوصا دنریس و جان هم تبعید و این دو بهم نرسن. موزیک فیلم یکی از نقاط قوت فیلمه ک رامین جوادی زحمتشو کشیدع. خیلی موزیک خوبی بود. ولی پایان داستان. افتضاح بود. با وجود کشته شدن دنریس ونرسید او و جان ب هم. وکشته شدن بسیاری دیگر از شخصیت ها

  • Avatar محمد گفت:
   0

   عزیزم دنریس عمه جان بود هیچ وقت به هم نمی‌رسیدند غصه نخور کچل میشی

   • Avatar Mohamad گفت:
    0

    دمت منو از خودکشی نجات دادی😢😢

   • Avatar mani گفت:
    0

    چطوری سرسی و جیمی بهم میرسیدن چون اون عکش بود بهش نمیرسید بعدش دیدی ک از جان پرسید مشکل داری با این موضوع گفت ن

  • Avatar ...... گفت:
   0

   پایانهای بد فیلم رو به یادماندنی تر میکنه

  • Avatar بنفشه گفت:
   0

   بنظر من داستان از حد توانایی و ظرفیت نویسنده هاش فراتر رفت…یعنی داستان بجایی رسید که نویسنده ها توانایی و هوش لازم برای پردازشش رو نداشتن و خیلی مبتدیانه فقط جمع بندیش کردن…بنظر من پایان جان اسنو باید همین می بود،، قهرمان ی که بر اصول خودش تا پای جان ایستادگی میکرد و محافظت از انسان ها بزرگترین رسالتش بود و وقتی به هدفش رسید دیگر جای ماندن برای خودش نمی دید…در واقع پادشاهی برای جان هدف نبود و هدف او بسیار والاتر از پادشاهی….اما نباید اینطور می رفت،، تبعید شدن او بسیار ناعادلانه و مغایر شان قهرمان یک داستان بود…داستان باید بگونه ای پیش میرفت که او به انتخاب خودش پادشاهی را کنار بگذاره و بره..درست مثل یه قهرمان نه اینکه بعد از آونهمه از جان گذشتگی در نهایت ناباوری تبعید بشه اونم بخاطر نظر یه آویژه گستاخ!

 17. Avatar احمدرضا گفت:
  0

  احتمالش خیلی زیاده که یه سریال دیگه شروع بشه با یه اسم دیگه که در ارتباط با گیم آف تروتز باشه. مثل انیمیشن سریالی ترولز هانتر که بعد از تموم شدنش سریال آرکدیا پخش شد که به اون داستان ربط داشت و چندبار شخصیت های آرکدیا با شخصیت های ترولز هانتر روبه رو شدن‌

 18. Avatar alir گفت:
  0

  تمامی نا راضی ها از پایان سریال متعصفانه یه یک نکته اساسی توجه نمیکنن : که داستان اصلی که نوشته مارتین باشه هنوز ناقصه و دو جلد از کتاب باقی مونده در نتیجه یا باید راه سریال از کتاب جدا نمیشد و چندین سال برای هر فصل صبر میکردیم و هنوز توی فصل 5 یا 6 میبودیم و یا باید یه جوری با تخیلاتشون سر ته پروژه رو هم میاوردن
  دقت کنید که تمامی شخصیت پردازی های عمیق سریال تمامش وامدار کتاب مرجع هستش و کتاب هم ناقص بنا بر این بسیار طبیعی بود که خیلی از زوایا رو به نحوی جم جور کنن بره چون هیچ کس از اصل ماهیت خیلی از اتفاقات رخ داده خبری نداره مگر اینکه داستان اصلی تکمیل بشه
  مثلا نزدیک چندین سال برای شاه شب شخصیت پردازی شد اما دیدیم که همش با یه صحنه تموم شد رفت و هیچ وقت دلیل حضورش و هدف اصلیش رو متوجه نشدیم . چون احتمالا سازنده ها چاره ای جز این نداشتن و خودشون هم بیشتر از ما نمیدونستن.

  اگه موارد بالا رو در نظر بگیریم از نظر من پایان بسیار خوب و متعادلی بود و نمیشه چندان بهش خورده گرفت.

  امیدوارم در اینده یه ریمک ازش ساخته بشه و به جای اقتباس از تمامیت داستان سریال بسازن.

