5 مورد از عجیبترین سازه های معماری روی زمین

5 مورد از عجیبترین سازه های معماری روی زمین و طراحی غیرمعمول آنها

نمی‌توان این حقیقت را انکار کرد که جهان امروز پر از شاهکارها و معماری‌های غیرسنتی برجسته است. این سازه‌های منحصر به فرد روی سیاره زمین، انواعی از رستوران‌های عجیب و غیرمعمول، معابد عرفانی و موزه‌های متفاوتی در سراسر جهان هستند که نه تنها بازدیدکنندگان را شگفت زده می‌کنند؛ بلکه، از مرزهای طبیعت و ساختارهای عادی موجود نیز فراتر می‌روند و شگفتی می‌آفرینند. در ادامه با همراهی دینو 5 مورد از عجیبترین سازه های معماری روی زمین و طراحی غیرمعمول آنها را خواهید شناخت.

5 مورد از عجیبترین سازه های معماری

5 مورد از عجیبترین سازه های معماری روی زمین و طراحی غیرمعمول آنها

زمان آن رسیده که با پیشرفت تکنولوژی و فناوری‌های مدرن، در عرصه معماری نیز پا فراتر از نگاه‌های سنتی بگذاریم و به سراغ طراحی‌های غیرمعمول و گاها ساختارشکنانه برویم، در این بخش ما را با 5 مورد از عجیبترین سازه های معماری جهان آشنا می‌کنیم تا تفاوت عصر جدید در دنیای معماری را مشاهده کنید:

1. معبد استقلال، ایالات متحده

5 مورد از عجیبترین سازه های معماری - 1. معبد استقلال، ایالات متحده

«معبد استقلال» (Independence Temple) یک خانه برای عبادت و آموزش است که به ترویج صلح اختصاص داده شده است. این معماری جذاب یکی از غیرمعمول‌ترین ساختارهای جهان واقع در ایالت میسوری است که بر افق شهر مسلط بوده و معبد نقطه کلیدی مقر انجمن مسیحیان است. معماری معبد که توسط جامعه مسیح در پاسخ به مکاشفه ساخته شده است، یادآور پوسته خمیده ناتیلوس با گلدسته‌ای از جنس استیل خالص است که تا ارتفاع 300 فوت بالا می‌رود. همچنین مجموعه‌ای از هنرهای دینی مدرن و سنتی از سراسر جهان در این معبد تدریس و ارائه می‌شوند.

2. ساختمان رن، چین

5 مورد از عجیبترین سازه های معماری - 2. ساختمان رن، چین

«ساختمان رن» (Ren Building) یک ساختمان جذاب واقع در شانگهای چین است. گروه Bjarke Ingels (BIG) کپنهاگ طرح برجسته این ساختمان را شبیه به شکل کلمه چینی «فرد» (Person) پیشنهاد کرد تا با مضمون نمایشگاه جهانی 2010 شانگهای با عنوان «شهر بهتر، زندگی بهتر» مطابقت داشته باشد. این پروژه برای کاربری یک هتل، مرکز ورزشی و مرکز کنفرانس پیشنهاد شد که به صورت تجسم دو ساختمان در یک ساختمان واحد اجرا شده است.

3. موزه ملی بال شکل زاید، امارات متحده عربی

5 مورد از عجیبترین سازه های معماری - 3. موزه ملی بال شکل زاید، امارات متحده عربی

«موزه ملی بال شکل زاید» (Wing Shape Zayed National Museum) در جزیره سعادیات، ابوظبی امارات متحده عربی واقع شده و اولین موزه در این جزیره است که تاریخ، فرهنگ و تحولات اجتماعی و اقتصادی کشور را به نمایش می‌گذارد. این برج دارای پنج برج بال شکل است که از تپه‌ای با محوطه سازی مصنوعی و دارای گالری‌های متنوع بیرون آمده و به نظر می‌رسد برج‌ها دودکش‌های حرارتی ساختمان هستند.

4. ساختمان سبد، ایالات متحده آمریکا

4. ساختمان سبد، ایالات متحده آمریکا

«ساختمان سبد» (Basket Building) که به شکل یک سبد غول پیکر ساخته شده، یک ساختار زیبا و یک تجسم دیدنی برای کسانی است که به دنبال تحسین اشیای منحصر به فرد جهان هستند. این ساختمان در اوهایو ایالات متحده واقع شده و یکی از ساختارهای عجیب جهان به شمار می‌آید که مقر اصلی شرکت Longaberger Basket را در خود جای داده است. ساختمان منحصر به فرد این مجموعه تقلید دقیقی از فرم یک سبد خرید معمولی و 160 برابر بزرگ‎تر از آن است. همچنین شکل منحصر به فرد این سازه، شهر اوهایو را به یکی از برجسته‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایالات متحده تبدیل کرده است.

5. ساختمان اداری تخم مرغی Cybertecture، هند

5. ساختمان اداری تخم مرغی Cybertecture، هند

این ساختمان اداری با الهام از یک تخم مرغ بزرگ با ترکیب فناوری‌های نوآورانه، یک شگفتی معماری برای بازدیدکنندگان است. این ساختمان توسط یک شرکت مستقر در هنگ کنگ طراحی شده که دارای معماری نمادین با طراحی محیطی، سیستم‌های کنترل عالی و مهندسی تکاملی است.

کدام یک از 5 مورد از عجیبترین سازه های معماری جهان برای شما جذاب‌تر بودند؟ آیا تجربه بازدید از این مکان‌های شگفت انگیز را داشته‌اید؟ دیدگاه‌ها و تجربیات ارزشمندتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Ease My Trip

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)
کمی صبر کنید...
Avatar

نوشته شده توسط

Yet the diggers & the wanderers In their hopes of extracting that very sliver Of flaccid meaning Every so often migrate...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها (اموجی‌ها) را می‌توانید با کیبرد گوشی یا کیبرد مجازی ویندوز قرار دهید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.