 19. Avatar جان تارگرین گفت:
  0

  اگه به داستان پادشاه شدن داستان جان اسنو از همه بهتر بود حداقل اش این بود که یک بار از مرگ برگشته بود و اینکه در قسمت های قبلی دوتا از فرماندهان پادشاه را گشت .به نظرم برن همون پادشاه شب است آخه تنها کسی که در هنگام وارگ کردنش دیدش و به اون دست زد پادشاه شب بود و اینکه جای دست پادشاه شب روی دست برن موند و از این نکته میخوام این نتیجه را بگیرم که اگه پادشاه شب میخواست برن را بکشه همون جا که برای اولین با دیدش میتونست

 20. Avatar مرتضی گفت:
  0

  این برام مبهم شدکه توی هرقسمت رهبروایت واکرهاپادشاه شب.یکی نبودن اگه توجه کرده باشین چنتابودن.وچراباکشته شدن یکیش همه مردن.وهیچ وقت اوناخودشون واردجنگ نمیشدن فقط بقیه روتبدیل میکردن وبقیه میجنگیدن ودراخراون چندنفرکاری نداشت کشتنش برای بقیه ارتش مردگان. این یکم مسخره میومد

 21. Avatar ابوذر گفت:
  0

  دوستان جواب تمام سوالاتتون رو در سریال بعدی با عنوان بلود آف مون خواهید گرفت این سریال اتفاقاتی رو نشون میده که همه رو شکه میکنه اژدها دنریس رو به سرزمین ولانتیس میبره تا توسط جادوگران مو قرمز دوباره به زندگی برگرده ، قیام اصلی وایت واکرها در راهه و اینو بدونید که تا زمان نابودی هفت وایت واکر بزرگ کماکان اونها به بقای نسل ادامه میدن که این ۷ نفر در فصل ۳ نشان داده شد که یک نوزاد رو در زادگاه وایت واکرها به صورت زنده به وایت واکر تبدیل کردند ، برن اژدها رو برای جنگ پایانی نیاز داره ، اگر سوال دیگه ای بود در خدمتم این ای دی اینستاگراممه
  @abozarzamani70

  • Avatar nima گفت:
   0

   شما از کجا میدونید؟و چگونه این اطلاعات رو بدست اوردین؟
   _nimajahani@ این ایدی اینستا بنده است پس اگه میشه لطفا به دایرکتم بیایید و بگید مرسی.

  • Avatar Amir گفت:
   0

   میشه بگی از کجا این اطلاعات رو اوردی ؟

  • Avatar مهدی گفت:
   0

   امیدوارم کردی

 22. Avatar آرین گفت:
  0

  نایت کینگ با اون همه قدرت اونطوری خیلی مسخره مردو همه وایت واکرا از بین رفتن!!! تو یه اپیزود از بین رفتن بدون این که جنگیو ببرن!!!! دنریس 8 تا سیزن برای مردم جنگید بعدش اومد همرو سوزوند!! جان اسنو تارگرین بود برای هیچی!!! بعد این همه وفاداری اومد دنریسو کشت!!! برن کلاغ سه چشم شد بعد این همه فصل هیچ علاقه ای به پادشاهی نداشت حقیقت راجع به جان نگفت!!! سانسا تیریون یا آریا هم نگفتن!! تازه حالا خیلی چیزا و شخصیتا که مبهم موندن به کنار!!! یعنی 8 سال منتظر اینجاش بودیم خیلی جالبه!! :)))

 23. Avatar محمد گفت:
  0

  تا الان سریالی به این زیبایی، پیچیدگی و کیفیت ساخته نشده و به بهترین نحو ممکن هم تموم شد. اگر غیر از اینه بهترین سریال دنیا معرفی نمیشد
  بهترین اتفاق ممکن این بود که دنریس کشته بشه چون داشت کاملا به پدرش تبدیل میشد و می خواست همه مردم مخالف خودشو بسوزونه.
  و جواب خیلی از سوالاتی که شما بهشون گفتی ابهام مشخصه و برطرف نشدن شون دلیل داره، دلیل شون اینه که داستان بطور کامل تمام نشه تا بتونن چند سال دیگه فصل ۹ سریال رو بسازن.

 24. Avatar دیانا گفت:
  0

  یعنی چند تا کامنت گذاشتن اینقد باعث حسادت شما میشه

 25. Avatar سید علی گفت:
  0

  ابهامات زیادی از خودش به یادگار گذاشت، شخصاً سر درد گرفتم، از خودم و همه بینندگان معذرت خواهی میکنم بابت اینهمه تماشا و چشم انتظاری فصل ها… اون از جنگ با پادشاه شب، ملک اللیل، نایت کینگ که واقعاً خیلی کم کاری شد، این هم از پایان ماجرا، اژدها یه سره شده بود، ارتش طلایی در یک چشم بهم زدن متلاشی شد، ناوگان گریجوری به باد فناء رفت، اژدها رفت به قهقراء… با اینهمه تبحری که در طول فصل های قبلی از خودشون نشان دادن، اما در این فصل و مخصوصاً در انتها صرفاً خواستن تمامش کنند حالا یا به میل خودشون و یا اینکه خودمون رو گول بزنیم که ذائقه بینندگان برایشان مهم بوده…

 26. Avatar Cpt.shahryar گفت:
  0

  انقد زد حال خوردم که دیگه تصمیم گرفتم هیچگاه سریال نبینم و این اخرین سریال عمرم بود که دیدم

  • Avatar علی گفت:
   0

   باهات موافقم دوست عزیز واقعا ضد حال خوردیم هیچوقت فکرشو نمیکردم اینجوری تمومش کنن دوست نداشتم در اخر شاهد مرگ دنریس باشم و خیلی اتفاقای دیگه که اینجوری رقم خورد ولی امیدوارم بتونن یه جوری این گندی که زدنو جمعش کنن و جواب تمام سوالایی رو که تو ذهنمون هستش رو بدن و یکی از خواسته های من به عنوان یک بیننده این هستش که با وجود چاقو خوردن دنریس اژده ها اونو جایی ببره که دوباره بتونن به زندگی برش گردونن مثل جان که یک بار مرد و زنده شد.

   • Avatar مهیار گفت:
    0

    آخرش بسیار بسیار عالی تموم شد،این دوستانی ک انتقاد میکنن،انتظار داشتن دنریس با جان ازدواج کنه.فیلم ایرانی زیاد دیدن

    • Avatar شهرام گفت:
     0

     درود بر شما
     من خودم به شخصی با پایان خیلی همه چیز عالی مخالف چون واقعیت زندگی اصلا زیبا نیست اتفاقا دنریس و جان خوب جمع شد عشق و وظیفه اما از اون ور پشت بوم فکر کنم کارگردان افتاده البته نظر منه متلاشی کردن فیلم شاید بیننده رو …..حداقل فیلم و باز میذاشت شاید بهتر بود البته شاید

 27. Avatar علیرضا گفت:
  0

  من احساس میکنم تو غیر قابل بیش بینی بودن تو این فصل زیاده روی کردن. اگه بخاین بصورت سطحی نگاه کنیم میگیم : اره بایان خوبی بود ولی نه باسه یه سریالی که 8 سال طول کشید به اینجا برسه . در نتیجه خودشون میخاستن سرشو هم بیارن ولی بعدا متوجه میشن این سریال با اینهمه بیننده هنوزم جا داشت که ادامه داشته باشه …. فکرشو بکن یه شخصیت بی خاصیت اخر باید کینگ بشه -_-

 28. Avatar مسعود گفت:
  0

  خانوم مجدی عمداً این مقاله ها رو مینویسه تا مردم بریزن سایت و کامنت بدن و بازدیدها بره بالا! وگرنه هر آدم فیلم/سریال بازی میدونه که این فصل افتضاح بود. حتی کلارک بازیگر نقش دنیرس ازش میپرسن قسمت آخر چطوریه؟ دیدید با چه خنده مسخره می کنه! خیلی بامزه بود حرکتش.

  واقعاً مسخره بود. امتیازش تو سایت IMDB شده 4.3 این یعنی افتضاح جناب مجدی. عده ای ناراضی نه عزیزم بگو 90 درصد مخاطب ناراضی!

 29. Avatar حسین گفت:
  0

  مختار کجایی …

 30. Avatar kambiz گفت:
  0

  حتی ایمیلی کلارک یه جوری پایان فصل مسخره کرد تو مصاحبش. برن هم همین طور.

  • Avatar ایوب گفت:
   0

   دوستان همه ی خوبی این سریال به این بود که هیچ وقت طبق نظر مخاطب پیش نرفت. من از هشت سال پیش این سریالو میبینم و بعد هر فصل لحظه شماری میکردم برای فصل بعد و به همین خاطر درکش میکنم و به همین خاطر این پایانو قبول دارم.
   بر خلاف فیلما و سریالای دیگه که دنیارو گل و بلبل نشون میدن و آخرش همه چی به خوبیو خوشیو اینا تموم میشه، گیم آو ترونز همیشه سعی کرده به واقعیت نزدیک باشه. واقعیتی که توش نامردی، حق خوری،خیانت و جنایت و هزار موضوع دیگه هس که هیچ کس تا حالا جسارت نشون دادنشو به این پررنگی نداشته و بعد اینم بعید میدونم کسی با این جرات پیدا شه.
   و به همین دلایل من گیم آو ترونزو بهترین سریال تاریخ تا به امروز میدونم و عاشق این سریالمو تحسینش میکنم.

   • Avatar سورنا گفت:
    0

    از همه اینها مهمتر، علایمی که نایت کینگ میزاشت چی بود؟ این همه هم روش تاکید میشد. یا اون شیپوری که تو شمال دیوار پیدا کردن چی بود؟ فکر کنم نویسنده ها انقدر عجله داشتن تمام کنن نصف ماجراها را فراموش کردند به سرانجام برسونن

   • Avatar ایمان گفت:
    0

    مساله اینه که پایانش خوب و خوش بود

    یه پادشاه آروم و غیر منفعل پایان خوبیه یا یک ملکه دیونه قدرت مثل دنریس؟
    دست راست شدن تریون پایان خوب و خوشی یا سوزانده شدن بدست اژدها؟
    شورای انتخاب پادشاهی خوب و خوشه یا شمشیرهای آماده ادعای پادشاهی؟

    اونقدر پایانش لوس و خنک و خوب و خوش و مستأصل بود که حال آدم بد میشه

   • Avatar Bats گفت:
    0

    . وایکینگ دد رو دیدی؟؟؟

 31. Avatar پیمان گفت:
  0

  نهایت همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم پایان گیم آف ترونز از جمع بندی بسیار خوبی برخوردار بود

  آدم اینقدر پرت و سطحی

 32. Avatar مسعود گفت:
  0

  من درک میکنم اون بنده خدایی که هشت سال وقت گذاشته تا سریال اونجوری که اون دوست داره تموم شه، بعد سیما فیلم میاد یهویی اینجوری میزنه تو پرش. اما به نظر من ایرادات اصلی سریال که هیچکس بهش توجه نداشته اول کمرنگ بودن امر خطیر ازدواج در سراسر سریال بود که درست و حسابی بهش پرداخته نشد. هر بنده خدایی که ازدواج کرد قسمت بعدی کلا نابود شد. جان، راب، جافری، تامن و … انتظار من این بود حداقل آخر داستان آریا و سانسا، برین به عنوان تنها بازماندگان اناث سریال با اکبرآقای بقال سر وستروس ازدواج میکردن تا سر و سامون بگیرن، مساله چند همسری اصلن بهش پرداخته نشد. بد نبود به اون هم اشاره بشه. شخصیتهای زن سریال اصلن خوب پرداخته نشده بودن. در سراسر فیلم شما زنی رو دیدید که مشغول پخت و پز گلدوزی، ملیله دوزی و … باشه؟ آیا کشورداری مهمترین خصیصه یک زن هست؟ بعد گشت ارشاد کجا بود در سراسر فیلم؟ این همه تبرج و لباسهای تنگ و بی حیایی؟! مشکلات دیگه هم بود که ان شالله در فرصتهای آتی بهش اشاره ای خواهیم داشت.

  • Avatar اعمد گفت:
   0

   😂😂😂😂😂

 33. Avatar نایت کینگ گفت:
  0

  خانم مجدی فکر نمیکی ما رو دست میندازی
  :قسمت آخر این سریال بوده‌ایم که باز هم موجب نارضایتی برخی:
  برخی این قسمت امتیاز 4.4 از imdb 10 گرفته 47 از 100 نمره rotten tomato , و امتیاز 2.2 از 10 از سایت متا
  نزدیک 1.5 ملیون نفر امضا جمع کردن بعد میگی برخی ناراحتن
  ” اما این موارد چیزی از ارزش‌های سریال کم نمی‌کند” ارزش اصلا ارزشی برای سریال گذاشتند که بخوایم بهش بپردازیم افتابه گرفتن سمت سریال شما گفتی سریال بیش از حد کش داده میشد خود مارتین میگه باید 5 فصل ادامه میداشت دیگه شما یکم اخلاق نویسندگی هم رعابت کنید خوبه واقعا ارمان سریال این بود این همه بیاد که اخرش ما رو اینطور مسخره کنه

  • Avatar majid گفت:
   0

   چقد جدی گرفتی بابا اینو ساخته بودن واسه سرگرمی. چرا فک میکنی حالا امتیازش مهمه انقد؟

  • Avatar majid گفت:
   0

   اصن به فرض که مارتین گفته باشه پایانش بد بود باید ادامه می داشت چه اهمیتی داره؟ اصن واسه تو چه فرقی می کنه؟ سریال بود دیگه

 34. Avatar kambiz گفت:
  0

  یه چیز دیگه هم بود. این آتیش اژدها بود!!!
  مگه چی گاز معده داشت این که آخه اینجور یه نفس آتیش بده بیرون. حالا میگم آتیش زیاد داشت دیگه فشار آتیش بود موشک نبود که اون قصر به اون عظمت اون ساختمونای سنگی مثل خونه گلی خورد و خاک شیر میکرد. تو قسمت آخر اژدها می خواد تخت ذوب کنه چند لحظه طول میکشه حتی دیوارهای اطراف سرخ میشن ولی مثل قسمت قبل تو یه چشم به هم زدن پودر نشدن. این هم خیلی غیر واقعی بود.

 35. Avatar kambiz گفت:
  0

  قسمت آخر امتیاز خیلی ضعیفی از Imdb گرفته بعد میگید خوب بود. داستانو نتونستن جمعش کنن تمومش کردن. شخصیت دناریس خراب کردن. اون جان اسنو واقعا از یه نگاه حرامزاده بودا … آخر هم عمه خودشو کشت. بی ناموس … 🙂
  به نظرم نویسندگان داستان یه جورایی تحت تاثیر نگاه مردم به داستان از این بابت که تو گیم آف ترونز باید منتظر مرگ ناگهانی قهرمانای داستان قرار بگیری قرار گرفتن. مرگ ند استارک واققعا برای من غیر منتظره بود و به داستان نیرو داد. شخصیت های زیادی که بهشون امید داشتیم ولی مردن. ولی این نباید بشه خط داستان. اون هم حتما به صورت سورپرایز.
  داستان به نظرم غم انگیز تموم شد. لازم نبود حتما غم انگیز تموم بشه. هیچ انرژی خاصی تو پایانش ندیدم. سرد تموم شد. انگار به هدف نخورد. نه اینکه بگم باید حتما شاد تموم میشد ولی نه این جور تراژدی … از اول فیلم سه تا شخصیت بودن که واقعا به نظرم قهرمان داستان بودن. خیلی هاشون در ادامه به نظر قهرمان میومدن مثلا ند استارک و آریا یادمه تو یه قسمتایی مثل نقش اول یه فیلم سینمایی بودن انقدر داستان و اتفاقات پیرامونشون پر رنگ بود. ولی از اول که برنو دیدم مثل قهرمان اصلی داستان بود. دناریس هم که در یک نقطه دیگه از نقشه بود هم مثل یک قهرمان و تمرکز اصلی داستان بود. و جان اسنو. این سه تا همش قهرمان اصلی و شخصیت آرمانی داستان بودن. برن که میتونم بگم بعد از چند فصل اصلا بهش درست پرداخته نشد. تبدیل شد به یه شخصیت فرعی. الان هم که شاه شد به خاطر شخصیتی هست که از اول داستان براش پرداخته شد. و اگرنه شاه شدنش باین خط داستان اخیر غیر منطقی بود به نظرم. این برن چند فصل آخر با اون برن پر محتوای فصل های اول فرق داشت. جان اسنو هم که میشه گفت هیچ تغییری در زندگیش به وجود نیومد. همون تنهایی بود که موند. آخرش هم هیچی نفهمید. دناریس هم حذف شد. یعنی نمی تونم بگم کشته شد به نظرم از داستان حذف شد انقدر سریع جمش کردن. می تونم بگم این سه تا قهرمان رسالت خودشون نتونستن انجام بدن.

  سازندگان فیلم نتونستن برای تموم کردن داغ سریال از پتانسیل شخصیتی اونها استفاده کنن.

  • Avatar محمد گفت:
   0

   دنریس بی دلیل کشته نشد اتفاقا باید هم کشته میشد چون مردم بی گناه کینگ لندینگ رو قتل عام کرد و تصمیم داشت به تمام وستروس لشکرکشی کنه و مخالفای خودشو به اتیش بکشه و کپی برابر اصل پدرش بشه که بهترین حالت این بود که دنریس کشته بشه، اینکه میگی نمیدونی چرا دنریس کشته شد نشون دهنده اینه که یا چیزی از داستان فیلم متوجه نشدی یا هم داری عمدا این نظراتو میدی

 36. Avatar علی گفت:
  0

  فکر کنم نویسنده عمدا گفته پایان سریال بسیار خوب بوده که چند تا فحش جدید یاد بگیره

  • Avatar احسان گفت:
   0

   آره صد در صد نویسنده این مقاله دوست داره چندتا کامنت زیر مطلبش داشته باشه برای همین آخرش گفته به نظر سریال خوب بود خخخخخ
   آره عزیزم تو هم خوبی ، سریالم خوب بود گلم من چقدر خوشحالم 🙂
   یک پا گذاشتن اینور سریال و یه پا اونورش و …..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.